židinių statyba kaina

Židiniai suteikia šilumos ir ramybės jausmą jūsų namuose. Bet, jaukus švytėjimas taip pat slepia ir daug problemų, su kuriomis namų savininkas gali susidurti, jeigu neprižiūri židinio. Pelenai, lakiosios dervos ir kreozotas, kurie paprastai nėra išvalomi iš židinio, gali kelti rimtą gaisro pavojų. Beto, kaip jūs elgiatės, jeigu nenorite uždegti židinio? Kaip namų savininkas gali saugiai naudotis židiniu, tuo pačiu užkirsti kelią pavojui?

Sudarėme sąrašą patarimų, kurie gali padėti išsaugoti saugumą ir jaukumą tuo pačiu metu, naudojantis židiniu.

Židinio priežiūros patarimai

Pirmiausia, tam, kad išvengtumėte problemų su židiniu, pasirinkite tinkamą medienos rūšį. Naudokite džiovintą ir gerai išpjaustytą medieną, kuri gerai dega ir dega pakankamai, kad mažiau išskleistų krezoto ir anglies monoksido.

Kaip pasirinkti tinkamą kurą jūsų židiniui

Nenaudokite cheminių medžiagų. Gaisras ir chemikalai – prastas derinys. Niekada nenaudokite benzino, žibalo ar anglies starterio. Negalima naudoti dažytos, apdorotos medienos kaip kuro. Visa tai gali išskirti toksiškų cheminių medžiagų, kurios patenka i jūsų gyvenamąją erdvę.

  • Venkite naudoti drėgną, supuvusią ar supelijusią medieną. Galite pradėti ugnį su sausu laikraščiu ar pušies kankorėžiais. Pastarieji turi natūralių dervų, kurios greitai dega ir išskiria pakankamai karščio, kad uždegtų malkas. Sausa mediena taip pat dega geriau, nei šlapia.
  • Patikrinkite drėgmės kiekį. Drėgmės kiekis gali nustatyti, kiek krezoto bus jūsų kamine. Naudokite medieną, kuri buvo laikoma 12 mėnesių ir drėgmės kiekis yra mažesnis nei 20%. Medienos drėgmės matuoklį galite įsigyti daugelyje namų apyvokos parduotuvių.
  • Naudokitės tik vietinėmis malkomis. Tai apsaugo nuo medžių ligų ir vabzdžių kenkėjų plitimo jūsų kaimynystėje.
  • Tinkamai laikykite medieną. Kuomet nusiperkate malkas, laikykite jas toliau nuo žemės, uždenkite viršų, tačiau šonus laikykite atvirus, kad cirkuliuotų oras.
  • Pasirinkite tinkamą medieną. Skirtingi medžiai dega taip pat skirtingai. Ąžuolas ir kiti kieti medžiai paprastai dega ilgai ir karštai. Minkšti medžiai, pavyzdžiui, pušys, sudegs karštai, bet labai greitai. Jei minkšta mediena nėra tinkamai išdžiovinta, gali išsiskirti didelis kiekis krezoto.
  • Palaikykite švarą savo židinio viduje. Tai užtikrina geresnį oro srautą ir švaresnį degimą.
  • Visuomet laikyti gesintuvą prieinamoje vietoje. Menkiausia kibirkštis gali įžiebti ugnį.
Ankstesnis straipsnisPrie ko dera sidabriniai auskarai?
Kitas straipsnisPripučiamų batutų pardavimas: kodėl verta rinktis šią galimybę?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here