suzadetuviu ziedai

Šiandien sužadėtuvių žiedai yra svarbią reikšmę turintys papuošalai, neretai apibūdinami ir kaip aksesuarai, pasižymintys šiomis savybėmis: prabanga, elegancija, išskirtinumu bei puošnumu. Tačiau kokia buvo šių žiedų atsiradimo istorija? Ką verta apie tai žinoti? Kokių įdomių faktų galima apie tai pateikti? Apie tai ir kalbėsime šį kartą.

Bene vienas svarbiausių dalykų, kurį yra būtina paminėti kalbant šia tema, yra sužadėtuvių žiedo atsiradimo prasmė. Pasirodo, jog tokios paskirties papuošalai atsirado iš tiesų labai seniai  –  dar  1215 metais. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali  atrodyti keista, kas gali būti bendra tarp popiežiaus ir sužadėtuvių žiedų, reikia akcentuoti, jog būtent vienas iš popiežių – Inocentas 3–iasis ir gali būti laikomas sužadėtuvių žiedų pradininku, mat būtent jis išleido įstatymą, jog visi jaunuoliai, norintys kurti šeimą, visų  pirma turi padovanoti žiedą savo išrinktajai. Akivaizdu, jog ši tradicija yra gaji iki šių dienų.

Bėgant laikui, šio papuošalo svarba vis didėjo – žiedas buvo  traktuojamas kaip investicija,  kuriai jaunikis neturi gailėti nei laiko, nei pastangų, nei pinigų. Būtent dėl šios priežasties buvo pradėti pirkti vis daugiau kainuojantys sužadėtuvių žiedai, o jo parinkimui skiriama vis daugiau dėmesio. Maža to, sužadėtuvių žiedai pradėti inkrustuoti vis prabangesniais akmenimis.

Ilgaamžiškumas – tai dar viena šio žiedo savybė, kuri buvo svarbi visais laikais – paprastai sužadėtuvių žiedai paprastai  yra gaminami  iš metalų, kurie ilgai tarnauja ne tik todėl, kad žiedas išlaikytų puikią išvaizdą, bet dar ir todėl, jog juos būtų galima perduoti iš kartos į kartą. Kaip žinia, būtent sužadėtuvių žiedai yra tie papuošalai, kuriuos ypač populiaru perduoti iš kartos į kartą.

Tikimės, kad šis tekstas tikrai papildė jūsų žinių bagažą. Maža to, galbūt ką tik sužinoti faktai privers ir kitaip pažvelgti į šį unikalų papuošalą.

Ankstesnis straipsnisNaujas darbinis arkliukas „Fiat Fullback“ – jau Lietuvoje
Kitas straipsnisTurite verslą? Susipažinkite su paslaugomis, kurios jums tikrai pravers

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here