gruzo isvezimas

Bet kurie statybininkai pasakys – geriausia viską daryti tvarkingai ir neteršiant aplink save. Kartais tenka stebėti, kaip auga priemiesčių kaimai ir sodo bendrijos. Šalia samanotų bakūžių (o kartais ir vietoj jų) atsiranda šiuolaikiški, o kartais net prašmatnūs 1-2 aukštų namai. Namas gražus, o šalia jo pūpso suverstos įvairiausios atliekos – betono gabalai, akmenys, tušti cemento maišai, gipso kartono atliekos, metaliniai profiliai, nešvarūs skudurai ir plėvelės gabalai. Tai labai neestetiškas vaizdas. Juo labiau, kad kartais tokiuose namuose jau gyvena žmonės.

Kodėl statybinių atliekų išvežimas – idealiausias būdas tokioje situacijoje? Kai šeimininkai statosi patys, jie dažnai galvoja, kad statybinių šiukšlių ir „grūzo“ nebus labai daug. Viską galima bus sumesti į šiukšlių maišus ir išmesti į bendruosius kaimo konteinerius. Taip, šiukšlių išvežėjai ir rūšiuotojai keiksis, bet taip nereikės daug mokėti…

Deja, realybė visai kitokia. Sąžiningi kaimynai dažnai seka, kuris pila statybines atliekas į šiukšlių konteinerius ir tokius asmenis viešina socialiniuose tinkluose. Aišku, su kaimynais pyktis nevalia, ypač dėl šiukšlių. Dėl to statybinės šiukšlės neišvežtos pūpso gana ilgai. O juk jų krūvoje apstu aštrių ir pavojingų daiktų. Vaikai mielai su jais žaidžia ir gali susižaloti… Ar tik tada reikės samdyti statybinių šiukšlių išvežimą?

„Grūzo“ išvežimas – populiari paslauga. Ją teikia nemažai įmonių (pradžiai bandykite kreiptis į Ekonova.lt). Dėl to tikrai galima rasti, kas atveš statybinį konteinerį ir jį išveš saugiai ir be jokio vargo. Kur tas šiukšles veža? Į specialias statybinių atliekų aikšteles, kur jos dar kartą yra šiek tiek parūšiuojamos ir sutraiškomos galingomis mašinomis. Tada dar tinkama panaudoti skalda keliauja kitiems statybiniams darbams, kur reikalingas stambus gruntas.

Taigi, išveždami statybines atliekas dar ir prisidedate prie išteklių taupymo, nes nesant statybinių atliekų statybininkai daugiau veža žvyro, kurio resursai nėra amžini.

Vadinamasis „grūzo“ išvežimas kainuoja, tačiau reiktų pagalvoti apie laiką, kurį sugaišite slėpdami šiukšles ir pavojus, kurie gali nutikti dėl neišvežtų šiukšlių krūvos kieme. Tikrai neapsimoka viską daryti pačiam. Tiesiog išvežate ir viskas – aplinka visada švari ir tvarkinga. Atliekant statybos ar renovacijos darbus tų šiukšlių bus pakankamai, tad geriau jau pasirūpinti statybinių atlieku konteineriu iš karto.

Ankstesnis straipsnisMetalinių detalių tekinimas ir frezavimas
Kitas straipsnisTradiciniai lietuviškų kūčiukų receptai – gudrybės, kurios neleis suklysti kepant namuose

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here