frezavimas cnc

Įsivaizduokite, kad sulūžo jūsų mechanizmo detalė. Taip tai problema, bet aplinkiniams ji pasirodys beveik niekinė. Deja, gali pasirodyti, kad jūsų mechanizmas yra vienintelis Lietuvoje. Gamykla, kuri jį pagamino tokios atsarginės dalies neturi arba turės tik po 2 mėnesių. Ką daryti? Juk dirbti reikia jau tuoj pat…

Išeitis – remontuoti pačiam. Tik kaip? Ne visas detales galima suvirinti, o ir suklijuotos jos nelabai laikys. Ką daryti? Bene patikimiausias būdas – kreiptis į detalių tekintojus, pavyzdžiui www.electio.lt. Jie gali padaryti naują detalę patys.

Genijai? Ne, tiesiog protingi inžinieriai su teisinga įranga. Jie gali ištekinti jūsų detalę iš metalo per pora dienų (jei neužsiėmę kitais užsakymais, aišku). Prieš akis iškyla senos staklės, visos tepaluotos, o ant grindų pilna metalo drožlių? Taip seniau atrodė tekintojo kambarys. Dabar jis visai kitoks. Šiuolaikinė technika yra labai universali ir gali padaryti daug ką. Jūsų detalę taip pat. Svarbu tinkamai pritaikyti plieno rūšį. Jis yra skirtingo kietumo, nes vis dėlto, tai yra lydinys. Toliau inžinieriams atsiranda kita užduotis – padaryti tikslų brėžinį. Esama sugedusi detalė ar net jos dalys yra nuskenuojamos 3D skeneriu, viskas suvedama į specialias braižymo (CAD) programas ir apdorojama. Kai tampa aišku, kokie tikslūs naujos detalės matmenys, lieka pasikliauti tekintojo profesionalumu.

Tekinimas – ne vienintelis būdas sukurti detalę. Taip pat naudojamas ir frezavimas CNC staklėmis. Sluoksnis po sluoksnio iš metalo luito išfrezuojama detalė per kelias valandas. Svarbu, kad jos tikslūs duomenys būtų perduoti frezavimo staklių valdymo kompiuteriui.

Metalinių detalių tekinimas ir frezavimas pagal užsakymą – labai patogi paslauga daugybei Lietuvos ir užsienio gamybos įmonių, kurios dažnai turi vienetinių, specialiai jiems pagamintų įrenginių. Kad ir kokios būtų garantijos, kartais detalę pagal užsakymą vietoje sukurti yra pigiau ir paprasčiau, nei laukti kelias savaites ar mėnesius iš gamintojų originalios detalės.

Lietuvoje yra nemažai jaunų ir puikiai išsilavinusių specialistų, gebančių dirbti su tekinimo ir frezavimo mašinomis. Aišku, jos irgi pakankamai naujos, kitaip neatitiktų aukštų detalėms keliamų kokybės standartų.

Ankstesnis straipsnisJuvelyrikos pasaulis slepia daug įdomių faktų
Kitas straipsnisStatybinių atliekų išvežimas – labai reikalingas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here