Dažnai vartų meistrų yra klausiamas šis ramybės neduodantis klausimas: kaip dažnai genda vartų automatika. Meistrai turi kelis atsakymus.

Vartų automatikos garantijos

Vartų automatika yra gana nesudėtingas mechanizmas, tačiau jis vis dėlto yra elektrinis. O tai reiškia, kad čia yra laidai, kontaktai, elektros srovė, variklis, pavara ir kiti komponentai, kurie tikrai nėra amžini. Paprastai vartų automatikai suteikiama 2-5 metų garantijos priklausomai nuo gamintojų. Jei sugedusią automatiką taiso meistrai, suteikiama daugiausiai 6 mėn. garantijos. Ilgesnes garantijas gali suteikti tik gamintojai, kuriems praktiškai reikia pristatyti sugedusią vartų automatiką.

Kaip taisoma vartų automatika

Jei jau jums sugedo vartai ir įtariate, kad tai automatikos problemos, pirmiausia pabandykite išsiaiškinti, ar viskas gerai su pulteliu. Tiesiog pakeiskite bateriją nauja. Sumokėsite pora eurų ir įsitikinsite, kad tai ne pultelio gedimas, į kurį turi sureaguoti ir atvažiuoti meistrai.

Jei jau įsitikinote, kad tai ne pultelio bėdos, kvieskite meistrus. Su jais susitarsite, kada gali atvažiuoti. Kai atvažiuoja meistras, pasižiūri ir įvertina galimus gedimus. Tada pasako remonto kainą. Telefonu kainos neišklausite, nes negali įvertinti to darbo, kurio nežinai. Jei kana tinkama, meistras iš karto pradeda darbą. Dažniausiai jis jau turi reikalingas detales ir gali pakeisti vietoje, tačiau ne visais atvejais. Kartais gali prireikti dar palaukti, kol originalios detalės iš gamintojų pasieks meistrą.

Sutaisius viską, automatika yra ištestuojama, kad vartai iš tikrųjų atsidarinėtų taip, kaip reikia. Gal yra dar kitų gedimų, kurių šeimininkai nepastebėjo anksčiau, ar laikė nevertais meistrų dėmesio… Atsiskaitote ir viskas. Meistras išrašo garantinį taloną, suteikiantį 3-6 mėnesių garantiją remontuotai automatikai.

Dažniausi gedimai

Dažniausiai genda pavara. Tai tas mechanizmas, kuris nurodo varikliui suktis į vieną ar kitą pusę ir kiek laiko reikia suktis, kad vartai būtų pakelti arba nuleisti. Priežastys pačios įvairiausios – kontaktai, nekokybiškos dalys ar net fizinis kontaktas.

Beje, dažnai sudaužomas automatikos apsauginis mechanizmas. Tai rėmas, kuris saugo automatiką nuo lietaus, sniego. Jis dažnai būna plastikinis, todėl galimi rimti pažeidimai kad ir metant akmeniu.

Elektros tinklo sutrikimai – kita priežastis, dėl ko vartų automatika „eina iš rikiuotės“. Pakanka pakeisti keletą laidelių ir viskas vėl veikia, kaip seniau. Radijo bangų imtuvas ir siųstuvas, kuris valdo pavarą – kitas gedimų „lizdas“.

Bet kuriuo atveju tikslius gedimus nustato vartų automatikos meistrai, kurie turi atvykti į jūsų namus ir realiai viską apžiūrėti.

 

Ankstesnis straipsnisŽTK domėjosi, kaip pasirengta įgyvendinti asmens duomenų apsaugos reformą
Kitas straipsnisLEGO Duplo lavinamieji žaislai vaikams