Žalingi įpročiai nėra geri. Būtent todėl ir vadinami žalingais. Žinoma, skiriasi jų rimtumas. Apie nagų kramtymą juk nesklinda tiek kalbų kaip apie rūkymą. Pastarasis įprotis nuolat aptariamas tiek įvairiuose straipsniuose, tiek per kasdienes TV žinias. Įdomų straipsnį atradome apsilankę odontologijos klinikos http://dentastra.lt/ puslapyje.
Rūkymo žala dantų ir dantenų sveikatai – štai tokia tema analizuojama. Vilniuje paslaugas teikiančios odontologijos klinikos specialistai turi daug žinių, kasdien pritaiko gydymo įgūdžius spręsdami pacientų dantų problemas ir pasidalija tam tikra naudinga informacija Na, o rūkymo sąsaja su dantų sveikata – tai, kas aktualu nemažai visuomenės daliai, nes rūkančiųjų tikrai nemažai.
Pirmiausia http://dentastra.lt/ klinikos odontologai užsimena apie šypseną ir dantų priežiūrą. Niekas neprieštaraus – dantis reikia valyti, nes ilgainiui be šepetėlio ir pastos jie tikrai neliktų gražūs. O ir sveiki gali būti tik tokie dantys, kuriais rūpinamasi, kurie reguliariai valomi. Tačiau kasdienė priežiūra, kad ir kiek ji daug reikštų, susilpnėja, jeigu yra derinama su žalingais įpročiais. Taip – ir su rūkymu. Kaip teigia odontologai, jei norite išlaikyti dantis sveikus, reikia pagalvoti apie rūkymo poveikį. Štai ką reikėtų išskirti didžiosiosmis raidėmis:
RŪKYMAS – VIENAS DIDŽIAUSIŲ VEIKSNIŲ, LEMIANČIŲ DANTŲ PRASTĄ DANTŲ SVEIKATĄ.
Nei grožiui, nei sveikatai cigaretės nepadeda. O jei esate girdėję apie rūkymo ištakas ir apie cigarečių įvaizdį, turbūt keistai atrodo faktas, kad kadaise tai sieta su sveikata. Laikui bėgant išsiaiškinta kitaip. O ir šiaip rūkymas nepuošia. Specialistai iš Vilniuje įsikūrusios http://dentastra.lt/ odontologijos klinikos priduria, kad rūkymo žala apima ne tik dantis, bet ir dantenas, burną.
Nenorime jūsų gąsdinti, bet sąrašas apie rūkymo žalą būtų nemenkas. Didesnis nei savaitinis pirkinių sąrašas vykstant į prekybos centrą.
Kvapas, geltonumas, parodontitas – tik keli pavyzdžiai, kas gresia traukiant dūmą.
Kvapas
Nereikia būti specialistu, kad suprastum, jog rūkant kvapas ne iš mieliausių. Galbūt pačiam rūkančiajam tai neatrodo reikšminga, tačiau nemalonumai prasideda kalbantis su kitais žmonėmis. Iš burnos sklindantis negeras kvapas verčia pašnekovą raukytis, laikytis didesnio atstumo, nusisukti į šalį. Tad rūkymo įprotį iš dalies galėtume vertinti kaip nelabai mandagų.
Geltonumas
Rūkorių dantys neatrodo išpuoselėti, nes nemetant žalingo įpročio dantų spalva kinta. Jie ne tik gelsta – taip pat gali parusti. Ar gelsvi, rusvi dantys yra gražūs? Ne.
Jautrumas
Dantenos ir dantys tampa jautresni. Infekcijos juos pasiekia lengviau. O pats jautrumas pasireiškia dėl to, kad rūkant burna džiūsta, nelieka įprasto seilių kiekio.
Ėduonis
Odontologijos klinikos http://dentastra.lt/ specialistai mini ir ėduonį, kuris susijęs su ką tik pristatytu jautrumu. Nuolat kaupiasi apnašos, tad odontologo kėdėje tenka pasėdėti dažniau. Prireikia profesionalios burnos higienos procedūros.
Parodontitas
Gydytojų teigimu, parodontitu serga gerokai daugiau rūkančiųjų nei nerūkančiųjų. Kokios pasekmės? Ilgainiui galima netekti dantų.
Vėžys
Rūkymas sąlygoja didesnę ne tik plaučių, bet ir gerklės, burnos vėžio riziką. Cigaretėse nemažai kancerogenų.
Vietoj išvados
Išvadas veikiausiai pasidarys kiekvienas skaitytojas. Rūkymas – ne tik dantų, bet ir sveikatos priešas.