automobiliu nuoma

PRODUKTAS, PRODUKTO/PASLAUGOS GAMYBA

Paslaugos gamybos pagrindiniai dalykai: automobilis nuomojamas po 50 Lt už valandą, be kuro. Plius imamas 500 Lt užstatas, jei automobilis sulaužomas nepataisomai (pavyzdžiui, stiprus smūgis į medį). Paslauga išskirtinė yra tuo, kad jos kaina mažiausia lyginant su konkuruojančiomis pramogomis, be to, ši pramoga suteikia daugiausiai įspūdžių.

Iškart kyla klausimas, kodėl tai turėtų būti pelninga? Visų pirma, per 10 nuomos valandų atsiperka pats automobilis, kurio rinkos vertė ~500 Lt, o toliau jau eina grynasis pelnas. Natūralus klausimas: Ar remonto išlaidos nesuris pelno? Ne, nes pvz. žigulių detalės labai pigios (pvz. Nauja uždegimo žvakė kainuoja 4 Lt, variklio dirželis – 10 Lt ir .t.t.). Ne ką brangesnės ir kitų senų automobilių detalės, nes jų galima gauti ir iš sąvartyno. Be to, jų konstrukcija labai paprasta. Taigi smulkius gedimus galima pataisyti vietoj, namų sąlygom. Jei jau taip nutinka, kad mašina sulaužoma nepataisomai, tuo atveju iškart gaunamas 300 Lt pelnas, nes automobilis tuo atveju butų išardomas ir priduodamas į metalo supirktuvę. Kai kurie seni automobiliai, ypatingai žiguliai ir subaru yra labai patvarūs ir atlaiko labai daug. Niekas ten nelūžta važinėjant laukais. Kalbant apie produkto ilgaamžiškumą, vienas automobilis turėtų atlaikyti porą mėnesių važinėjimo. Kai automobilis pasidaro nebetinkamas toliau naudoti, tada perkamas naujas, o senasis išardomas ir priduodamas į metalo laužą. Šioje vietoje klientams galima pasiūlyti dar keletą paslaugų. Pavyzdžiui, norėdami nuimti susidariusią įtampą ar kur nors išsilieti žmonės galėtų, pavyzdžiui, kirviu kapoti naudojimui nebetinkamą automobilį, automobilį, šokinėti ant jo stogo, taip pat pjaustyti jį su „benzopjūklu“. Maža to, klientams beardant automobilį mūsų mechanikas galėtų pravesti ir paskaitą, kaip sudarytas automobilis, leisdamas praktiškai klientams tuo įsitikinti išardant automobilį iki nulio. Ši verslo dalis nereikalauja jokių papildomų investicijų, o padėtų surinkti papildomų pajamų bei „įdarbintų mūsų klientus“. Už automobilio niokojimą užmokestis būtų ne valandinis, o minutinis (5 Lt/min), nes valandą niokoti automobilį fiziškai būtų labai sunku. Už automobilio ardymą ir paskaitą būtų imamas valandinis simbolinis mokestis – 10 Lt.

Dar gali kilti klausimas: ar ne paprasčiau, patogiau ir pigiau žmonėms patiems nusipirkti automobilį drožimui? Atsakymas NE, nes mūsų įmonė suteiktų viską, kad klientas galėtų važinėti kaip nori, visiškai negailėdamas mašinos ir nesirūpindamas dėl remontų. Taip pat yra įvairių variantų dėl pramogos vietos. Šią automobilių nuomą galima siūlyti kaimo turizmo sodyboms, kaip priedą prie, pavyzdžiui, valčių nuomos, arba nuomoti juos ten, kur kuris nors iš mūsų turi sodybą. Mūsų įmonė parengtų ir daugiausiai įspūdžių suteikiančias trasas automobilio laužymui,. Klientai, aišku, ir patys galėtų ieškoti, kur važinėti.. Maža to, už papildomą kainą, 10 Lt, būtų galimas demo važiavimas, kuriame mūsų patyręs vairuotojas parodytų, kaip reikia važinėti su automobiliu laukais. Tas pasivažinėjimas suteiktų neužmirštamų įspūdžių.

