Reklamos agentūra „PICO line“
Reklamos agentūra „PICO line“

Reklama yra neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Be jos neįsivaizduojamas ne tik prekybos, paslaugų teikimo, bet ir apskritai daugelio ekonominių sričių egzistavimas. Aktyvios rinkos sąlygomis, kai prekių gamyba, paslaugų teikimas didėja arba gali didėti sparčiau nei gyventojų perkamoji galia, reklama tampa vienu svarbiausių faktorių norint pritraukti kuo daugiau klientų, formuoti jų poreikius ir taip užtikrinti, kad jie taptų nuolatiniais įmonės klientais.

Daugelis įmonių naudojasi reklamos agentūrų paslaugomis. Agentūros, konkuruodamos tarpusavyje, stengiasi dirbti kuo kokybiškiau. Jose dirba geriausi šios srities specialistai, kurie kaupia patirtį, reklamuodami įvairias prekes, teikdami įvairias reklamos paslaugas. Dažniausiai išlaidos reklamai, naudojantis agentūrų paslaugomis, yra mažesnės nei turint reklamos skyrių ar vidinę reklamos agentūrą, o nuolatiniams savo klientams reklamos agentūros teikia nuolaidas.

Reklamos agentūra „PICO line“
Reklamos agentūra „PICO line“

Reklamos agentūra „PICO line“ taip pat siekia įgyti kuo daugiau nuolatinių klientų, teikdama plataus spektro aukštos kokybės reklamos paslaugas, turėdama gerus kvalifikuotus darbuotojus, brangią technologinę įrangą.

Straipsnio tikslas – susipažinti su UAB „PICO line“ struktūra ir valdymo sistema, gamybiniais technologiniais procesais, kokybės valdymo sistema, plačiau susipažinti su įranga, naudojama reklamos agentūroje.

1.1.         UAB „PICO line“ struktūra ir valdymo sistema

 

UAB „PICO line“, įkurta 1994 metų birželio 23 dieną, yra sėkmingai įsitvirtinusi reklamos agentūra Lietuvos rinkoje. Pirmoji įmonės produkcija buvo reklaminių bei informacinių iškabų gamyba. UAB „PICO line“ per 11 savo darbo metų įsigijo reikiamos įrangos, kad galėtų tenkinti klientų poreikius, kokybiškai atlikti gautus užsakymus. Paskutinysis šios reklamos agentūros pirkinys, pirktas prieš keletą mėnesių, – freza „Flexicam Stealth II 1530“.

Savo veiklos pradžioje UAB “PICO line” buvo įsikūrusi Draugystės gatvėje. Dabar agentūros biuras yra Kaune, Kęstučio gatvėje, o gamybos skyrius – Algirdo gatvėje.

Agentūrą valdo du valdymo subjektai – direktorius ir gamybos vadovas. Gamybos vadovas A. Matulis vadovauja gamybos skyriui, kuris yra pavaldus visos įmonės direktoriui A. Zilniui. UAB „PICO line“ neturi marketingo skyriaus. Šiais klausimais rūpinasi pats direktorius ir agentūros vadybininkai. Įmonės marketingo veiklai artimiausia yra prekinė struktūra, kai visais paslaugos ar jų grupės reikalais rūpinasi vienas asmuo, kuriam padeda pagalbininkai.

 

UAB „PICO line” gamybiniai technologiniai procesai

Gamybiniai technologiniai procesai prasideda nuo užsakymo priėmimo. Tolimesnis etapas yra paruošiamieji procesai, kuriuos sudaro skenavimas, dizainas ir maketavimas, projektavimas bei kopijavimas. Reikiamas atvaizdas gali būti atskenuotas skeneriu ar nukopijuotas kopijavimo aparatu, kurie yra agentūros biure. Dizaineriai, dirbdami kompiuterinėmis programomis: Adobe Pagemaker 6.5, Adobe Photoshop 7.0, CorelDraw 11.0, Adobe InDesign 1.5, Adobe Illustrator, gali sukurti ne tik vizitines korteles, bet ir visą firminį stilių. Taip pat yra projektuojamos stacionarių ir kilnojamų parodų ekspozicijos, kuriamos įvairios šviesdėžės, šviečiantys tūriniai elementai, vaizdinės informacijos sistemų projektai.

Kitas etapas – spausdinimo procesas. Tai brėžinių, įvairi skaitmeninė ir sublimacinė terminė spauda. Brėžiniai yra spausdinami iš programų failų, kurių formatai gali būti cdr, pdf, jpg, dwg ir kiti, bei iš įvairių laikmenų ant įvairaus formato popieriaus, kalkės. Skaitmeninė spauda skirta įvairiai produkcijai spausdinti, pavyzdžiui, skrajutėms, bukletams, vizitinėms kortelėms, reprodukcijoms, plakatams, kt. Šiuo būdu spausdinama ant popieriaus (matinio, blizgaus, dekoratyvinio), plėvelių, PVC tentų (faktūrinio, perforuoto, skaidančio šviesą, tinklinio, skirto dvipusei spaudai). Plakatai spausdinami solventiniais dažais. Taip atspausdintą produkciją galima naudoti lauko reklamai, nes ji yra atspari atmosferos poveikiui. Agentūra taip pat turi įrenginį, skirtą spausdinti ant kompaktinių diskų. Norint spausdinti ant įvairių audinių, naudojama sublimacinė terminė spauda. Gautas atvaizdas nenusiplauna, nepraranda spalvos net virinant, atsparus UV spinduliams. Spausdinama ant marškinėlių, skarelių, kt. Šiuo spaudos būdu yra gaminos ir vėliavos, kai yra spausdinama ant balto sintetinio audinio.

