Oro baliono greitis tiesiogiai priklauso nuo vėjo greičio: kuo stipresnis vėjas, tuo didesnis oro baliono greitis. Saugiu laikomas vėjo greitis iki 5 m/s. Oro balionų varžybose kartais skraidoma ir esant stipresniam vėjui, tačiau toks skraidymas yra rizikingas: šiomis sąlygomis žmonėms, skrendantiems pirmą kartą, skristi nepatartina.
Lietuviai nuo šiol gali girtis turintys didžiausią skraidantį objektą Baltijos šalyse. 6 tūkst. kub. metrų tūrio karšto oro balionas gali pakelti iki 10 žmonių arba dvi tonas svorio.
„Net didžiausias lėktuvas „Boeing“ yra mažesnis už šį oro balioną“, – sostinės Vingio parke pristatydamas naujoką sakė Oreivystės centro direktorius plėtrai Aurimas.
Pagal bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ užsakymą balioną per tris mėnesius pagamino čekų įmonė „Kubiček Baloons“. Kupolui sunaudota 2 km medžiagos, o jo dydis prilygsta salei, kur galėtų tilpti apie 400 žmonių. Balionas skrydžio metu gali apsisukti 380 laipsnių – to negali padaryti joks kitas šio tipo orlaivis. Vidutiniškai ore jis gali išsilaikyti 2 valandas ir nuskristi apie pusšimtį kilometrų. Tačiau tai – ne riba.
Oreiviai, jau įvertinę baliono privalumus, planuoja juo siekti naujų rekordų – balionas ore galėtų išsilaikyti apie 15 valandų ir įveikti kelis šimtus ar net tūkstantį kilometrų. Maksimalus aukštis, į kurį bus galima pakilti, 10 km ir daugiau.
Prieš metus didžiausią oro balioną buvo pristatęs „DnB Nord“ bankas. Pernykštis rekordininkas yra 4,5 tūkst. kub. metrų tūrio ir gali pakelti 7–8 keleivius. Tradicinio dydžio balionų kupolai yra perpus mažesni, galintys pakelti krepšį su 3–4 keleiviais.
Skrydis oro balionu yra viena puikiausių ir romantiškiausių dovanų jums, draugams ar artimiesiems. Skraidoma bet kuriuo metų laiku. Skrydžiui pasirenkamas ramus oras, tokiu būdu stengiantis suteikti kuo daugiau malonumo bei įspūdžių keleiviams. Tačiau skrydžiai oro balionais vyksta nebūtinai tik giedram dangui esant – pagrindinė sąlyga silpnas vėjas prie žemės (iki 20 km/h) ir oras be kritulių. Oro balionai gali startuoti iš bet kokios pakankamai didelės ir apsaugotos nuo vėjo aikštelės ar pievos.
Oro balionai įspūdingi skraidymo aparatai, paliekantys neužmirštamą prisiminimą apie jų grožį. Tačiau kiek gi kainuoja ta grožybė ir skrydis ja? Skraidyti oro balionu – brangus malonumas. Vien oro balionas kainuoja apie 130 000tūkst. Lt. Juo skraidyti galima maždaug 300 valandų. Šis skaičius nėra tikslus. Didelę įtaką daro ir tai, kaip balionas naudojamas. Dažnai skraidant sudyla per 3-5 metus, labai saugomas ir atsargiai naudojamas gali tarnauti ilgiau. Mokslas irgi nepigiai kainuoja. Vien už teorinę dalį reikia sumokėti 2000 Lt. O viena praktinio skraidymo valanda kainuoja apie 400 Lt.
Bet juk nebūtina pirkti baliono, galima pakilti oro balionu ir pasklandyti apie 1-1,5h tik už 300-350 Lt. Įkūrus įmonę galima užsisakyti reklaminį skrydį virš miestų, masinio susibūrimo vietų, kompanijos prezentacijose, reklaminėse akcijose, darbuotojų šventėse. 1 val. kaina –1199 Lt.
Ir visdėlto, nepaisant pakankamai didelių skaičių, žmogės ryžtasi skristi oro balionais. Ir kuris nors kartą atsiplėšęs nuo žemės šiuo „skraidančiu objektu“ tikrai nepamirš patirtų įspūdžių visą gyvenimą.