Vėdinami fasadai

Pastaruoju metu vis daugiau pastatų, ypač senos statybos, yra renovuojami. Todėl ventiliuojami fasadai tampa pagrindine naujausia pastato remonto technologija. Sienoms šiltinti yra naudojama speciali termoizoliacija, kuri užtikrina, kad pastate būtų šilta, tačiau jis gautų oro. Daugybė pastatų yra renovuojami. Renovacijos darbuose naudojami specialūs z profiliai, tinkami atliekant stogų bei sienų šiltinimo darbus. Vėdinamų fasadų apdailinės dangos pasirinkimo spektras taip pat yra įvairus. Priklausomai nuo finansinių galimybių ir individualių poreikių užsakovas gali pasirinkti vieno ar kito tipo fasadų dangą. Ji gali būti gaminama iš aliuminio skardos, iš celiuliozės lakštų, iš akmens plokštės, iš keraminės masės plokštės ir kitų medžiagų. Kiekviena ventiliuojamų fasadu sistemos dalis turi savų privalumų ir trūkumų. Taigi užsakovas, pasitaręs su paslaugos teikėju, pats turi galimybę rinktis, ko jam iš tiesų reikia ir kas būtų geriausia. Vėdinami fasadai bet kuriuo atveju turiu daugybę privalumų.

Vasarą – vėsiau

Vienas vėdinamų fasadų privalumų yra tai, kad karštuoju metų laiku pastatuose būna vėsiau. Specialios plokštės fasadą saugo nuo tiesioginių saulės spindulių, todėl užtikrinamas komfortas ir geras klimatas pastato patalpose, kai už lango yra gerokai per karšta. Jeigu dar yra įmontuotos saules kontroles sistemos, tuomet pastato mikroklimatas tampa itin palankus ir teigiamas karštuoju metų laiku.

Mažėja išlaidos

Didelis ir bene vienas esminių privalumų yra tai, kad ventiliuojamo fasado įrengimas, nors ir pareikalaus piniginių išteklių, vis dėlto gana greitai atsipirks. Apšiltinimo medžiagos šilumos savybės nekinta ištisus metus, medžiaga išlieka sausa. Ši savybė labai naudinga mūsų piniginei, nes mažėja išlaidos už šildymą. O juk sutaupyti pinigų nori kiekvienas – tiek buto šeimininkas, tiek ofiso savininkas. Todėl pastaruoju metu vienas svariausių senų pastatų renovacijos argumentų ir yra galimybė sutaupyti mokant mokesčius už šildymą.

Ilgaamžiškumas

Specialūs z profiliai ir kitos kokybiškos medžiagos, kurios yra naudojamos renovuojant pastatus, yra pakankamai atsparios ir patikimos. HPL fasado plokštės neblunka ir be priežiūros gali būti net apie 50 metų. Toks garantinis laikotarpis užsakovui suteikia kur kas daugiau pasitikėjimo ir nekelia didelių rūpesčių, net jeigu pasidarbuoja vandalai. Pastarųjų piešiniai nuo šių plokščių nuvalomi be didelių kliūčių, nes jos turi specialų padengimą, saugantį nuo grafičių sukeltų padarinių.

Apsauga nuo gaisro

Pastato ventiliuojamu fasadu irengimas pasižymi tuo, jog plokštės bei jų visa jų sistema yra sunkiai arba visiškai nedegios. Todėl tokio pastato gyventojai gali jaustis kur kas saugiau, nes gaisro atveju neleidžiama išplisti ugniai. Taigi vėdinami fasadai yra naudingi tiek daugiabučių gyventojams, tiek ofisų savininkams bei darbuotojams.

Laisvė judėti

Dažnas daugiabučio ir nuosavo namo gyventojas žino, ką reiškia pastato judėjimas kintant temperatūrai. Neretai tai lemia įvairius sienų įtrūkimus, fasado skilinėjimą ir kitas panašias problemas. Nauji ir modernūs ventiliuojami fasadai montavimas jų pasižymi tuo, kad plokštėms paliekama laisvė judėti, todėl svyruojant ir kintant lauko temperatūrai HPL plokštės neleidžia atsirasti įvairiems fasado ar vidaus įtrūkimams bei skilimams. Taigi modernus interjero remontas išliks ilgiau dėl kokybiškai ir tinkamai parinkto pastato fasado.

Nėra šiltnamio efekto

Visi drėgmė, kuri pastate kaupiasi dėl garų, yra lengvai iš jo išleidžiama. Fasado apdaila nėra prigludusi prie pat pastato, todėl šis gali laisvai kvėpuoti. Tokiu būdu visiškai neblokuojamas drėgmės pasišalinimas. Taigi ventiliuojami fasadai, be visų jau minėtų privalumų, pasižymi ir tuo, kad padeda išvengti vadinamojo šiltnamio efekto, tai yra neleidžia pastate kauptis drėgmei.

Ankstesnis straipsnisNamu reikia rūpintis nuo pradžios iki galo
Kitas straipsnisSusukamos aliuminės grotos vitrinų ir ekspozicijų apsaugai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here