Į automobilį normaliai telpa 4 žmonės. Tai optimaliausias kiekis žmonių . Be to, ši pramoga linksmiausia tada, kai važinėji ne vienas, o su draugais. O tai dar ir atpigina pramogos kainą vienam žmogui. Taigi vienam žmogui valanda pramogos kainuotų 12.5 Lt. Plius atskirai perkamas kuras, kurio kaina valandai sudarytų apie 20 Lt. Iš to seka, kad viena valanda pramogos vienam žmogui kainuotų apie 17 Lt. Tai tikrai labai maža kaina už tokią ekstremalią pramogą, nes šiais laikais už 17 Lt net nenusipirksi normalios picos.

Pramogos taisyklės: Nenusižengiant Lietuvos respublikos įstatymams, laužyti automobilius leidžiama tik blaiviems asmenims, kurie turi B kategorijos vairuotojo pažymėjimus. Asmenys už savo saugumą atsako patys. Rekomenduojama važinėti sveiko proto ribose.

Verslo pradžiai reikia tik apie 1000 Lt: ~500 Lt reikia automobilio pirkimui ir dar tiek pat lieka kitoms smulkioms išlaidoms (automobilio transportavimui, paruošimui draskymams). Vėliau būtų galima plėstis, siūlant nuomai daugiau nei vieną automobilį., rengiant jų lenktynes, ar masinį automobilių draskymą. Taip pat būtų galima rengti ir mokymus, kaip vairuoti automobilį ekstremaliomis sąlygomis.

RINKA

Šio alternatyvaus ekstremalaus laisvalaikio praleidimo rinka nėra apibrėžta ties tam tikrais asmenimis. Laukiami klientai įvairaus amžiaus (nejaunesni nei 18m.) ,tai gali buti ir pagyvenę senyvo amžiaus žmones, taip pat įvairių luomų tiek nelabai pasiturintys, tiek turtingi ir galintys leisti sau viską, nes mūsų teikiama paslauga nėra itin brangi, bet pagal kainą nereikia spręs apie kokybę, patyręs ir išsilavinęs personalas užtikrins saugumą bei nepamirštamus įspūdžius.

Geografinė padėtis taipogi nėra apibrėžta vien tam tikra vieta. Mūsų teikiamai paslaugai vartotojas gali pasirinkti savo norimą vietą žinoma jei tai leidžia galimybės ir jei nebus nusižengiama Lietuvos Respublikos įstatymams pavyzdžiui savo nuosavuose sklypuose ar kokiame pasirinktame miško kelyje, gavus visus leidimus ir savininkų sutikimus, bei tam laiko tarpui uždarant pasirinktą keliuką, nesukeliant grėsmes bei nepatogumų kitiems Lietuvos piliečiams

Kadangi ši paslauga yra visiškai nauja ir tokios dar niekas neteikia ji rinkos nesidalija su niekuo o kai atsiras kokų tiesioginių konkurentu mūsų paslauga jau bus išsivysčiusi į aukštesnį lygmenį ir užims didžiąją rinkos dalį.

Šiai rinkai tikrai yra kur augti, nes tikrai yra žmonių norinčių su automobiliu daryti praktiškai ką tik įmanoma ir kur įmanoma, žinoma proto ribose. Pradedant nuo keliu klientų kuriems žinoma pasivažinėjimas patiks ir pasiūlys savo pažįstamiems taip pat pasinaudot šia paslaugą ir investuojant į šį verslą daugiau lėšų reklamai klientų skaičius tikrai augtų.

Ši paslauga gyvuos ilgai, dėl didelės paklausos ir pastovaus tobulėjimo, bei įrangos atnaujinimo( kuo bus didesnis pelnas tuo geresni bei naujesni automobiliai jūsų malonumui didinti) ir vis besikeičiančių ar atnaujinamų trasų.

Pradžioje šis verslas būtų vykdomas Lietuvoje, bet augant klientų skaičiui ir mūsų pelnui žadama eksportuoti šią paslaugą i kaimynines šalis. Žinoma vien tuo nebus apsiribota, nes mūsų firma stengsis tobulėti ir plėstis ir kada nors mūsų paslaugomis galėsite naudotis visoje Europoje.

