Ar reikia šunį sterilizuoti? Į šį klausimą galima išgirsti labai daug atsakymų. Ne tik iš šeimininkų, tačiau ir iš veterinarų. Vieni teigia, kad tai yra būtina procedūra. Kiti argumentuoja, kad perteklinė, kadangi šuns vaisingumo atėmimas yra būtinas tik neprižiūrimiems gyvūnams.

Kiekvienas šeimininkas turi pats nuspręsti ar šunų sterilizacija yra reikalinga, ar ne. Apie tai kalbamės su veterinaru Pauliumi, kuris pateikia esminius, svarbiausius šios procedūros aspektus.

Kaip yra atliekama kastracija?

Kastracijos metu šuniui yra pašalinamos sėklidės. Kastracija yra apibūdinamas terminas, kurio metu yra panaikinamos gyvūno lytinės liaukos, tai yra arba sėklidės, arba kiaušidės. Kai kurie galvoja, kad šuns kastracija yra skirta patinams, o sterilizacija – patelėms.

Tai nėra visiškai tiesa. Tinkamas planuojamos procedūros išmanymas gali padėti geriau įvertinti – ko laukti ir tuo pačiu priimti tinkamą sprendimą šuns atžvilgiu.

„Sterilizacijos metu yra pašalinamos šuns sėklidės. Nereikia bijoti, kad tai gali gyvūnui kilti kokį nors diskomfortą. Operacijos metu yra naudojama bendrinė nejautra“,- teigia specialistas.

„Svarbiausia, kad gyvūnas nejunta jokio streso. Kai kurie šeimininkai labai ilgai laukia, kol galiausiai atlieka šio tipo procedūrą, kadangi jiems baisu, kad gyvūnas gali patirti daug streso. Gana natūralu, kad gyvūnui neįprasta aplinka yra gąsdinanti.

Tačiau šiuo metu sterilizacija yra atliekama taip greitai, kad dažniausiai šuo net nespėja susivokti, kad jis yra ne namuose. Tiesiog grįžti į juos galima jau tą pačią dieną“,- paaria Paulius.

Tiesa, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad priešingai nei kastracija, sterilizacija atima tik galimybę šuniui daugintis. Tačiau neslopina lytinių liaukų hormonų. Dėl to tie savininkai, kurie bijo, kad po tokio tipo procedūros gyvūno charakteris gali pasikeisti – turėtų rinktis būtent sterilizaciją, o ne kastraciją.

Ar mano šuniui to reikia?

Kiekvienas šeimininkas vos tik įsigijęs šunį iš karto turi galvoti – ar ši procedūra bus reikalinga. Kai kyla labai daug klausimų – geriausia tartis su specialistais. Pasikartosime, kad dažniausiai detalus pačios procedūros išmanumas gali padėti nusipiešti kur kas aiškesnį vaizdą ir tuo pačiu suprasti – ko galima tikėtis po visko ir tuo pačiu – kaip pasikeis gyvūno gyvenimas. O gal nepasikeis visai?

Paulius akcentuoja, kad pokyčiai pačiam šuniui yra minimalūs, tačiau jo šeimininkui – dideli. Juk gera žinoti, kad vieną dieną į duris nepasibels nepažįstami žmonės su šuniukų kraičiu ir kaltinimais, kad Jūsų šuo – tėtis.

„Žinoma, kad pats svarbiausias šios procedūros tipas yra galimybė kontroliuoti šunų dauginimąsi. Ir tai galioja ne tik kaimiškose vietovėse, kur dažniausiai šuniukų labai daug ir tikrai ne visi prižiūrimi, tačiau ir miestuose, kadangi pabėgus šuniui – galima po jo grįžimo sulaukti ir staigmenos“,- teigia Paulius.

Taip pat šunų sterilizacija, kaip rodo įvairūs tyrimai, gali padėti sumažinti tam tiktų šunų ligų tikimybę. Štai ne vieno mokslinio tyrimo metu buvo fiksuojama – ar tikrai sterilizuoti šunys rečiau serga prostatos vėžiu. Atsakymas – nustebino, kadangi tikimybė tampa net kelis šimtus kartų mažesnė.

Svarbiausia – legalios paslaugos

Nusprendus, kad Jūsų šuniui yra reikalingas kastracija arba sterilizacija – itin svarbu rasti gerą kliniką, kurioje paslaugos teikiamos nelegaliai. „Labai liūdna, tačiau vis dar yra žmonių, kurie kreipiasi į neaiškius save specialistais prisistatančius žmones, teigiančius, kad jie atlieka kokybišką sterilizaciją ir kastraciją. Deja, tokios dažnai garažiukuose daromos operacijos gali baigtis net ir gyvūno netekimu“,- atsidūsta veterinaras.

Ankstesnis straipsnisMasažas – ne tik atsipalaidavimas, bet ir gydymas
Kitas straipsnisAtkurti prarastus dantis – geriausia implantų pagalba. Pasakoja specialistas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here