Simno miestelis

Simnas – miestas Alytaus rajone, 24 km į vakarus nuo Alytaus, šalia kelio  131  Alytus–Simnas–Kalvarija . Seniūnijos centras, dvi seniūnaitijos (Simno I ir Simno II). Urbanistikos paminklas. Miestas įsikūręs prie Simno (šiaurėje) ir Giluičio (vakaruose) ežerų, pietuose telkšo Spernios tvenkiniai.

Simnas – bene seniausias miestelis Alytaus rajone, minimas nuo 1382 m. Pirmieji gyventojai apsigyveno XV a. pradžioje, po Žalgirio mūšio. Čia įsikūrė Lietuvos didžiojo kunigaikščio medžioklės dvaras. Kalbama dvarą buvus labai didelį ir puošnų, su daugybe damų ir tarnų. Didysis kunigaikštis dažnai mėgdavo pamedžioti ir apsistoti  Simno dvare.

Miestelio pavadinimo istorija mena dar senesnius laikus. Legenda byloja, kad Simną statė du milžinai – Simnas ir Sinas. Milžinų dėka miestelis augo gražėjo ir plėtėsi. Būdami galingi ir stiprūs broliai milžinai savomis rankomis išrausė ežerą, kurį lietaus vanduo pripildė, supylė aukštus kalnus, kuriuos laikas pamažu sulydimo, apjuosė miestelį miškų juosta. Taikiai ir gražiai sugyvenimo su vietos gyventojais, vieni kitiems padėdami, pasidalindami tuo ką gamta duoda. Milžinams mirus gyventojai, atsidėkodami už jų gerą valią ir rūpestį miestelį pavadino Simnu – brolių milžinų vardu, paimdami vieno vardo pradžią, kito pabaigą. Ir šiandien miestelyje tyvuliuoja ežeras menantis legendos laikus – Simno ežeras, apaugęs meldais ir savo paslaptinga istorija viliojantis vietos gyventojus bei turistus.

Kita legenda byloja, kad neatmenamais laikais gyveno piktas ponas Simonas, kuris skriaudė savo tarnus. Vieną dieną netikėtai trenkė perkūnas, užmušė blogąjį poną Simoną ir vietoj jo dvaro atsirado ežeras. Žmonės ežerą pavadino Simno ežeru, o šalimais įsikūrusi miestelį Simnu.

Ankstesnis straipsnisRumbonių bažnyčia
Kitas straipsnisŽuvinto biosferos rezervato muziejus

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here