KONKURENCIJA

Mūsų rinka yra aktyvios laisvalaikio pramogos, bet mūsų realiais konkurentais galėtų būti tik įmonės teikiančios pramogas susijusias su keturratėmis transporto priemonėmis. Kodėl? Nes, mūsų klientai yra žmonės norintys pavairuoti transporto priemonę be didelių apribojimų. Dėl to, kai mūsų potencialus klientas rinksis sau laisvalaikio pramogą, jis svarstys tik tarp pramogų susijusiu su ratais, greičiu, laisve ir neaukšta kaina.

Šiuo metu Lietuvoje priskaičiuojame nedidelį skaičių pramogų, susijusiu su keturratėm transporto priemonėm. Taigi mūsų  konkurentais galėtų būti:

 • Pasivažinėjimas benzinu varomais kartingais.
 • Pasivažinėjimas elektra varomais kartingais.
 • Pasivažinėjimas keturračiais.
 • Safaris keturračiais.
 • Džipų safaris.
 • Ralio automobilio vairavimas.
 • Žiedinio automobilio vairavimas.

Mes esame susidarę du pagrindinius konkuravimo strategijos principus su įmonėmis teikiančiomis tokio tipo paslaugas. Visų pirma mes teiksime pigiausią paslaugą, o tai reiškia, kad visada busime pirmoje prioritetų vietoje tarp žmonių besirenkančių kaip nebrangiai patenkinti savo norus vairuojant transporto priemonę ir gerai praleisti laisvalaikį. Antra, mes pateiksime labai mažai sąlygų ir apribojimų klientams ir taip užsitikrinsime sau vietą tarp klientų, norinčių pavairuoti patiriant visišką laisvę ir susiduriant su ekstremaliomis sąlygomis.

1 lentelė

Konkurentų stiprumų ir silpnumų įvertinimas

 

KonkurentaiStiprumaiSilpnumai
KartingaiVyksta patalpoje arba lauke, nedidelis kartingų dydis pritraukia žmones.Nepakankamas galingumas, ribotos galimybės, skirta vienam žmogui, kaina: ~300lt/val.
Pasivažinėjimas keturračiaisMažai apribojimų, pakankamos galimybės.Priklausomybė nuo oro sąlygų, skirta vienam žmogui, kaina: ~280lt/val.
Džipų safarisEkstremalu, vienu metu gali dalyvauti 3 žmonės.Pačiam beveik neleidžiama vairuoti, kaina: ~333lt/val.
Ralio/žiedinio automobilio vairavimasGreitis, nepatirtas jausmas, įdomu vairuoti automobilį iš televizijos, apmoko kaip elgtis su nevaldomu automobiliu.Reikia praeiti specialius apmokymus, ribotos galimybės, kaina: ~1150lt/val.

   Visi šios keturračių pramogų rinkos dalyviai yra jau gerai įsitvirtinę ir jos nepalieka. Taip yra dėl to, kad čia yra paklausa tarp žmonių ir tai yra pelninga. Šioje rinkoje retai atsiranda naujovių dėl idėjų stygiaus, todėl dauguma pramogų jau kurį laiką yra tos pačios. Viena iš paskutinių naujovių keturračių pramogų sferoje yra važinėjimas elektriniais kartingais prekybos ir pramogų centro patalpose, bet dėl didelės kainos ir vartotojų stygiaus šis užsiėmimas kol kas nesulaukia labai didelės paklausos.

Konkurencijos šakoje įvertinimas

Atsižvelgiant į esamus konkurentus šioje šakoje, galime teigti, kad busime tikrai ne paskutinėj vietoj pagal paklausą, o gal net ir vienoj iš pirmų. Taip bus dėl prieš tai minėtų mūsų kompanijos pranašumu, kurių neturi kitos įmonės: žema kaina ir kliento laisvė naudojantis mūsų pramoga.