Dar vienas gamybinių technologinių procesų etapas – tai pospaudiminiai procesai. Juos sudaro apipjovimas, apdaila, žiedų tvirtinimas, pakavimas. Įvairūs lipdukai, plakatai yra apipjaunami rankiniu būdu, lapų pjovimui naudojamas lapų pjaustymo įrenginys. Rankiniu būdu yra ir lituojama. Apdailos proceso metu audinio detalės yra susiuvamos į didelį, vientisą gabalą, atskiros plakato dalys sulydomos į vieną plakatą su minimaliomis siūlėmis, popierius yra karpomas, susegamas, išmušamos skylės, lankstomas, biguojamas, įrišamas, laminuojamas. Norint sutvirtinti vėliavas, tento kraštuose sukalami žiedai. Spausdinti gaminiai galiausiai yra supakuojami ir pristatomi užsakovui.

 

 

1.1.         UAB „PICO line“ technologiniai įrenginiai

 

UAB „PICO line“ gamybos skyriuje esantys įrenginiai:

 

 • Terminis presas „SISER TS-ONE“, skirtas užnešti įvairius užrašus ant tekstilės gaminių (marškinėliams, darbo drabužiams, transferams, sublimacijai).
 • Pjaustantis braižiklis „SummaCut D120 SE“, skirtas pjaustyti vinilines, specialias lipnias plėveles ant popierinio ir polietileninio pagrindo.
 • Skaitmeninės spaudos spausdintuvas MUTOH Toucan PJ-1614NX 64”, skirtas lauko reklamai spausdinti.
 • Plačiaformatis skaitmeninis rašalinis spausdintuvas „SolJet Pro II SJ-1000“, kuriuo spausdinami plakatai, vėliavos, reklamos ant transporto priemonių, kt.
 • Sublimacinės spaudos spausdintuvas MUTOH Viper 4C”, skirtas sublimacinei spaudai ant popieriaus.
 • Sublimacinės spaudos terminis presas „MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“. Šiuo presu galima marginti vėliavas, marškinėlius, skareles, kilimus, kt.
 • Freza „Flexicam Stealth II 1530“, skirta kietų medžiagų pjovimui, reikiamų detalių išpjovimui, graviravimui.

 

UAB „PICO line“ biure esantys įrenginiai:

 

 • Keturių spalvų lazeriniu spausdintuvu „Xerox DocuColor 12” galima spausdinti, skenuoti, kopijuoti, susegti viela.
 • Vienos spalvos braižytuvas „Xerox Synergix 8830“ – greitai spausdinantis plačiaformatis spausdintuvas, skirtas brėžiniams braižyti.
 • Vienos spalvos braižytuvas „Xerox Synergix Scansystem“, skirtas brėžiniams spausdinti, turi vienspalvę skenavimo sistemą – galima skenuoti atvaizdus.
 • Keturių spalvų spausdintuvas „Canon Pixma IP 4000“, taip pat skirtas spausdinti ant kompaktinių diskų.
 • Keturių spalvų spaudos mašina „Konica MINOLTA DialtaColor CF 5001“. Ja galima spausdinti, kopijuoti, skenuoti, biguoti, lankstyti ir susegti lapus.
 • Lapų pjaustymo įrenginys „IDEAL 5221-90“.

1.2.         UAB „PICO line“ kokybės valdymo sistema

 

UAB “PICO line” neturi kokybės užtikrinimo padalinio. Vadybininkai, priimantys užsakymus, atsako už produkto kokybę. Kad darbas būtų atliktas kokybiškai, visi įrenginiai yra nuolat testuojami, prieš atliekant užsakymą, daromi bandiniai. Prie tam tikrų įrenginių dirbantys darbuotojai atsako už įrenginių suderinimą. Kai, pavyzdžiui, reikia spausdinti sublimaciniu spausdintuvu, pirmiausia yra patikrinami visi įrenginio nustatymai, testuojamos dažų balanso bei spausdinimo galvutės – išspausdinama iš brūkšnelių susidedanti CMYK skalė. Jei nors vienas brūkšnelis yra neviename lygyje su kitais, tai gali būti, kad spausdinimo galvutė yra užteršta. Taip atspausdinus galima gauti nekokybišką spaudinį.

ĮRANGA, NAUDOJAMA REKLAMOS AGENTŪROJE

 

Reklamos agentūra UAB „PICO line“ teikia įvairias paslaugas. Jos pasižymi aukšta kokybe, nes įmonėje dirba aukštos kvalifikacijos darbuotojai, naudojamos naujos technologijos, brangi įranga. Būtent tai išskiria įmonę iš kitų, privilioja daugiau klientų.

UAB „PICO line“ teikia šias paslaugas:

