Atžaloms vis dar augant labai svarbu pasirūpinti jų sveikata. Geri, tinkamai subalansuoti mitybos įpročiai gali ne tik pagerinti Jūsų vaiko sveikatą jam vis dar augant, bet ir sukuria sveikos gyvensenos pagrindą ateičiai. Deja, bet daugelis vaikų nelabai mėgsta sveiką maistą ir tėveliams kartais tenka pakovoti už tai, kad vaikas valgytų jam paruoštas daržoves, bet pakeisti tai tikrai įmanoma. Pakoregavus kai kuriuos dalykus vaikai su mielu noru valgys tai, ką paruošėte ir be kaprizų, noriai valgys sveiką maistą.

Paskatinkite sveikos mitybos įpročių atsiradimą

Vaikai ar paaugliai jau turintys savo mėgstamus skonius dažnai reikalauja gauti būtent jų, bet Jūsų užduotis yra kai kuriuos šiuos įpročius pakeisti geresniais, o tai galite padaryti keliais paprastais būdais:

  • Fokusuokitės į visos mitybos gerinimą, o ne vieną ar kelis produktus. Vaikui svarbi visavertė mityba. Stenkitės duoti kuo mažiau apdorotą maistą nuolat ir pasirūpinkite, kad vaikas gautų reikiamą medžiagų kiekį visada. Taip maitinantis ilgainiui sumažės noras nesveikiems patiekalams.
  • Būkite pavyzdys. Negalite įtikinti vaiko, kad sveika mityba yra labai svarbu, jei patys to nesilaikote. Vaikai mokosi iš pavyzdžių, todėl Jūs turite parodyti gerą pavyzdį.
  • Dažniau naudokite daržves patiekaluose. Jei Jūsų vaikas mėgsta bulvių košę, įmaišykite į ją ir morkų arba gamindami troškinį įdėkite daugiau daržovių. Kitaip tariant bandykite įmaišyti sveiką maistą į tai, kas Jūsų vaikui patinka ir taip pripratinsite jį prie daržovių skonio pradžioje pateikdami kartu su skoniu kuris vaikui patinka.
  • Dažniau gaminkite namuose. Restoranuose gaminamas maistas dažnai yra papildomas cukrumi ar riebalais kurie pagerina skonį, bet nėra naudingi sveikatai. Dažniau gamindami namuose lengviau pripratinsite vaikus prie sveikos mitybos įpročių ir prie mažai apdoroto maisto skonio.
  • Įtraukite vaikus. Veskitės vaikus su savimi į prekybos centrą ir papasakokite kokius produktus geriau rinktis ir kodėl, parodykite jiems į ką reikia atkreipti dėmesį skaitant prekių etiketes. Taip pat įtraukite vaikus į maisto gamybos procesą. Taip jie įgaus ne tik įgūdžių ateičiai, bet ir sustiprinsite ryšį su savo vaiku ir praleisite daugiau laiko kartu.
  • Sveiki užkandžiai privalo būti nuolat prieinami. Dauguma žmonių namuose turi užkandžių kuriuos norisi suvalgyti išalkus tarp pagrindinių patiekalų ar tiesiog žiūrint filmą. Deja, bet neretai šie užkandžiai tiek suaugusiems tiek ir vaikams nebūna sveiki. Neretas užkandžiams renkamės bulvių traškučius, sausainius ar kažką panašaus, bet tai galima pakeisti. Tiesiog reikėtų nustoti pirkti nesveikus užkandžius ir juos pakeisti sveikais. Geriau namie nuolat turėkite vaisių, riešutų, iškepkite sausainių kuriuose būtų mažai arba iš viso nebūtų cukraus, bulvių traškučius gaminkite patys orkaitėje, jei labai juos mėgsta Jūsų vaikai. Svarbiausia, kad visa tai vaikui būtų taip pat lengvai prieinama kaip ir nesveiki užkandžiai kuriuos jis gali pasiimti vos tik panorėjęs.

Daugiau patarimų tėveliams apie vaikus ir tėvų gyvenimą rasite vaikas123.lt svetainėje.

Ankstesnis straipsnisPasaulio prieskoniai
Kitas straipsnisHormonai ir miegas – kas vyksta naktį su mūsų kūnu?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here