Verslo įmonėms, siekiant išlikti ir plėstis dinamiškoje aplinkoje, svarbu įvertinti savo galimybes ir pirkėjų (ar visuomenės) poreikius, išlaikyti konkurencinį pranašumą jos pasirinktose prekių ar paslaugų rinkose. Verslininkai, žinodami ateities tikslus, privalo išsiaiškinti ir apibrėžti, ko reikia tikslams pasiekti. Todėl dera nustatyti ir nagrinėti išteklius, kuriuos galima panaudoti produktams gaminti ar paslaugoms kurti ir visuomenės poreikiams gerinti.

Kai rinka pilna, joje įsitvirtinę stiprūs konkurentai, visos įmonės turi gana vienodas galimybes. Laimi ta, kurios darbuotojai greičiau pastebi rinkos poreikius, pageidavimus. Todėl svarbu, kad esantieji arčiau vartotojų dalintųsi sukaupta informacija apie jų poreikius su įmonės vadovybe. Kad marketingas galėtų siekti visai įmonei ir jam iškeltų tikslų, jis pats turi turėti savo sandarą, sistemą ir elementus. Norint pasiekti gerų rezultatų marketinge, būtina žinoti ir suprasti visą marketingo sistemos sudėtį, veikimo principus.

MARKETINGO VEIKSMAI

Siūlome paslaugą, neįprasta automobilių nuoma ir jų gadinimas, kurios įvedimas į rinką būtų ne itin sudėtingas, nes visgi tokia paslauga už tokią prieinamą kainą greitai rastų savo vietą Lietuvos rinkodaroje. Net jei paslauga iš pat pradžių nesukeltų didelio susidomėjimo, mes visgi orientuojamės į ilgalaikį rezultatą, pirma, sukeliame daug klausimų, vėliau tai tampa itin populiarus laisvalaikio praleidimo būdas.

Stengsimės sukurti kuo patrauklesnę kainodarą, tiek mums tiek mūsų klientui, neįprasta paslauga už įprastą kainą, juk ne ką mažiau žmonės išleidžia šiaip praleidę vakarą mieste.

Konkurentinių produktų kainos, atsiribojant nuo automobilių nuomos punktų, esant tokiai jų paslaugų koncepcijai, kuri itin skiriasi nuo mūsiškės ir atsižvelgiant į kiek artimesnį konkurentą- įmones siūlančias ekstremalias laisvalaikio pramogas yra akivaizdžiai didesnės. Tačiau tokias paslaugas renkasi pasiturintys asmenys, o mūsų sumanymas butų skirtas plačiajai auditorijai.

Reklaminė kompanija susidėtų iš:

Reklamos internete, portale laisvalaikio dovanos.lt išpopuliarėtų kaip nauja atrakcija, kuria laiką kiltų didelis susidomėjimas;

Reklama radijuje, skambanti labai energingai, pristatoma kaip naujas būdas originaliai praleisti laisvalaikį ir patirti ekstremalių pojūčių;

Verslui jau kiek įsibėgėjus, mieste kolonomis kartas nuo karto pravažiuotų mūsų suniokotų automobilių voros, su mūsų logotipu ir pavadinimu, taip sukeltume vartotojų mintyse idėją pasidomėti kas mes tokie ir ką siūlome.

Reklamos kaštai nebūtų itin dideli, nes renkamės vidutinio brangumo reklamas, išlaidos priklausytų nuo mūsų vadybininkų susiderėjimo, šiaip ar taip jos apims tik nedidelę pelno dalį.

Pasinaudojus reklama, mūsų verslas gerokai išplistų, tuomet galėtume įsteigti daugiau tokio pobūdžio automobilių nuomos punktų skirtingose Lietuvos vietose. Plėsti verslą galėtume ne būtinai tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai, taip išaugtų tokio laisvalaikio leidėjų gretos, atsirastų daugiau nuolatinių klientų.

Mūsų marketingas būtų tiek pat išskirtinis kaip ir mūsų siūloma paslauga, mūsų reklama visuomet eitų koja kojon su vyraujančiomis bendrumo ir kartu išskirtinumo tendencijomis. Nuolat pristatytume kurią nors kitą iš mūsų siūlomų paslaugų, taip nuolat keldami susidomėjimą, gal net apkalbas, bet visgi pritraukdami klientus.