 • Dizainas. Čia yra kuriamos reklamos priemonės nuo vizitinės kortelės iki firminio stiliaus, projektuojamos ekspozicijos parodoms, plakatai, spaudos grafika, išorinė reklama, reklaminiai interjero elementai.
 • Spauda ant tekstilės: vėliavos, interjero elementai, tekstiniai suvenyrai. Skaitmeniniu būdu atspaustas piešinys, logotipas ar foto atvaizdas nebijo atmosferos pokyčių: spalvos atsparios UV ir drėgmei. Vėliavos spaudžiamos ant ruloninio įvairios faktūros balto sintetinio audinio. Maksimalus vieno užspaudimo plotas 2250 x 1600 mm. Vaizdas gali būti spaudžiamas vienas šalia kito neperkerpant audinio. Reklamos ant tekstilės gamybos terminai bei kaina minimalūs, o spaudos kaina nepriklauso nuo spaudžiamų spalvų skaičiaus.
 • Skaitmeninė plakatų spauda. Spaudžiami foto ir grafiniai vaizdai ant popieriaus, lipnios skaidrios ir neskaidrios plėvelės, vinilinio tento, tinklinio tento, šviesą sklaidančio popieriaus, perforuotos plėvelės. Spaudos plotis 1570 mm, ilgis neribojamas. Plakatų spaudai naudojami solventiniai dažai, todėl plakatai nebijo atmosferos poveikio. Viniliniai tentai yra lituojami, kalami tvirtinimo žiedai, atliekami montavimo darbai. Garantija UV vieneri metai.
 • Iškabos, šviesdėžės, tūrinės raidės. Projektuojamos ir įrengiamos įvairaus tipo ir sudėtingumo iškabos – šviesdėžės, šviečiantys tūriniai elementai, reklaminiai pano, vaizdinės informacijos sistemos. Visus projektus agentūra gali suderinti su valstybine kalbos kontrolės tarnyba, miesto architektais.
 • Reklama ant transporto priemonių. Transporto priemonių reklaminiam apipavidalinimui siūloma naudoti aukščiausios kokybės spaudą, atsparią atmosferos poveikiui.
 • Spalvinė skaitmeninė spauda. Spausdinama iki A3 formato: skrajutės, bukletai, nuotraukos, reprodukcijos ir kt. Gaminamos vizitinės kortelės, naudojant įvairų popierių (blizgų, matinį, dekoratyvų) ir per trumpą laiką lazeriniu spausdintuvu atspausdinus vaizdą, savo kokybe nenusileidžia rankinės šilkografijos technologijai.
 • Parodų stendai. Projektuojamos, gaminamos ir įrengiamos stacionarios ir kilnojamos parodų ekspozicijos. Siūlomos kompaktiškos ir lengvai surenkamos įvairių formų modulinės ir vientisos ekspozicijų sistemos ir ekspoziciniai stoveliai, skirti parodoms, konferencijoms, akcijoms, prezentacijoms.
 • Suvenyrai.
 • Spauda ant drabužių: darbui, laisvalaikiui, sportui. Tai gali būti firmos reklama ant darbo rūbų, sportinių aprangų reklaminis apipavidalinimas, norima nuotrauka ant marškinėlių, kt.
 • Brėžinių spauda. Spausdinami bei kopijuojami didelio formato brėžiniai, nespalvoti plakatai, afišos. Maksimalus formatas: 0,914 m x 30 m. Spausdinama iš cdr, pdf, jpg, dwg ir kitų formatų. Taip pat galima skenuoti. Maksimalus skenuojamo objekto storis – 13 mm, plotis – 0,914 m, ilgis – iki 30 m.

 

Reklamos agentūros „PICO line“ išskirtinumą Lietuvos rinkoje lemia ne tik kvalifikuoti darbuotojai, bet ir turima gera įranga. Ji ir sąlygoja teikiamas įmonės paslaugas, jų kokybę. Tarp UAB „PICO line“ klientų yra ir gerai žinomos firmos: „Audimas”, „Ragutis”, „Senukai“, „Pizza Jazz”, „Kauno energija“ ir kt.

Toliau yra plačiau apžvelgiami UAB „PICO line“ gamybos skyriuje bei biure esantys įrenginiai.

2.1. Terminis presas „SISER TS-ONE“

 

SiserTS1
SiserTS1

Terminis presas skirtas įvairiems išpjautiems terminėje plėvelėje užrašams užnešti ant tekstilės gaminių: marškinėlių, darbo drabužių, transferų, sublimacijai.

Norimą laiką ir temperatūrą prese galima nustatyti patogiu skaitmeniniu tiksliu valdymo įrenginėliu – paneliu. Norima ir esama temperatūros, kaip ir nustatytas laikas gali būti nuskaitomi panaudojant šviesos diodo parodymus. Kadangi preso plokštė gali būti sukama į kairę ir į dešinę, tekstilės gaminiai yra patogiai uždedami ant preso. Šildymo plotai pagal pageidavimą sukami taip, kad būtų galima naudoti abu formatus: 50 cm x 38 cm ir 38 cm x 50 cm. Su terminiu presu „SISER TS-ONE“ galima apdirbti taip pat sunkius objektus, pavyzdžiui, išorinės langų užuolaidas ir brezentą.

1 lentelė

Techniniai duomenys

Kaitinamosios plokštės išmatavimai380 mm x 500 mm
Drabužio uždėjimasPo presavimo kaitinamoji plokštė pasukama į šoną
Keičiama spaudimo jėgaApatinė plokštė ant sraigto (reguliuoti prispaudimo stiprumą)
Temperatūra0-220oC (palaipsninis elektroninis nustatymas)
TermostatasElektroninis (paklaida 1oC per visą kaitinamąją plokštę)
ChronometrasElektroninis su garsiniu įspėjamuoju signalu
PanelisSkaitmeninis
Aukštis680 mm
Ilgis620 mm
Plotis570 mm / 690 mm (pasukus plokštę į šoną)
Elektros sunaudojimas (max)2000 W
Svoris46 kg

 

Taip pat galima naudoti turimą papildomą kaitinimo plokštę kepuraitėms ir mažą kaitinimo plokštę rankinėms, krepšiams ir lietsargiams.

2 lentelė

Techniniai duomenys

OpcijosLenkta forma kepuraitėms ir tiesi forma mažiems plotams
Kaitinamosios plokštės išmatavimai150 mm x 150 mm
Kepuraitės/drabužio uždėjimasPo presavimo kaitinamoji plokštė pasukama į šoną
Keičiama spaudimo jėgaApatinė plokštė ant sraigto (reguliuoti prispaudimo stiprumą)
Temperatūra0-220oC (palaipsninis elektroninis nustatymas)
Svoris4 kg

 

2.2. Pjaustantis braižiklis „SummaCut D120 SE“

 

„SummaCut“ yra populiari ir nebrangi pjaustančių braižiklių serija. Su „SummaCut D120 SE“ pjaustančiu braižikliu yra pjaustoma įvairi vidaus ir lauko reklamos produkcija.

„SummaCut D120 SE“ pjaustančiame braižiklyje kombinuojama ilgaamžė peilio galvutė su pažangiu „Summa“ programavimu. SE modeliai turi optinę akį lipdukų apipjaustymui. Yra išskirtinė „OptiCut™“ funkcija ašmenų dilimo išlyginimui, leidžianti gerai pjauti su senu peiliuku, galinga „drag“ technologijos galvutė ir patogus valdymas iš kompiuterio. [5]

Nustatomas plėvelės laikymas ir plėvelės jungės leidžia plėvelę įdėti tiesiai. Pjaustantis braižiklis yra tikslus – galima pakartotinai pjaustyti iki 8 metrų ilgio brėžinius. Komplektuojami flangai garantuoja ilgų darbų kokybę.

