Atminties takas

Prieš klojant šaligatvį, teritorija turi būti nuvaloma ir sukasama arba užpilamas sluoksnis iki atitinkamo lygio, kurio reikalauja projektas. Norint gerai pakloti šaligatvį, būtina žinoti grunto stiprumą, vandeningojo sluoksnio lygį ir užbaigto šaligatvio paviršiaus lygį

APATINIO SLUOKSNIO STORINIMAS IR SUSPAUDIMAS

Tam labiausiai tinkamos granuliuotos medžiagos.Sluoksnis gali būti storinamas ir spaudžiamas iki modifikuoto gaminio minimalaus95% tankio.

PAGRINDO STORINIMAS IR SPAUDIMAS

Kelio tipo pagrindui geriausia tinka natūralus žvirgždas ir žvyras. Leengvam eismui spaudimas turi būti 98%, o sunkiam- 100%. Pagrindas taip pat gali būti daromas iš lieso betono, iškloto ir suvibruoto tokiu pat būdu, kaip ir šaligatviams.

ŠALIGATVIO KRAŠTO KLOJIMAS

Šaligatvio kraštą būtina iškloti pirmiausia, – taip šaligatvis bus pakankamai išlyginamas ir bus plytelių klojinio atrama.

SMĖLIO SLUOKSNIO STORINIMAS IR LYGINIMAS

Išplautas natūralus smulkus lyginamojo sluoksnio smėlis turi būti plačiai ir lygiai lyginamas ir sluoksnis turi būti tokio pat storio, kad atitiktų galutinį matmenį, kurio reikalauja projektas. Smėlio, kuriame molio arba dumblo yra daugiau kaip 3%viso tūrio, jokiomis aplinkybėmis naudoti negalima.

PLYTELIŲ KLOJIMAS

Plytelės turi būti klojamos ant neišmindžioto lyginamojo smėlio sluoksnio. Kadangi tai yra degtas gaminys iš natūralios medžiagos, neišvengiamai jo dydžiai ir atspalviai bus nevienodi. Patartina vienu metu pasiimti plytelių iš keturių arba penkių padėklų, bet iš vertikalių, o ne iš horizontalių sluoksnių. Taip šaligatvyje bus suderinti atspalviai ir bus gražesnis estetinis vaizdas.

Teoriškai siūlės tarp plytelių turi būti 3 mm ir turi būti užpildytos smulkiu paprastu su išplautomis ir išvalytomis druskomis smėliu, kurio maksimalus dalelių dydis yra 1 mm. Siūlių platinti nereikia, kadangi visos siūlės sugeria temperatūros poslinkius. Nuolydis neturi viršyti 10%. Plytelės turi būti pjaunamos su tam tikru disku. Elementai, mažesni kaip 1/3, neturėtų būti naudojami. Šaligatvio lygumas turi būti nuolatos tikrinamas. Padėjus 3 metrų juostelę bet kuria kryptimi, nelygumai jokiomis aplinkybėmis negali viršyti 10 mm. Nelygumas tarp dviejų gretimų plytelių neturi būti didesnis kaip 2 mm. Jeigu reikia, pataisykite smėlio sluoksnį. Plytelių lyginimas nuolat turi būti tikrinamas su atitinkamu virvelių – ašių kiekiu ir turi būti padaromi būtini pataisymai. Lyginamasis sluoksnis turi būti paruošiamas prieš dedant plyteles apytiksliai30 arba 40 m2 teritorijoje ir jis turi būti apsaugotas nuo oro poveikio. Jis negali būti  paliekamas nakčiai neapdengtas. Geriausiai, jog dienos pabaigoje lyginamojo sluoksnio išsikišimas nuo šaligatvio liktų 1 metro pločio. Plytelių klojimo tvarka turi būti gerai suplanuota. Šaligatvis visuomet turi pradedamas dėti nuo šaligatvio krašto, kuris yra natūralus kreiptuvas. Plytelės turi būti sandėliuojamos 1 m nuo pagrindinio darbo krašto. Darbininkai turi dirbti iš nesuspaustos šaligatvio pusės. Tik vienas darbininkas gali dėti “eglutę“ 45o kampu ir daugiau kaip vienas 90o kampu. Sujungimų lygumas taip pat turi būti nuolat tikrinamas. Virvutės, ištiestos 90o kampu, pažymės tinkamas vietas šaligatviui kloti.

SIŪLIŲ PILDYMAS IR VIBRAVIMAS

Išpilamas sauso smulkaus smėlio sluoksnis. Jis su šepečiu šluojamas taip, kad subirtų į siūles ir tada sutankinamas. Lyginimui naudojamas kaučiuku padengtas vibruojantis padėklas. Jis turi perduoti jėgą nuo 50 ir 75 kN/m2 nuo 60 iki 100 Hz dažniu. Padėklo paviršius turi būti nuo 0,2 iki 0,4 m2. Vibratoriumi du arba tris kartus suvibruotas šaligatvis suteiks jam pastovumo. Jeigu yra neužfiksuotų kraštų, vibruojama nuėmus vieno metro pločio šoninę juostą nuo sudėtų plytelių ribos. Galiausiai smulkaus sauso smėlio paskleidimas garantuoja siūlių tvirtumą.

Ankstesnis straipsnisElektroninė komercija
Kitas straipsnisTAKŲ PROJEKTAVIMAS