VALDYMAS

Strategijos sujungimas ir jos įgyvendinimo administravimas apima penkis skirtingus uždavinius:

 1. Vadovas turi pagrįsti verslo idėją ir sukurti įmonės veiklą. Tai susiję su įmonės paskirties (misijos) ir tikslų formulavimu;
 2. Organizacijos paskirtis (misija) turi būti atspindėta (parodyta) ilgalaikiuose ir trumpalaikiuose tiksluose;
 3. Vadovas turi sukurti organizacijos būseną ir ateities viziją atitinkančią strategiją;
 4. Vadovas privalo laiduoti, kad pasirinkta marketingo strategija būtų vykdoma veiksmingai ir duotų naudos;
 5. Vadovas privalo vertinti strategijos vykdymą ir daryti organizacijos paskirties, tikslų, strategijos arba jų įgyvendinimo pataisas, atsižvelgdamas į patirtį besikeičiančias sąlygas, naujas idėjas ir galimybes.

Kadangi mūsų įmonė užims nedidelę rinkos dalį ir bus maža, įmonės valdymas yra visikai paprastas ir primityvus, joje nėra jokios paprastos valdymo sistemos, nes personalą sudarytu, šio plano kūrėjai ir kiekvienas darbuotojas būtų atsakingas tik už save, visi būtume valdantieji. Tačiau žvelgiant Į ateitį, jei mūsų įmonė imtų sparčiai plėstis ir plėstų paslaugų asortimentą, mes įvestume valdymo sistema, kuri atitinkamai sudėtingėtų nuo personalo dydžio. Pradžioje valdantįjį personalą sudarytume mes patys (toliau “įmonės steigėjai”), o po to, didėjant įmonei, įvestume atskirą valdymo personalą. Organizuojant valdymo personalą pagrindiniai kriterijai būtų šie:

 • Verslo patirtis mašinų nuomos sektoriuje
 • Patirtis kaimo turizmo sektoriuje.
 • Techninis išsilavinimas.
 • Efektyvumas darbe. (jokio alkoholio darbo metu)

Sukurtas valdymo personalas būtų paklusnus įmonės direktoriui( jis būtų išrinktas, iš įmonės steigėjų narių).

PERSONALAS

Verslo veiklos pradžioje nereikėtų jokių darbuotojų, kadangi patys įmonės steigėjai būtų darbuotojai, kurie atitiktų visus reikiamus darbuotojų kvalifikacijos reikalavimus (tai yra, technikos montavimas, jos gavimas, nuomos proceso atlikimas). Sunku pasakyti kiek ateityje reikėtų darbuotojų, tai priklausytų nuo įmonės plėtros, tačiau galima būtų pasakyti kokių reikėtų. Tai pačių paprasčiausiu, kurie turėtų nors vidurinį ar techninį išsilavinimą, tai būtų taikoma visiems norintiems dirbti išskyrus valdymo personalo darbuotojus, apie kuriu reikalavimus pateikiau “Valdymo” skyrelyje. Paprasti darbuotojai, kurie dirbtų su technika, iš jų būtų reikalaujama gerų įgudžių remontuojant ar keičiant senas detales iš rusiškų markių automobilių kaip “LADA” ar “MOSKVICH”, iš darbuotojų kurie dirbtų nuomos punkte, būtų reikalaujama turėti gerus fizinius duomenis ir patirties gatvės muštynėse, jei iškiltų kokios nenumatytos problemos su tam tikrai klientais (kaimo “marozais” ir pan.). Apmokėjimas už darbą būtų sistemingas( kas mėnesį) ir alga nepriklausytų nuo įmonės pajamų ,tik nuo darbo kokybės. Pabaigai kalbant apie personalo sistemos skatinimą ir ugdymą būtų įsteigti tam tikri darbuotojų susirinkimai, kuriuose būtų kalbama apie neigiama alkoholio poveikį tiek žmogui, tiek darbo kokybėj darbe, kiekvienam darbuotojui(ypač jei jis iš kaimo) būtų mokomos tam tikros premijos už abstinenciją tiek darbo metu, tiek ir asmeniniame gyvenime, o darbuotojai, kurie būtų užtikti vartojantys alkoholį darbo metu būtų baudžiami griežtomis sankcijomis( pvz. Atlyginimo sumažinimu ir t.t.). Šia programa gerintume ne tik įmonės įvaizdį ir našumą, bet taip pat siektume sumažinti alkoholizmą kaime ir pagerintume žmonių gyvenimo kokybę.

