Šiuo metu Lietuvoje yra tūkstančiai laisvų darbo vietų IT specialistams, todėl daugybė lietuvių, nepriklausomai nuo amžiaus ir turimo išsilavinimo, vėl sugrįžta į mokyklinį suolą. Įgiję naujų žinių, jie galės užpildyti laisvas darbo vietas IT rinkoje.

Socialiai atsakingo verslo iniciatyva Lietuvoje vyksta profesiniai mokymai, kurių metu pačias įvairiausias profesijas turintys žmonės gali persikvalifikuoti ir įgyti naują bei šiuo metu Lietuvoje itin paklausią programinės įrangos testuotojo specialybę.

Tarp dalyvaujančių naujoje nemokamoje mokymų programoje yra ir 53 metų nedidelės logistikos įmonės vadovas, ir 36-erių buvęs emigrantas, neseniai grįžęs į Lietuvą po aštuonerių metų praleistų Anglijoje, ir daug metų nekilnojamojo turto rinkoje išdirbusi moteris, kuri, pradėjusi mokytis testuotojos specialybės, dabar ruošia namų darbus kartu su savo trečiaklase dukra.

Poreikį padiktavo rinka: laisvų darbo vietų tūkstančiai, o dirbti nėra kam

“Prognozuojama, kad 2020 metais net tokiose kompanijose, kaip automobilių gamintojas BMW, 50 proc. visų darbuotojų sudarys IT specialistai. Tad jūs pasirinkote labai paklausią profesiją – IT specialistų poreikis ir toliau didės. Tai yra neišvengiama”, – sakė UAB “Tieto Lietuva” generalinis direktorius Tomas Vitkus, kreipdamasis į gausų būrį būsimųjų programinės įrangos testuotojų, išdrįsusių iš esmės pakeisti profesiją ir  išeiti iš savo turimų darbų, kad pasinaudotų išskirtine galimybe įgyti rinkoje trūkstamų gebėjimų ir įsilieti į IT specialistų gretas.

Iš verslo iniciatyvos reaguoti į rinkos porekius ir prisidėti prie IT specialistų rengimo atsiradusi programa – “Infobalt Tech City akademija” – jau paruošė daugiau nei keturiasdešimt JAVA programavimo specialistų, o nuo rugsėjo ruošia dar beveik trisdešimt programinės įrangos testuotojų. Mokymai vyksta kasdien Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre.

Pasak programos partnerės “Tieto Lietuva” generalinio direktoriaus T.Vitkaus, mokymų programa yra paremta praktiniais įgūdžiais ir šiuolaikinėmis technologijomis. Mokymus veda patys įmonių darbuotojai – “Tieto Lietuva” ir kitų IT bendrovių aukštos kvalifikacijos IT specialistai.

“Tai labai reikalingas projektas, kurio poreikį padiktavo pati rinka – šiuo metu Lietuvoje turime tūkstančius laisvų darbo vietų įvairaus profilio IT specialistams. Tai daugybė gerai apmokamų ir perspektyvių darbo vietų. Prognozuojame, kad jų skaičius vis didės”, – teigė T.Vitkus.

Pasak vadovo, pagal vidutinio atlyginimo dydį IT sektorius Lietuvoje yra antroje vietoje ir nusileidžia tik bankų sektoriui.

Socialiai atsakingo verslo projektas suteikia galimybę kiekvienam lietuviui, nepriklausomai nuo amžiaus ir išsilavinimo, nemokamai įgyti programinės įrangos testuotojo specialybę.

“Mokytis tikrai niekada nevėlu”, – neabejoja 53 metų klaipėdietis Jurijus Kuznecovas. Inžinieriaus-elektroniko išsilavinimą turintis Jurijus yra įkūręs nedidelį šeimos verslą – logistikos įmonę, tačiau IT ir programavimas visada buvo ta sritis, kuri jį labai traukė.

“Nuo tų laikų, kai mokiausi elektronikos, daug kas pasikeitė, tačiau man tai yra labai įdomu, esu pasiryžęs mokytis ir tikiu, kad galėčiau ateityje dirbti šį darbą”, – sako J.Kuznecovas, kuris dabar kiekvieną savaitę specialiai dėl mokymų važinėja iš Klaipėdos į Vilnių ir atgal – kol vyksta paskaitos, apsistoja pas sostinėje gyvenantį sūnų, o savaitgaliais grįžta namo.

Dėl verslo vyras sako nesibaiminantis: “Verslas sukasi po truputį, galima viską suderinti”, – įsitikinęs pašnekovas.

Keičia profesiją, kad neatsiliktų nuo globalių tendencijų

Kita mokymų programos dalyvė 37 metų vilnietė Jurga Galinienė pripažįsta, kad nėra lengva išeiti iš komforto zonos ir vėl sugrįžti į mokyklinį suolą – tam reikėjo nemažai ryžto. Tiesa, moteriai IT sritis nėra visiškai nauja – ji yra baigusi informatikos studijas, tačiau gyvenimas pakrypo kiek kita linkme, nei ji planavo.

“Daug metų dirbau nekilnojamojo turto bendrovėje projektų vadove – buvau atsakinga už rinkodarą, pardavimų organizavimą, dirbau prie naujos statybos vystymo projektų. Kita vertus, IT visada buvo šalia manęs, nes darbe visada kuruodavau ir šią sritį”, – pasakojo J.Galinienė, dabar vakarais sėdanti prie mokslų kartu su savo trečiaklase dukterimi: dukra ruošiasi pamokoms mokykloje, o mama – atsiskaitymams profesinio rengimo centre.

“Testavimas man yra nauja patirtis, kasdien išmokstu vis naujų dalykų. Manau, kad po metų ar dvejų galėčiau dirbti šį darbą – to čia ir atėjau”, – tvirtina J.Galinienė.

Tuo tarpu 36 metų fizikas Dainius Kapleris aštuonerius metus valgė emigranto duoną Anglijoje, kur dirbo alkoholio gamykloje, po to pusę metų keliavo po pasaulį, o tada grįžo į Lietuvą, kad nertų į naują iššūkį – išmoktų naujos profesijos.

“Ateityje mūsų laukia automatizacija, IT sektorius sparčiai plėsis, robotai užims žmonių darbo vietas. Nenoriu atsilikti nuo globalių tendencijų, todėl nusprendžiau prisijungti prie programos, – sakė D.Kapleris. – Labai patogu ir paprasta gyvenime tiesiog plaukti pasroviui, kasdien daryti įprastus dalykus. Tačiau gyvenimas turi būti įdomus, o kad jis toks ir būtų, reikia iššūkių.”

Ankstesnis straipsnisNaujuosius svetur sutinka vis daugiau lietuvių – kelionėms ir taupo, ir skolinasi
Kitas straipsnisProfesinis mokymas: kas trukdo įgauti pagreitį?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here