„SummaCut“ pjaustantys braižikliai turi nesudėtingą valdymo įrenginėlį – LCD panelį greitam ir paprastam nustatymų pakeitimui, pavyzdžiui, greičio, spaudimo, kt. Galima išsaugoti 4 konfiguracijų nustatymus, o tai leidžia dar greičiau pakeisti konfiguraciją. Taip pat yra pridedama „Summa Cutter Control™” programinė įranga, su kuria galima keisti ir išsaugoti visus nustatymus „Windows“ arba „Macintosh“ kompiuteriuose. [6]

Pjaustymui naudojamos medžiagos – įvairios vinilinės ir specialios lipnios plėvelės ant popierinio ir polietileninio pagrindo.

3 lentelė

Techniniai duomenys

Apipjaustyti lipdukusTaip (OPOS 2.0 optinė sistema)
„Štancuoti” kartonąTaip (turi FlexCut pjaustymą)
Tikslumas 8m ilgio darbamsTaip (MicroSprocket varančioji sistema)
Braižymo technologijaDrag
Max plėvelės plotis1375 mm
Max pjaustomas plotis1200 mm
Min plėvelės plotis120 mm
Min pjaustomas plotis110 mm
Garantuojamas pakartojimo tikslumas iki1200 mm x 8 m
Prispaudimo velenų skaičius; jėga3; galima pjaustyti pakėlus vidurinį ratuką
Sinchroninis ratukų pakėlimas/nuleidimasTAIP
Plėvelių storių spektras0.05 mm iki 0.25 mm (0.8 mm su „sandblast”  peiliuku)
Greitismax 800 mm/s (pagal ašis), max 1130 mm/s (įstrižai)
Pagreitis (objekto kampų pjaustymas)max 2G (pagal ašis), max 2,8G (įstrižai)
Mechaninė rezoliucija0,0127 mm
Pakartojimo tikslumas0,1% nuo perstumto ilgio: iki 8m
Spaudimo jėgos spektras0 – 400 g (didinamas kas 5g)
Pjaustymo juostelėTefloninė (keičiama kas 2-3 metus)
LCD panelisYra
USB jungtisYra (1,5MB/s)
Serial RS-232 jungtisYra (max 38400 bps)
Standartinė atmintis2 MB
Pjaustymo iš rulono sistemaYra
Flangai rulono fiksacijaiĮtraukti (maksimaliam tikslumui)
Stovas su krepšiais plėvelės kritimuiOpcija
Išmatavimai (be stovo)30 x 100 x 35 cm
Svoris15,5 kg
Kitos standartinės funkcijosFlex-Cut, OPTiCUT, Overcut, Advanced Overcut; Vector look-ahead; Curve and arc smoothing
Programos komplekteSumma Winplot, MacSignCut (Mac), Summa Cutter Ctr
Galima programinė įranga – opcijaEasySign Starter
Gamintojo garantija2 metai

 

2.3. Skaitmeninės spaudos spausdintuvas „MUTOH Toucan PJ-1614NXE”

 

„MUTOH Toucan PJ-1614NXE” spausdintuvas yra skirtas lauko reklamai spausdinti. „Toucan” spausdintuvais atspausdinti spaudiniai lauko sąlygomis išsilaiko ilgai netgi nenaudojant UV laminavimo. Naudojami solventiniai dažai suteikia galimybę spausdinti ant nebrangių nesluoksniuotų medžiagų, pavyzdžiui, PVC lipnių plėvelių, tentų, vėliavų, kt. „Toucan” dažai yra atsparūs vandeniui ir UV spinduliams, negretai susidėvintys. Tačiau jie yra lakūs ir nuodingi, todėl yra patartina, kad patalpoje būtų įrengta oro vėdinimo sistema. [7]

„MUTOH Toucan“ skaitmeniniais spausdintuvais spausdinama įvairi produkcija, pavyzdžiui, reklama ant transporto priemonių, mobilūs reklaminiai stendai, statybų iškabos, grafika ant grindų, apšviečiami užrašai, plakatai, vėliavos, kt. Atspausdinta produkcija be laminavimo išsilaiko iki 3 metų.

 

4 lentelė

Techniniai duomenys

Spausdinimo technologijaDrop-on-demand („lašas pagal reikalavimą“) principas, naudojant pjezoelektrinį efektą
Max spausdinimo plotis1600 mm
Max medžiagos plotis1626 mm
Spausdinimo skyraSpausdinant dideliu greičiu – 360 x 180 dpi;Spausdinant vidutiniu greičiu – 360 x 360 dpi;Spausdinant aukšta kokybe – 360 x 720 dpi.
Spausdinimo greitis37,7 m2/h (180 x 360 dpi)
Naudojami dažaiSolvent Ink, atsparūs vandeniui, negreitai susidėvintys;2 l talpos;galima papildyti spausdinimo metu.
Programinė įrangaRIP
Išmatavimai3018 mm x 720 mm x 1227 mm

 

2.4. Plačiaformatis skaitmeninis rašalinis spausdintuvas „SolJet Pro II SJ-1000“

 SolJet Pro II SJ-1000

 

 

7 pav. Plačiaformatis skaitmeninis rašalinis spausdintuvas „SolJet Pro II SJ-1000“

 

            „SolJet SJ-1000EX“ yra pats plačiausias ir greičiausias „Roland‘s“ firmos plačiaformatis spausdintuvas. 2,6 metrų pločio spausdintuvu spausdinami plakatai, vėliavos, reklamos ant transporto priemonių, kt. Nepertraukiamą ir be klaidų medžiagos transportavimą garantuoja patikima medžiagos išvyniojimo ir suvyniojimo sistema. Spausdinimui naudojamų dažų sudėtyje yra lakių aitrių medžiagų, todėl reikalinga oro vėdinimo sistema, kuri įrengta spausdintuvo dangtyje. Nelaminuotai spausdintai produkcijai yra garantuojamas ilgas galiojimo laikas. Tinka lauko reklamos produkcijai spausdinti. Naudojamos medžiagos: foto popierius, tentas, drobės, PVC plėvelės, kt.

