vaiko gimtadienis vr

vaiko gimtadienis vr

Piratai ir supermenai žaidimų kambaryje – nuobodu? Išbandykite šiuolaikiškas pramogas – VR akinius ir žaidimus virtualiojoje erdvėje. Jie kuo puikiausiai tinka ir vaikams nuo 7 metų. Aišku, ne visi žaidimai, bet dauguma labai tinkami vaikams, kuriems yra 10-13 metų, o taip pat ir vyresniems.

Šiame straipsnyje papasakosime apie juos plačiau.

Jūsų vaiko gimtadienis gali būti labai įspūdingas, jei visą „šutvę“ atvešite į Kaune įsikūrusį VR žaidimų kambarį „VR Matrica“. Kaip gi tos pramogos veikia?

Pirmiausia, reiktų supažindinti su technika. Tai yra dideli virtualios realybės akiniai su dviem vairalazdėmis. Tokie akiniai yra pakankamai brangūs vienam vartotojui, tačiau VR žaidimų kambaryje jais gali pasinaudoti visi norintys. Populiariausi pasaulyje yra HTC Vive ir Oculus Rift, taip pat neatsilieka PlayStation VR. Samsung Odyssey yra naujausias rinkos žaidėjas, bet jam dar reikia užsikariauti savo rinkos dalį. Tai yra ne tas pats, kas VR akiniai telefonui, kur vietoj ekrano galima tiesiog įsidėti savo išmanųjį telefoną ir žaisti žaidimus, apžiūrinėti vaizdus 360 laipsnių kampu. Profesionalūs VR akiniai yra galingi ir patys transliuoja vaizdą. Jie jungiami prie kompiuterio, iš kurio ir leidžiami specifiniai VR žaidimai.

Vaikui ant galvos yra uždedamas VR šalmas, jis į rankas paima dvi specialias vairalazdes. Tai visų žaidimų valdymo įtaisai. Tada paleidžiamas žaidimas. Vaikas stovi viduryje gana didelio kambario, kuriame nieko nėra. Jis gali vaikščioti tam tikroje zonoje tol, kol yra virtualiame pasaulyje VR žaidimų kambario darbuotojas stebi, kad jis neatsitrenktų į sieną ir nepargriūtų. Ekrane aplinkiniams yra rodomas vaizdas, kurį mato žaidėjas. Beje, stebėti žaidžiantį – irgi labai neprasta atrakcija. Kartais tai labai juokinga… Žmogus, užsidėjęs VR akinius realioje erdvėje nesiorientuoja ir savo judesius fokusuoja pagal vaizdą, rodomą VR akiniuose. Dėl to vienas populiariausių žaidimų ir yra „Lenta“. Jis labai paprastas. Žaidėjas virtualiame pasaulyje turi pasidėti lentą nuo vieno aukšto pastato atbrailos iki kito, o tada pereiti ta lenta be jokių apsaugų, atramų, turėklų ar virvių. Aukštis svaiginamas ir žmogus net kartais šliaužia virtualia lenta ant pilvo dėl aukščio baimės. Realybėje žaidėjas tiesiog saugiai guli ant grindų, nors jam atrodo, kad po jo kojomis – praraja. Tai labai įspūdinga patirtis, nes manipuliuojama tikrais refleksais. Vaikų gimtadienyje šis žaidimas – vienas iš populiariausių, kaip ir klasikinis „Fruit ninja“, kur kardu reikia kapoti krentančius vaisius ir nepataikyti į bombas. Juk šį žaidimą visi yra žaidę išmaniame telefone.

Amerikietiškų kalnelių imitacija, veiksmo žaidimai, muzikiniai žaidimai – populiariausi per vaikų gimtadienius. Rečiau užsakomi siaubo žaidimai. Vis dėlto tai tik stiprių nervų suaugusiems, tad vaikams galioja apribojimai.

VR pramogos kainuoja vidutiniškai, tačiau laisvalaikio praleidimas atrodo visada puikiai.

Ankstesnis straipsnisProtinių dantų šalinimas: verta, reikia, naudinga ar nerekomenduojama?
Kitas straipsnisKaip pasiruošti pirmam kartui su baidarėmis?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here