FINANSINĖ INFORMACIJA

Pagrindiniai įmonės „Limuzinų nuoma“ finansų valdymo tikslai:

 • Išsaugoti ir didinti turtą;
 • Siekti įmonės ekonominio potencialo augimo (didinti konkurencingumą, plėsti paslaugas);
 • Minimizuoti išlaidas;
 • Didinti pajamas ir maksimizuoti pelną;
 • Išvengti finansinių nesėkmių bei bankroto;
 • Prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos ir sėkmingai konkuruoti;
 • Didinti savininkų turtą.

Įmonės „Limuzinų nuoma“ finansiniai ištekliai – tai lėšos, kurios susidaro įmonėje per metus plėtojant gamybą ir finansinę veiklą ir panaudojamos įmonių bei kolektyvo narių gamybiniams bei socialiniams poreikiams. Finansiniams ištekliams priskiriama: susidėvėjimo atskaitymai, pelnas, gaunamos paskolos, akcijos. Finansiniai ištekliai naudojami tolesniam gamybinės veiklos plėtojimui, kadrams rengti, socialinėms, kultūrinėms kolektyvo reikmėms, biudžeto pajamoms didinti. Finansinė kontrolė padeda išaiškinti, kaip neracionaliai ir neefektyviai naudojamos materialinės vertybės, darbo ir pinigų ištekliai. Ji padeda atskleisti rezervus gamybos efektyvumui didinti. Įprasčiausia finansų funkcija – aprūpinti verslą pinigais, o plačiau  –  didinti  įmonės vertę. Vertę galima padidinti tik tada, kai efektyviai panaudojami įmonės ekonominiai ištekliai. Dirbant rinkos ekonomikos sąlygomis, labai išaugo finansinių tarnybų vaidmuo ir finansinės informacijos poreikis. Todėl kiekvienoje įmonėje svarbu organizuoti sėkmingą  finansinį darbą, kuris priklauso nuo įmonės dydžio ir uždavinių. Finansinę apskaitą gali tvarkyti ir samdoma audito įmonė ar auditorius. Įmonių finansų valdymas yra sistema priemonių, susijusių su efektyviu pinigų srautų  valdymu. Geras finansinio darbo organizavimas yra viena iš svarbiausių įmonės tvirtos ir stabilios finansinės būklės sąlygų.

 Pajamos ir pelnas

Planuojant pradėti individualų verslą būtina apgalvoti, kokios yra įmonės įkūrimo finansinės galimybės, kokie parankiausi jam yra finansavimo keliai, per kiek laiko įdėti pinigai atsipirks ir ar iš viso jie atsipirks – tam reikia  labai gerai susipažinti su ta verslo šaka į kurią ketinama investuoti ar tai savo, ar tai skolintas lėšas. Tiek naudojantis savo nuosavą kapitalą, tiek prašydamas paskolos verslininkas turi nors apytiksliai būti pasiskaičiavęs, kiek jam reikės lėšų įmonės steigimui ir veiklos pradžiai, taip pat kokį jis prognozuoja pelną pirmiesiems veiklos metams ir kuo tai pagrindžia. Aišku, kad visai tiksliai nusakyti, kiek reikės tam pinigų yra nerealu, nes tai priklauso nuo įvairių pokyčių tiek susijusių su pačia verslo šaka, tiek su teisiniais ir įstatyminiais bei ekonominiais pakitimais šalyje.