„SolJet SJ-1000EX“ yra keturspalvis spausdintuvas su 2 CMYK rinkiniais. Spausdinamos produkcijos kokybė priklauso nuo pasirinkto spausdinimo greičio. „SolJet SJ-1000EX“ spausdina plačiaformatę produkciją 45m2/h greičiu šešiomis pjezoelektrinėmis galvutėmis. Jos spausdina tik iš kairės į dešinę. Norint atspausdinti ryškesnį vaizdą, galima nustatyti, kad galvutė grįždama dar kartą atspausdintų tą pačią spausdinimo juostą. Galima parinkti aštuonis skirtingus spausdinimo režimus.

EX serijos spausdintuvai turi sistemą, kuri leidžia valdyti rašalo lašelio taško dydį iki mažiausios detalės. Tai leidžia pasiekti puikią spausdinamo objekto kokybę. „SolJet SJ-1000EX“ taip pat yra naudojama technologija, galinti dozuoti rašalo praleižiamąjį pajėgumą trijų lašelių dydžių. Todėl ir smulkiausios detalės yra išspausdinamos ryškiai.

Visi EX serijos spausdintuvai turi šildymo sistemą. „SolJet SJ-1000EX“ spausdintuve šildymo sistema užtikrina pakankamai greitą rašalo džiūvimą, spausdinant plačiaformatę spaudą, kad nenukentėtų spausdinimo greitis. [8]

5 lentelė

Techniniai duomenys

Spausdinimo technologijaDrop-on-demand („lašas pagal reikalavimą“) principas, naudojant pjezoelektrinį efektą
Spausdinimo skyra360×360, 360×720, 720×720 ir 720×1440 (dpi)
Max spausdinimo plotis1200 mm iki 2600 mm
Max medžiagos plotis1220 mm iki 2641 mm
Spausdinimo greitis45m²/h  (360 x 360 dpi)
Rašalo kasetėTipas: Eco-SOL INK; talpa: 220ml ±10mlSpalvos: 12 kasečių – 2x CMYK
Šildymo sistema30~50°C
Šildymo įjungimas1 m ilgiui, esant 20% kambario temperatūrai ir 50% oro drėgnumui, šildymas nustatomas 40°C
Energijos taupymo funkcija“Auto Sleep” – atitinka tarptautinį „ENERGY STAR®““Office Equipment” – programa
Aprūpinimas elektros energija220-240V ±10%, 50/60Hz, 10A
Galios sunaudojimasSpausdinant: 1800WPasiruošimas: 55,4W
TriukšmasSpausdinant: max 65dB (A)Pasiruošimas: max 40dB (A) (pagal ISO 7779)
Išmatavimai3894 mm x 1159 mm x 1394 mm
Svoris (įskaitant stovą)455kg
Reikalavimai įmoneiTemperatūra: 20-32°C;Oro drėgnumas: įjungtas spausdintuvas – 35-80% (be kondensatoriaus), išjungtas – 20-80%

2.5. Sublimacinės spaudos spausdintuvas „MUTOH Viper 4C”

MUTOH Viper 4C
MUTOH Viper 4C

 

8 pav. Sublimacinės spaudos spausdintuvas „MUTOH Viper 4C”

 

„MUTOH Viper 4C“ spausdintuvas skirtas sublimacinei spaudai. „MUTOH“ plačiaformatės spaudos spausdintuvai gali spausdinti labai aukštos kokybės atvaizdus ant specialaus sublimacinio popieriaus (gramatūra 75g/m2). „MUTOH Viper 4C“ yra sukonstruotas 8 spalvų kasetėms: 4 CMYK spalvos, be jų taip pat gali būti įstatomos šviesiai purpurinės, šviesiai žydros, šviesiai geltonos ir juodos spalvos kasetės. Tačiau pastarosios šviesesnės spalvos nenaudojamos, nes geresnė kokybė gaunama spausdinimui naudojant tik keturias pagrindines CMYK spalvas. Dažų srovė valdoma pjezoelektriniu rašalo padavimo principu. „MUTOH Viper 4C“ spausdintuvais išspausdinti atvaizdai būna veidrodiniai, nes išspausdintas ant popieriaus atvaizdas presuojant dedamas spausdinta puse ant audinio.

Popierius spausdintuve yra paduodamas iš rulono. Galima spausdinti vienu arba dviem pasais. Spausdinant aukščiausia skyra 720×360 taškų dviem pasais, gaunamas itin aukštos kokybės spalvotas atvaizdas, tačiau nukenčia greitis. Spausdinant minėta kokybe, vienas bėginis popieriaus metras išspausdinamas maždaug per 20 minučių. Atvaizdai spausdinami 72 dpi skyra arba 100 dpi skyra, tokios kokybės visiškai pakanka norint gauti gražų ir ryškų atspaudą ant audinio.

Spausdintuve yra įtaisyti du šildymo mechanizmai. Vienas yra platformoje, kur yra išvyniojamas popierius ir tuomet pašildomas (temperatūrų intervalas 20-50°C), kitas – išdžiovina užspausdintą popierių, sukietina dažus (temperatūrų intervalas 20-50°C). [9]

 

 

 

