Kai dauguma mūsų galvojame apie šnipinėjimą ir slaptųjų agentų gyvenimą, dažniausiai įsivaizduojame tokius personažus kaip Džeimsas Bondas, Džeisonas Bornas ar Etanas Hantas. Tačiau nors šiuolaikiniuose kino filmuose iš tikrųjų yra dalis tiesos, tikrų šnipų pasaulyje anaiptol ne viskas baigiasi sėkmingai ir „holivudiškai“. Todėl pateikiame jums ne vieną įdomų faktą apie šnipų gyvenimą.

Žvalgybos pavojai

Šaltojo karo metais šnipai savo akinių rėmelių kojelėse visuomet turėdavo paslėptą vieną cianido kapsulę. Kai šnipas patekdavo į pavojų ir jam nebūdavo jokios kitos išeities, jis galėdavo pakramtyti akinių rėmelio kojelę, tokiu būdu save apnuodydamas ir išvengdamas kankinimo. Nemaža dalis akinius dėvinčių žmonių turi nervinį įprotį nusiėmus akinius kramtyti jų rėmelių kojeles, todėl toks įprotis niekam nesukeldavo jokio įtarimo (žinoma, šnipai šio nervinio įpročio neturėjo, o prireikus jį tiesiog imituodavo).

Sąsagos išduodavo šnipą

Rusija naudojo labai neįprastą ir subtilų triuką, kurio pagalba galėdavo atsekti ir nustatyti šimtus šnipų. Amerikiečiai savo dokumentams susegti naudojo tik labai aukštos kokybės rūdims atsparias sąsagas, kai tuo tarpu rusai pasitelkdavo pigias sąsagas, kurios po savęs palikdavo rūdžių dėmes.

Optinis priartinimas

Žvalgybos palydovuose esančių kamerų optinis priartinimas yra toks didelis, kad jos gali labai aiškiai nufotografuoti automobilio numerius net iš 80 km atstumo. Todėl tikrai nereikėtų manyti, kad mieste esančios kameros yra vienintelės, kurios mus kasdien mato.

„Šnipų mokykla“

CŽV iš tikrųjų turi tiek universitetą, tiek ir aukštosios mokyklos programą. Studentai yra mokomi technologijų, kalbų ir kitų disciplinų, kurios yra labai naudingos ir vertingos šnipų darbe.

Dvigubas agentas

Devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje Earl Pitts šnipinėjo rusams dirbdamas FTB. Tuo tarpu FTB surengė jam sugauti skirtą operaciją, tačiau E. Pitts netyčia sujaukė visus jų planus, pamiršdamas, kur turėjo susitikti su savo kontaktu. Pusę valandos jis vaikštinėjo ne toje Niujorko viešosios bibliotekos dalyje, kol galiausiai nusprendė nebelaukti ir išėjo.

CŽV „laumžirgis“

Aštuntajame dešimtmetyje CŽV eksperimentavo su drono tipo šnipinėjimo įranga, kuri atrodė kaip laumžirgis. Ši mažytė nepilotuojama oro transporto priemonė (UAV) veikė su dujiniu varikliu. Tačiau ji taip pat turėjo vieną labai didelį minusą – pakakdavo šoninio vėjo, kad ji nukryptų nuo savo kurso.

Novatoriška technologija

Daugybė kasdien daugelio iš mūsų naudojamų daiktų buvo ir tebėra naudojami maskuojant šnipų įrangą. Vienas iš labai novatoriškų ir įdomių pavyzdžių galėtų būti pypkė, kurioje yra įmontuotas mažytis radijas. Nereikia jokių garsiakalbių – garso bangos keliauja per žandikaulį tiesiai į ausies kanalą.

Labiausiai ieškoma

Buvusi Mis Lenkija Christine Granville (arba Krystyna Skarbek) paskutiniaisiais Antrojo pasaulinio karo metais šnipinėjo britams Prancūzijoje. Kuomet ją sugavo gestapas, ji ne tik įtikino juos savo išgalvota istorija, tačiau taip pat įkalbėjo paleisti dar du jų laikytus šnipus – nepaisant to, kad ant gestapo patalpų sienų buvo iškabinėta daugybė jos nuotraukų, kaip vieno iš labiausiai ieškomų asmenų!

„Vienišos širdys“

Vienu istorijos laikmečiu vienišos sekretorės buvo pagrindinės „Romeo“ sovietų šnipų Rytų Vokietijoje „aukos“. Kadangi ši problema buvo tokia didelė ir opi, NATO nusprendė kiekviename biure iškabinti plakatus, kurie vienišoms sekretorėms visuomet primindavo neatverti savo širdies ir neįsivelti į romanus.

Informacija: Sekimas.lt – Sekimo ir pasiklausymo įranga

Ankstesnis straipsnisKaip gaminami valgomojo stalai?
Kitas straipsnis„Kia XCeed“ ir „Imagine by Kia“ – ypatingi įvertinimai už dizainą