SVETAINĖS REKLAMA SU KIRILICOS RAŠMENIMIS DOMENE

Pernai, prasidėjus atvirai registracijai, domenų vardus zonoje “.рф” pradėta pirkti dideliu greičiu, nes pasidarė aišku, kad atsiranda nauji informacijos pristatymo vartotojams, kurie yra potencialūs klientai, kanalai. Pradžioje domenų vardų sistema buvo skirta naudoti domenus tik lotynų abėcėle, todėl domenų su nacionalinėmis abėcėlėmis atsiradimas suteikė gerą galimybę reklamuotojams pasiekti anksčiau neprieinamus visuomenės sluoksnius. Todėl galima pacituoti radijo “Rusijos balsas” pirmininko pirmojo pavaduotojo Andrej’aus Davydeko pasisakymą, kuris pareiškė, kad kirilicos domeno zonos įsteigimas suteikia naujų galimybių tinklui. Padaro ją labiau prieinamą Rusijos piliečiams ir visiems rusakalbiams vartotojams. Bus lengviau skaityti svetainių pavadinimus, pasirinkti ryškius ir atmintinus domenų vardus, atsižvelgiant į mūsų didžiosios kalbos galimybes. Atidarius kirilicos domenų zoną, rusakalbis tinklo segmentas taps logiškesnis, o interneto išteklių pavadinimai atitiks jų turinį”.

Taigi, nauji domenai leidžia patogiai naudotis internetu žmonėms, kurie blogai žino lotynų abėcėlę, ypač tiems, kuriems sunku raides ю, ё, я, ч, ж, ш, щ paversti lotyniškomis. Reklamos vadybininkams bus lengviau padidinti apsilankymų tinklalapiuose su rusiškais pavadinimais, kurie yra daug lengviau įsimintini vartotojams, skaičių.

Atsiradus domenams su kirilicos abėcėle, pradėjo vystytis nauji „Runet“ tinklalapių reklamos būdai. Pavyzdžiui, jei dabar peržvelgtumėte domenų registruotų zonoje “.rf” sąrašą, tai paaiškėtų, kad daug domenų vardų faktiškai pakartoja populiarias paieškos užklausas. Tai reiškia, kad, kai kurie sistemų optimizuotojai nusprendė padidinti svetainės lankytojų skaičių remdamiesi vartotojų neatidumu arba jų nesugebėjimu naudotis naršykle. Įsivaizduokite, kad vartotojas, nusprendęs naudotis naršykle, vietoje to, kad įvestų frazę paieškos užklausos įrankių laukelyje, įveda ją į adreso juostą. Kitas scenarijus – žmogus, kuris mažai išmano apie internetą, nusprendžia rasti įdomios informacijos ir tiesiog įveda į naršyklės adresų juostą norimą užklausą pateikdamas domeno pavadinimą. Taigi, rašydamas adresų juostoje, pvz., “automobilių rf. perdirbimas” arba “generatorių remontas Maskvoje .rf”, vartotojas atsiras jau iš anksto užregistruotame domene ir tada bus nukreiptas į atitinkamą svetainę. Be to, registruodamos domeno vardus, daugelis kompanijų stengiasi įsigyti tuo pat metu keletą domenų su skirtinga tos pačios frazės variantų rašyba (“tinklalapio auditor.rf“ ir “svetainės-auditor.rf”). Kitas svetainės reklamos būdas yra pagrįstas tais pačiais principais, tai yra domenų vardų registracija, kurie yra arba rusiški žodžiai, parašyti su klaidomis arba spausdinimo klaidomis („maaskva. rf”), arba su užsienietiškais žodžiais atspausdintais perjungus klaviatūrą. Be to, domenų pavadinimuose  įvairiais deriniais yra naudojami raidės, skaitmenys ir brūkšneliai, dėl to gali būti registruojami tokie domenai, kaip “my7â.rf”. Kol kas šie reklamos būdai nėra labai populiarūs, nes jie turi didelių trūkumų: nesvarbu, ką vartotojas parašė į savo naršyklės adreso juostą, pirmojo lygio domeno pavadinimas turi būti parašytas teisingai. Laikas parodys, kiek veiksmingi yra iš tikrųjų šie reklamos būdai.

Kaip dėl kllasikinio reklamos būdo, tai svetainės optimizacija “.rf” zonoje beveik niekuo nesiskiria nuo optimizacijos kitoje domeno zonoje, tačiau yra keletas momentų, susijusių su kirilicos panaudojimu. Siekiant nekeisti DNS struktūros, nacionalinių abėcėlių simbolius tenka konvertuoti į tarptautinius simbolius ASCII. Konvertavimui yra naudojamas simbolių kodavimas Runycode, kuri pakeičia Unicode simbolius į simbolių rinkinį ASCII, be to, kad nesupainioti IDN su įprastu domeno pavadinimu, domeno pavadinimas Runycode prasideda specialiu priešdėliu “xn--”, pavyzdžiui “xn--80aag2bgg0e. xn--p1ai”. Kadangi kirilicos zonoje Runycode-konvertavimas yra taikomas ne tik domeno pavadinimui, bet taip pat ir zonai tuo pat metu pseudonimams užregistruotiems DNS “.rf” domenui yra taikomas simbolių derinys „xn--p1ai”.  Į visą tai, kas aukščiau paminėtą turėtų būti atsižvelgiama optimizuojant svetainę kirilicos domene, tai turėtų padėti. Mūsų ekspertai primygtinai rekomenduoja, visas svetainės nuorodas ir nuorodas svetainės viduje rašyti naudojant Runycode. Rašyti nuorodą kirilica reiškia rizikuoti, nes nėra jokių garantijų, kad ji veiks tinkamai ir nekils jokių problemų tokią nuorodą apdorojant paieškos sistemoms.

 

Galiausiai, keletas mūsų ekspertų patarimų.

 

Kol naršyklės neišmoko, kaip teisingai dirbti su kirilicos nuorodomis, geriau padaryti domeną “.rf” svetainės veidrodžiu kitoje domeno zonoje (. ru, .com ir t. t.). Tai labai supaprastina darbą ir pašalina daug problemų.

Jei jūs vis dėl to nusprendėte reklamuoti svetainę kirilicos domene, tai būtina visas nuorodas rašyti Runycode, o URL ir visur, kur tik yra įmanoma naudoti lotynų abėcėlę. Adresą tokį kaip www.домик.рф/комната/стол.html naršyklės gali neteisingai suprasti dėl kirilicos simbolių pateiktų baitais neatitikimo skirtinguose koduose.

Pašto skirto bendrauti su klientais neverta susieti su domenu zonoje “.rf”., nes, deja, paštas kirilicos domenuose kol kas veikia neteisingai. Be to, vartotojo elektroninio pašto klientas, taip pat kaip ir interneto pašto tarnyba gali tiesiog nepriimti adreso parašyto kirilica.

Ankstesnis straipsnis“GOOGLE” PASKELBĖ KARĄ “TURINIO FERMOMS” IR PIRATINIAMS PORTALAMAS
Kitas straipsnisAUTOMOBILIŲ NUOMA

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here