6 lentelė

Techniniai duomenys

„MUTOH Viper“ lašo formavimo technologijaMikro pjezoelektrinės galvutės (8 galvutės 8 spalvoms): 2×360 skylučių CMYK spalvai
Varijuojantys rašalo lašelių dydžiai5,4 ng, 11,5 ng ir 25 ng
Aštuoni spalvų kanalai4+4 (galima CMYK subl.+CMYK pigm.)
Rašalų tipasDigitex
Maksimalus medžiagos plotis1653 mm
Maksimalus spaudos plotis1643 mm
Popieriaus kraštų flangaiStumdomi (sistemoje)
Automatiškai keičiamas galvučių aukštis; max aukštisTrys pozicijos; max 4 mm
Kaitinimo elementas (HeaterA) iki galvučiųMax 50o C
Džiovintuvas (Dryer D) po spaudosMax 50o C
Spaudos rezoliucijos360×360 dpi, 720×720 dpi, 1440×1440 dpi
Spaudos greičiai39,5 m²/h / Vidutinis : 7 – 28 m²/h
Max rulono svoris100 kg
Max rulono spindulys300 mm
Hi-speed tinklo plokštėYra
HD / RAM20.3GB / 128MB
Automatinis/aktyvuojamas nurėžimo peilisSistemoje prie spaudos galvučių

2.6. Sublimacinės spaudos terminis presas „MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“

MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter
MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter

 

9 pav. Sublimacinės spaudos terminis presas „MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“

            „MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“ – tai sublimacinės spaudos terminis presas. Šiuo presu galima marginti vėliavas, marškinėlius, skareles, kilimus, kt.

Presas turi dvigubą darbo paviršių, todėl yra sutaupomas laikas. Specialus motoras, užtikrinantis didesnį veikimo greitį, reguliuoja judančią viršutinę presavimo plokštę. Trys elektroniniai termostatai ir 20 mm storio spaudimo plokštė iš atsparaus korozijai aliuminio užtikrina tikslų temperatūros paskirstymą. Taip galima išgauti norimą spalvą ant audinio. Unikali dvigubos hidraulinės (suspaustos alyvos) pompos veikimo sistema leidžia taip atidaryti ir uždaryti spaudimo paviršių, kad audinys nejudėtų. Preso funkcijas galima užprogramuoti, pavyzdžiui, nustatyti spaudimo plokštės judėjimo intervalus, spaudimo laiką, stiprumą. Didelis preso plotis yra padegtas tefloniniu audiniu, kad galima būtų marginti metalą, stiklą. Viršutinė presavimo plokštė turi specialų paviršiaus nuvalymo mechanizmą.

„MONTI ANTONIO mod. 200 maxiprinter“ terminis presas yra tinkamiausias darbui su plačiais paviršiais (2250 x 1600 mm visiems paviršiams). Galima spausdinti ant megztinių, garantuojant produktyvumą (našumą), spalvų vienodumą ir nepertraukiamą dizainą. Taip pat yra įmanoma spausdinti ant megztų ištisinių audinių ant vieno iš kalandrų. [10]

            7 lentelė

Techniniai duomenys [11]

Kaitinamas formatas1600 mm x 2250 mm,

1600 mm x 2600 mm,

1600 mm x 3100 mm,

1600 mm x 3600 mm,

1600 mm x 4050 mmPlokštumų skaičius2Vakuuminis siurbimasVacuum – opcijaTermostatasElektroninisJudesiaiPneumatiniai, automatiniai ir modifikuojamiTemperatūra0-230oCTemperatūros paklaida1oC per visą kaitinamąją plokštę

 

 

 

2.7. Freza „Flexicam Stealth II 1530“

 

Reklamos agentūra „PICO line“ neseniai įsigijo naują įrenginį – frezą „Flexicam Stealth II 1530“. Ji skirta kietų medžiagų pjovimui, reikiamų detalių išpjovimui, graviravimui. Su šia freza yra išpjaunama ar graviruojama įvairi reklaminė produkcija iš organinio stiklo (skaidraus ar pieninio), pavyzdžiui, šviečiančioms tūrinėms raidėms, įvairių spalvų diubondo, pavyzdžiui, stovelių gamybai, PVC plokščių, pavyzdžiui, paprastoms tūrinėms raidėms, gofra plastiko, naudojamo kaip pagrindas plakatams.

Freza turi plieninį vientisą korpusą, yra valdymo panelis. Greitis siekia iki 1800 colių per minutę, didelis 3D mašininio apdirbimo greitis. Didelis AC valdymo variklio ir pavaros sukimo momentas. Galimas nuotolinis interneto priėjimas. [12]

 

 

 

8 lentelė

Techniniai duomenys

Dydis1524 x 3050 mm
Medžiagos dirbamo ploto plotis1524 mm
Medžiagos dirbamo ploto ilgis3050 mm
Visas frezos plotis2130 mm
Visas frezos ilgis3350 mm
Frezos aukštis1524 mm
Frezos svoris2320 kg
Z ašies eiga240 mm
Max pjovimo greitis508 mm/s
Max kirtimo greitis1000 mm/s
Skyra (ilgis/plotis)0.001 mm
Skyra (aukštis)0.004 mm
Kartotinumas+/-0.05 mm

 

 

 

2.8. Lazerinis spausdintuvas „Xerox DocuColor 12”

 

„Xerox DocuColor 12” lazerinį spausdintuvą naudoja spaustuvės nedideliems užsakymams, reklamos agentūros, kitos spausdinimo ir kopijavimo paslaugas teikiančios įmonės. Spausdinama yra mažo formato spauda ant popieriaus: skrajutės, vizitinės kortelės, bukletai, kt.

Šis keturių spalvų spausdintuvas pasižymi dideliu apdorojimo greičiu, gera spalvų kokybe. Spausdinant spalvotai, per minutę yra atspausdinami 12,5 A4 arba 6 A3 formato lapai, juodai-baltai – 50 A4 arba 25 A3 formato lapai. Šiuo spausdintuvu taip pat galima kopijuoti, susegti viela.

„Xerox DocuColor 12” puikiai tinka spausdinti ar kopijuoti lapus, turinčius užrašų ant dviejų lapo pusių. Iki 50 lapų (iki A3 formato ir taip pat spausdintų ant dviejų lapo pusių) yra automatiškai įtraukiami ir norimu tiražu kopijuojami. Tokiu būdu galima kopijuoti iki 999 lapų be sustojimo. Galima kopijuoti net lapus, kurių gramatūra siekia 250 g/m2, o formatas iki 320×450 mm.

