„Samsung SSD Forum Japan“ forume korporacija „Samsung Electronics“ parodė savo pirmuosius SSD (Solid-State Drives) kaupiklius BGA (ball grid array) tipo korpuse – PM971. Nepaisant minimalių matmenų, PCI Express sąsaja ir pažangus valdiklis užtikrina aukštą naujienų spartos lygį. Tokie kaupikliai gali būti naudojami planšetėse, hibridiniuose įrenginiuose „2-in-1“, nešiojamuose kompiuteriuose ir integruotose sistemose.

Pastaraisiais metais M.2 formos kaupikliai gerokai sumažino šiuolaikinių kompiuterių viduje užimamą erdvę. Tačiau, kompiuteriams tampant vis labiau ir labiau kompaktiškais, nuolat auga ir nedidelių kaupiklių poreikis. BGA korpuse patalpintas SSD yra žymiai mažesnis nei M.2 analogas, tuo pačiu metu jau kelerius metus platformų kūrėjai (pvz, „Intel”) kompiuterių gamintojus skatina naudoti tokius kaupiklius. 2014 metasi „Intel” atstovai sakė, kad M.2-2260 tipo SSD gali užimti 15 proc. hibridinių kompiuterių „2-in-1“ vidaus erdvės, o BGA naudojimas žymiai sumažina reikalingos erdvės poreikį ir apie 10 proc. leidžia padidinti akumuliatoriaus matmenis. Be to, daugeliu atvejų, naujoji forma leidžia sumažinti storį ir pagerinti šilumines savybes.

„Samsung“ pademonstravo savo pirmąjį BGA formos SSD

Ką tik pristatytas „Samsung PM971“ naudoja naują valdiklį „Photon“ ir MLC V-NAND tipo atmintį. Gamintojas planuoja pasiūlyti tris SSD talpos versijas: 128, 256 ir 512 GB. „PM971“ duomenų nuoseklaus nuskaitymo greitis siekia iki 1500 Mb/s, o nuoseklaus įrašymo greitis – iki 600MB/s, o tai reiškia, kad jis naudoja PCI Express 3.0 sąsają. Naujieji kaupikliai gali atlikti iki 190 tūkst. atsitiktinio nuskaitymo įvesties/išvesties operacijų per sekundę (input/output operations per second, IOPS) ir iki 150 tūkst. IOPS atsitiktinių įrašymo operacijų.

„Samsung“ tikisi, kad prietaisų gamintojai BGA kaupiklius panaudos planšetėse ir hibridiniuose kompiuteriuose antroje 2016 metų pusėje arba pirmąjį 2017 m. pusmetį.

Ankstesnis straipsnisDell kompiuteriai – sprendimas vertinantiems kokybę
Kitas straipsnisĮ ką atkreipti dėmesį ieškant greitojo kredito?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here