 Prognozuojami ekonominiai rodikliai

Įmonės „Limuzinų nuoma“ sąnaudos per mėnesį

8 lentelė

Išlaidų pavadinimasSuma Lt.
Sodra387
Elektra120
Šildymas80
Patalpų nuoma500
Ryšių paslaugos3540
Atlyginimai1290
Reklama450
Nusidėvėjimas400
Transportas200
Pirkimai300
Viso:7267

Iš šių duomenų pastebime, kad pirmais firmos gyvavimo mėnesiais įmonės „Limuzinų nuoma“  dirbs nuostolingai.

 

 Prognozuojamo pelno (nuostolių) ataskaita

Pirmi metai:

PK – Pastovus kaštai (Lt)

VS – Veiklos bendrasis pelnas (Lt)

BP – Bendras pelnas

PK=87204

VP=16812

BP=191220

Bendrojo pelno %=(191220/536100)*100%=35,67%

Vadinasi pelningumo koeficientas 0.4567

Lūžio taško koeficientas:

N=(87204+/35,67)*100=244474,35

Įmonės „Limuzinų nuoma“  pajamos pardavus visas paslaugas bus: 128520 + 60372 = 188892 Lt.

7 lentelė

Pelno ataskaita

Eilės Nr.Straipsniai (metams)Suma Lt
1Pajamos pardavus prekes arba paslaugas.188892.00
2Parduotų prekių arba paslaugų savikaina.2880.00
3Bendrasis pagrindinės veiklos pelnas.186012.00
4Administracinės ir valdymo išlaidos.128019.16
4.1. Nuoma. (18,5Lt už kvadratinį metrą)24198.00
4.2. Atlyginimai.67600.00
4.3. Socialinio draudimo įmokos (30 proc.).20580.00
4.4. Nusidėvėjimas (moralinis).7550.00
4.5. Transporto išlaidos.0.00
4.6. Remonto išlaidos.4000.00
4.7. Komunalinės paslaugos.3101.16
4.8. Kanceliarinės prekės240.00
4.9. Juridinių ir buhalterinių paslaugų išlaidos.0.00
4.10. Apsauga.0.00
4.11. Draudimo išlaidos.250.00
4.12. Kitos išlaidos.500.00
5Pardavimo išlaidos.6720.00
5.1. Reklama.5000.00
5.2. Prekybininko darbo užmokestis.
5.3. Transportas (prekėms vežti).
5.4. Telefono ryšio, fakso išlaidos.720.00
5.5 Kitos išlaidos.1000.00
6Pagrindinės veiklos pelnas.55445,72
7Pelno mokestis.9980,23
8Grynasis pelnas.45465,49

9 lentelė

Prognozuojamo pelno ataskaita (metų gale)

PavadinimasSuma Lt.
Pardavimas89350
Prekių įsigijimo savikaina57480
Bendras pelnas31870
Veiklos sąnaudos87204
Veiklos pelnas-55334
Pelno mokestis 24%
Grynas pelnas

10 lentelė

Prognozuojama pelno ataskaita 2 metų pabaigoje

PavadinimasSuma Lt.
Pardavimas268050
Prekių įsigijimo savikaina172440
Bendras pelnas95610
Veiklos sąnaudos87204
Veiklos pelnas8406
Pelno mokestis2017,44
Grynas pelnas6388,56

Ūkinės veiklos išlaidos

Lentelė Nr.: 2

Eil. Nr.Išlaidų pavadinimasVnt. sk.Išlaidos Lt
Per pirmus metusPer antrus metusPer trečius metus
Per mėnesįPer metus (5 x 12)
Vienam vnt.SUMA
1

2

3

Turto draudimas

Nusidėvėjimas

Patalpų šildymas (m2)

0,5 %

100

20256

2,40

101

91

240

1212

1092

2880

1212

1092

2880

1212

1092

2880

4

4.1

4.2

4.3

4.4

Darbo užmokestis (iš viso):

Vadovas

Buhalterė

Šeimininkė

Auklėtoja

1

1

3

1

1000

700

700

700

3690

1000

700

1290

700

44280

12000

8400

15480

8400

44280

12000

8400

15480

8400

44280

12000

8400

15480

8400

5.