Spausdintuvas turi 4 popieriaus dėtuves, į kurias iš viso telpa 2150 lapų. Spausdintuvą papildyti popieriumi galima ir darbo eigos metu. Atspausdinti ar kopijuoti popieriaus lapai gali būti rūšiuojami 10 skyrių dėtuvėje.

Prie spausdintuvo galima prijungti spalvų serverius, kurie suteikia galimybe greitai kalibruoti, spausdinti dokumentų detales RGB ar CMYK spalvų skaidymo sistemoje, kt. Taip pat naudojant spalvų serverį, galima atsispausdinti dokumentą tiesiai iš interneto.

Aukštos kokybės spausdinta produkcija gaunama spausdinant net 600 x 600 dpi skyra, esant 8 bitų spalvos gyliui. Tonerio kiekis ir spalvos tirštumas yra nuolatos kontroliuojami. [13]

9 lentelė

Techniniai duomenys

Kopijavimo greitis per minutę4 spalvų: 12,5/6 kopijos (A4/A3)

Juodai-baltai: 50/25 kopijos (A4/A3) popieriui iki 150 g/m2 gramatūros.

Spalvotas lapas atspausdinamas per 14,1 s;

Juodai-baltas – per 5,8 s.Popieriaus dėtuvių talpa1 dėtuvė: 500 lapų, 64-105 g/m2, A4;

2, 3, 4 dėtuvės: po 550 lapų, 64-128 g/m2, iki A3.Lapų įtraukimas100 lapų,

max gramatūra: 250 g/m2,

max formatas: 320 x 450 mmBendra popieriaus talpa2250 lapų (popierius, įvairios folijos)FormatasNuo A6 (105 x 148 mm) iki A3Kopijų skaičius vienu kartu1-999 kopijosMažinimas/didinimas25%-400% (žingsnis – 1%)Apšilimo laikas~7 sIšmatavimai1037 x 620 x 788 mmSvoris217 kgPrijungimas prie elektros tinklo15 A, 220/240 V, 50 HzEnergijos sunaudojimas per valandąEnergijos taupymas: 300 W;

Pasiruošimas: 800 W;

Vidutiniškai: 1200 W.

 

 

 

2.9. Vienos spalvos braižytuvas „Xerox Synergix 8830“

 

Braižytuvas „Xerox Synergix 8830“ yra greitai spausdinantis plačiaformatis spausdintuvas. Šis spausdintuvas spausdina dokumentus iki A0 formato. Spausdinant 400 dpi (t/cm) skyra, yra garantuoja ypač gera spausdinimo kokybė.           Efektyvi spausdintuve įmontuota kontrolės sistema leidžia spausdinti greičiau nei kiti tos pačios klasės plačiaformačiai spausdintuvai. Šis braižytuvas spausdina greičiau nei kiti nepriklausomai nuo dokumento sudėtingumo.[14]

Dirbant su „Xerox Synergix 8830“ braižytuvu galima pasirinkti įvairius dydžius ir formatus, galima spausdinti ant įvairių medžiagų, įskaitant ir plėvelę, taip gaunant spausdintą produkciją, taip pat skirtą lauko reklamai. „Xerox Synergix 8830“ pasižymi įskaitomu, vienodų tikslių linijų, glotnių kreivių ir aiškių, suprantamų tekstinių duomenų spausdinimu. Šis braižytuvas taip pat pasižymi tuo, jog spausdinant išskirtines detales ir šešėlius, spausdina tikslias „vieno taško“ linijas. Spausdinant spalvotus dokumentus, pavyzdžiui, architektūrinius vaizdinius, 3D maketus, žemėlapius, gaunamas puikus pilkumo skalės atvaizdavimas.

Dėl specialios tonerio sudėties yra nebereikalingas ryškalo papildymas. Ši patentuota „Xerox“ ryškinimo technologija sumažina techninio aptarnavimo kainą, pailgina galiojimo laiką, ir yra labai švari ir nekenksminga. [15]

10 lentelė

Techniniai duomenys

Spausdinamos medžiagos talpumas3 rulonai po 175 m; rankinis lapų įdėjimas
Spausdinamos medžiagosPopierius, plėvelės
Leidinio formatasMin: 210 mm x 297 mm,

Max: 914 mm x 24 mSkyra400 dpiGreitis4,6 m per minutęPraleidžiamasis pajėgumasIki 7 A1 arba 3,5 A0 per minutęPrijungimas prie elektros tinklo10 A, 220-240 V, 50 HzSvoris260 kgIšmatavimai144,78 x 109,22 x 58, 42 cm.

 

2.10. Vienos spalvos braižytuvas „Xerox Synergix Scansystem

 

Braižytuvas „Xerox Synergix Scansystem“ turi vienspalvę skenavimo sistemą, kuri ne tik pagerina atvaizdavimo kokybę, bet palengvina ir pagreitina darbo procesą. Su braižytuve esančia programine įranga galima paprastai ir greitai apdirbti plačiaformačius techninius dokumentus. Išsaugotus dokumentus galima atsidaryti, su jais dirbti, išspausdinti juos plačiaformačiu spausdintuvu, prijungtu su šiuo braižytuvu į vieną tinklą. Taip pat galima dokumentus išsiųsti elektroniniu paštu norimam adresatui. Automatinės filtrų funkcijos prižiūri, kad sudėtingų dokumentų skenavimo kokybė būtų optimali. Dažnai atskenuoti vaizdai būna geresnės kokybės nei originalai.

„Synergix“ skenavimo sistema yra patentuota kartu su kalibruojančiais CMOS vaizdo davikliais, su kuriais atvaizdai tiksliai skenuojami ir atkuriami be didelių derinimų. CMOS vaizdo daviklių nereikia nuolat reguliuoti, jie patys kalibruodami rūpinasi atvaizdo tikslumu.

