Būsimieji vairuotojai su saugaus vairavimo pagrindais supažindinami vairavimo mokykloje, tačiau instruktoriai primena – svarbiausia vaidmenį atlieka asmeninė vairuotojo atsakomybė. Praktika rodo, kad daugelis jaunųjų vairuotojų, pervertindami savo jėgas ir galimybes, sąmoningai nesilaiko KET taisyklių ir viršija saugų leistiną greitį, taip neišvengiamai didindami eismo įvykių riziką.
Vairavimo mokykla teigia, kad svarbiausias saugaus vairavimo mokymo tikslas yra padėti būsimam vairuotojui suprasti savo galimybių ribas ir išmokti priimti efektyviausius sprendimus, patekus į pavojingą situaciją. Tiesa, saugus vairavimas visų pirma susijęs su minėtųjų įvykių vengtimi, t. y. vairuotojas turi visais būdais vengti ekstremalių situacijų ir nekelti pavojaus sau ar kitiems eismo dalyviams.
Saugaus vairavimo pamokos paremtos ne tik esminėmis transporto priemonės valdymo žiniomis, bet ir praktinėmis užduotimis, kuriomis siekiama būsimą vairuotoją išmokyti nepanikuoti avarinėse situacijose ir priimti racionaliausius sprendimus. Vairavimo mokykla teigia, kad praktinių užduočių metu tobulinamos saugaus stabdymo bei manevravimo technikos žinios. Be to, negalima pamiršti, kad saugiam vairavimui labai svarbų vaidmenį atlieka oro sąlygos, pvz., itin daug avarijų kyla stipriai lyjant lietui.
Lietus yra tiesiogiai susijęs su blogu matomumu ir slidžia kelio danga, kuri verčia mažinti važiavimo greitį ir atsisakyti staigaus stabdymo manevrų. Jei kelio danga yra šlapia, blogėja padangų sukibimas, be to, transporto priemonė gali slysti ir yra prasčiau valdoma. Tiesa, modernios ir patikimos stabdžių antiblokavimo sistemos (ABS) sumažina pavojaus riziką, tačiau aklai šia technika pasikliauti taip pat negalima, t. y. vairuotojas privalo laikytis saugaus vairavimo taisyklių ir imtis papildomų atsargumo priemonių, esant prastoms oro sąlygoms.
Vairavimo mokykla primena, kad važiuodami per lietų, visais atvejais privalote laikytis saugaus greičio ir saugaus atstumo nuo kitų transporto priemonių. Nepamirškite – kad ir kokia gera būtų jūsų stabdžių sistema, galite nespėti sustabdyti automobilio ir patekti į eismo įvykį. Tai reiškia, kad greitis šlapiame kelyje turi būti kur kas mažesnis, nei įprastai. Būkite itin atsargūs, važiuodami per balas. Rekomenduojama prieš balas sumažinti greitį, tačiau per jas važiuoti tolygiai, nespaudžiant stabdžių pedalo. Visais atvejais stenkitės išvengti staigaus stabdymo. Nepamirškite, kad stabdžių efektyvumas gali pasikeisti ir dėl sušlapusių stabdžių kaladėlių. Jei norite išgarinti vandenį, nedidelį atstumą važiuokite vis spustelėdami stabdžių pedalą. Elkitės itin atsargiai, važiuodami per provėžas, kadangi jose gali būti susikaupę itin daug vandens. Pristabdykite prieš kelio vingius ir posūkius, kadangi didesnis greitis gali išmesti jūsų automobilį iš kelio.