6.

7.

8.1

8.2

Komunalinės paslaugos:

Telefonas

Elektra (kw)

Šaltas vanduo (kub. m.)

Karštas vanduo (kub. m.)

200

10

6

0,29

4,12

10,36

50

58

41,20

62,16

600

696

494,40

745,92

600

696

494,40

745,92

600

696

494,40

745,92

 

 Balansas

lentelė Nr. 3

Eil. Nr.RodikliaiSuma, Lt
1

1.1

1.2

1.3

ILGALAIKIS TURTAS

Įrengimai

Įrengimų nusidėvėjimas

Likutinė įrengimų vertė

Iš viso:

20256

1092

21348

21348

2.

2.1

2.2

2.3

TRUMPALAIKIS TURTAS

Atsargos

Pinigai

Kitas turtas

Iš viso:

1684,58

700

1000

110700

Iš viso:110700

 

 

 Finansinės veiklos kontrolė

Įmonės „Limuzinų nuoma“  buhalterinę apskaitą ir finansinę atskaitomybę tikrina revizorius, kurį renka Visuotinis susirinkimas vieneriems metams.

Organizacijos revizorius:

 1. tikrina Organizacijos metinę finansinę atskaitomybę ir kitus buhalterinės-finansinės veiklos dokumentus, pateikia finansinės atskaitomybės patikrinimo ataskaitą lietuvių ir anglų kalbomis Visuotiniam susirinkimui;
 2. Visuotinio susirinkimo pavedimu atlieka bet kokius Organizacijos patikrinimus;
 3. artimiausiame Visuotiniame susirinkime praneša visus patikrinimo metu nustatytus pažeidimus.
 4. Valstybės ir savivaldybių kontrolės institucijos turi teisę įstatymų nustatyta tvarka tikrinti Organizacijos veiklą.
 5. Organizacijos Administracija privalo pateikti revizoriui ir valstybės (savivaldybės) kontrolės institucijoms jų reikalaujamus Organizacijos dokumentus.

IŠVADOS IR SIŪLYMAI

Sukūrus įmonės „Limuzinų nuoma“  veiklos planą galiu teigti, kad:

 1. Savo verslo organizavimas tai kartu ir gyvenimo būdo keitimas, o tai nėra lengvas ir paprastas sprendimas.
 2. Žinodami, kad gyvenime mes visi turime savų šansų pasitenkinti iš to, ką darome, pakeisti nesėkmę sėkme – bandant ką nors nauja ar pakeičiant savo požiūrį į esamą realybę. Nereikia savęs apriboti. Visa, ko reikia išbandant naują galimybę – ją atpažinti ir drąsiai veikti.
 3. Finansinis planavimas yra ne kas kita, kaip kasmetinis biudžeto sudarymas. Ji tam tikra prasme parodo įmonės pajamų ir išlaidų perspektyvą.
 4. Kadangi organizacija maža, tai ir organizavimo laipsnis yra gan menkas.
 5. Labai palanki tobulėti organizavimui yra jo struktūra.
 6. Nemažos galimybės yra įvairių permainų diegime.
 7. Didelė grėsmė, kad esant mažai įmonei vadovas laikui bėgant gali pradėti kreipti mažesnį dėmesį į organizavimą ir jo struktūrą.
 8. Labai svarbu išanalizuoti visus veiksnius galinčius veikti verslą, konkurencinėmis ir rizikingomis sąlygomis.

Praktiškai visi svarbiausi firmos klausimai bus sprendžiami bendrame pasitarime.

Planuojama samdyti papildomai žmonių darbams ir  buhalterinės apskaitos vedimui.

Įmonės „Limuzinų nuoma“  pagrindiniai tikslai yra:

 1. gauti pelną,
 2. plėsti savo veiklą,
 3. kurti papildomas darbo vietas.

Daugiau: adcrent.com

Ankstesnis straipsnisSVETAINĖS REKLAMA SU KIRILICOS RAŠMENIMIS DOMENE
Kitas straipsnisOPTIMALUS URL RESTRUKTŪRIZAVIMAS

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here