Gyvenant rutinoje ar nuolat vykdant veiklą kuri Jums kelia įtampą yra svarbu atsipalaiduoti. Yra įvairių būdų kaip galite pailsinti savo kūną ir protą nuo patiriamo streso, tereikia pasirinkti sau labiausiai patinkanti. Vieni atsipalaiduoja užsiimdami sportu, kiti meditacija, dar kiti rankdarbiais ir panašiai. Įvairios meno šakos yra viena geriausių veiklų kuria galite užsiimti norint atsipalaiduoti ir ne tik. Viena iš meno rūšių yra tapyba. Piešimu yra naudinga užsiimti nuo pat mažų dienų dėl vystomų motorinių judesių ir gerinamo gebėjimo išreikšti emocijas. Net jei to ir nedarėte vaikystėje, tapymas bus naudingas ir suaugusiam žmogui.

  1. Kūrybinis augimas. Net jei nesijaučiate kaip kūrybiška asmenybė arba galvojate, kad neturite reikiamų įgūdžių užsiimti tapyba nebijokite tiesiog pabandyti. Kuo daugiau laiko praleisite užsiimdami kūrybiniu procesu ir tiesiog bandydami kurti, tuo lengviau pradės sektis ir tuo kūrybiškesni tapsite. Kūrybiniai įgūdžiai vėliau gali pagelbėti ir darbe ar kitoje veikloje.
  1. Atminties gerinimas. Žmonės kurie užsiima bet kokia kūrybine veikla gerina savo atmintį nesvarbu ar tuom užsiimama kaip darbu ar kaip pomėgiu. Kurdami Jūs vizualizuojate savo kūrinius galvoje, juos įsivaizduojate kūrybinio proceso pabaigoje ir bandote tai įgyvendinti. Visa tai gerina Jūsų atmintį versdami protą prisiminti smulkiausias detales apie įsivaizduojamą galutinį kūrinio variantą.
  1. Ugdomi problemų sprendimo įgūdžiai. Nors gali pasirodyti, kad tapymas gali atskleisti ir tobulinti tik menišką žmogaus pusę, bet tai tuo pačiu gali ir lavinti žmogaus problemų sprendimo įgūdžius kuriuos jis vėliau galės pritaikyti kasdieniame gyvenime. Galutinis meno kūrinio rezultatas neretai drastiškai skiriasi nuo menininko galvoje turėto eskizo dar prieš pradedant kurti. Taip nutinka dėl įvairių keblumų kilusių kūrybinio proceso eigoje kuriuos reikia spręsti ir vietoj įsivaizduoto būdo tenka rinktis kitą.
  1. Streso mažinimas. Tapydami žmonės pradeda daugiausiai galvoti apie tuo metu daromą darbą – tapymą. Tai žmogų ramina arba leidžia išlieti savo sukauptas neigiamas emocijas. Stresas mažinamas abejais atvejais. Nesvarbu ar tapymo ėmėtės norėdami mažiau galvoti apie Jus varginančias problemas ar dėl to, nes norėjosi išlieti savo neigiamas emocijas kūryboje – stresas yra sumažinamas abejais atvejais ir taip pamažu tampate vis pozityvesniu žmogumi.
  1. Emocinis augimas. Tapydami galite išreikšti savo sukauptas emocijas. Jei esate uždaresnis žmogus ir nenorite apie savo sunkumus pasakoti artimiesiems arba nerandate tinkamų žodžių kaip galite išreikšti savo savijautą tapymas yra puikus būdas. Galite tarsi pasiguosti drobei joje išreikšdami savo emocinę būseną ir nebūtina šių kūrinių kam nors rodyti. Vien tai, kad apie savo problemas galvosite tapydami jau yra geras dalykas kuris padės išsilaisvinti nuo blogų emocijų, nes jos dingsta tik jas išlaisvinus.
Ankstesnis straipsnisInterjero dizaino triukai
Kitas straipsnisIdėjos verslui iš namų

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here