Braižytuvas turi keturis valdymo mygtukus, su kuriais galima tuoj pat pradėti skenavimo procesą. Jiems gali būti suteiktos filtrų apibrėžimo, dokumento paleidimo, dokumento formato ir kitos funkcijos. Taip yra užtikrinamas greitas, veiksmingas kiekvieno skenavimo atlikimas. [16]

 

11 lentelė

Techniniai duomenys

Max skyra400 x 400 dpi
Greitis100 mm per sekundę, esant 400 dpi
Skenuojamo objekto formatasMin: 114 mm x 140 mm

Max: 1066 mm x 30 m (apima tik 914 mm atvaizdo plotį)

Dokumento storis: iki 12 mmIšlyginimasPriekinio ir galinio krašto išlyginimas; automatinis centravimasPrijungimas prie elektros tinklo10 A, 220-240 V, 50 HzIšmatavimai135 x 114 x 41 cm (su stovu)

 

 

2.11. Spausdinimo ant kompaktinių diskų įrenginys „Canon Pixma IP 4000“

 

 

Canon Pixma IP 4000
Canon Pixma IP 4000

„Canon Pixma IP 4000“ yra nedaug vietos užimantis rašalinis spausdintuvas, be daug įvairių kitų funkcijų taip pat pasižymintis labai aukštos kokybės fotografijų, ant kompaktinių diskų spausdinimo galimybe. Šiame spausdintuve esanti „ContrastPLUS” technologija, kuriai papildomai dar yra naudojamas juodas rašalas, užtikrina geresnį spalvos gylį ir kontrastą, siekiant dar geresnių rezultatų. Greitį ir kokybę užtikrina „Canon FINE” spausdinimo galvutė, atkreipianti dėmesį į smulkias detales. Mažyčiais pukštukais rašalas yra užpurškiamas smulkiais rašalo lašeliais ant popieriaus. Per minutę atspausdinami 25 lapai tekstinių juodai-baltų dokumentų, spalvotų – 17. [17]

Šiuo spausdintuvu galima iš karto atsispausdinti nuotraukas, nenaudojant net kompiuterio. Taip pat galima spausdinti automatiškai ant dviejų lapo pusių, ant kompaktinių diskų.

„Canon Pixma IP 4000“ programinė įranga palengvina naudojimąsi spausdintuvu, pagerina darbo kokybę. Spausdintuvas gerai suderinamas su „Windows” ir „Macintosh“ operacinėmis sistemomis. [18]

12 lentelė

Techniniai duomenys

Max skyra600 x 600 dpi (juodai-baltai);

4800 x 1200 dpi (spalvotai)Greitis25 lapai per minutę (juodai-baltai);

17 lapų per minutę (spalvotai)Operacinė sistemaWindows, MacintoshJungtysUSB 2.0Dvipusis spausdinimasStandartasTiesioginio spausdinimo funkcijaNuotraukų spausdinimas be kompiuterioSpausdinamosios medžiagosAtvirukai, vokai, popierius, permatomos plėvelėsMax spaudinio formatas216 x 356 mmPopieriaus gramatūra64-270 g/m2Max lapų skaičius dėtuvėje300 lapų (2 x 150)Įdiegta RAM atmintis40 KBDarbinės programosApple MacOS 9, Apple MacOS X, Microsoft Windows 200, Microsoft Windows 98, Microsoft Windows ME, Microsoft Windows NT, Microsoft Windows XP Home Edition, Microsoft Windows XP ProfessionalSpausdinimas ant CDTaipIšmatavimai41,9 x 28,7 x 17 cmSvoris6,7 kgSpalvaJuodaPrijungimas prie elektros tinkloAC 220-240 V 50/60 HzElektros energijos sunaudojimas0,5 W; spausdinant – 16 W.

 

2.12. Keturių spalvų spaudos mašina „Konica MINOLTA DialtaColor CF 5001“

 

„Konica MINOLTA DialtaColor CF 5001“ yra keturių spalvų spausdintuvas, kopijavimo mašina ir skeneris, pasižymintis didelėmis produkcijos galimybėmis. Per valandą galima atspausdinti iki 3000 lapų. Polimerinio tonerio technologija leidžia atspausdinti matinius vaizdus. Galima spausdinti ant ofsetinio popieriaus, kartono, satinos, kt. Maksimalus spausdinamo atvaizdo formatas – 317 x 472 mm, o maksimalus popieriaus formatas – 330 x 482 mm. Šis spausdintuvas suteikia galimybę taip pat susiūti, pramušti skyles, atspausdintus lapus sudėti į bloką, vieno etapo metu. [19]

 

13 lentelė

Techniniai duomenys

Max spausdinamo atvaizdo formatas317 x 472 mm
Max popieriaus formatas330 x 482 mm
Spausdinimo greitis3000 lapų per valandą
MedžiagosOfsetinis popierius, kartonas, satinas, kt.

 

 

2.13. Lapų pjaustymo įrenginys „IDEAL 5221-90“

 

„IDEAL 5221-90“ – tai lapų pjaustymo įrenginys, pjaunantis 52 pločiu, turintis elektrinį peilio mechanizmą, automatinį prispaudimą. Šis įrenginys susideda iš šoninių stalų, yra naudojimosi instrukcija, peilio keitimui reikalingi įrankiai. Skaitmeninis galutinio matmens pozicijos parodymas. Lengva svirtinė pjovimo linija. [20]

IDEAL 5221-90
IDEAL 5221-90

14 lentelė

Techniniai duomenys [21]

Pjovimo plotis520 mm
Pjovimo aukštis80 mm
PrispaudimasAutomatinis
Pjūvio vietos nustatymasElektrinis
Pjūvio vietos indikacijaYra
ApsaugaElektromechaninė

 

IŠVADOS

UAB „PICO line“ sparčiai plėtojasi ir siekia būti viena iš pirmaujančių reklamos paslaugas teikiančių įmonių. Tai ji daro tobulindama technologijas, įdiegdama naujoves, įsigydama naujų įrenginių bei gerindami paslaugų teikimo kokybę.

Stengdamasi įsitvirtinti ir tenkinti užsakovų poreikius, UAB „PICO line“ per 11 darbo metų įsigijo nemažai įrangos.

 • Naujos kartos keturių spalvų lazerinis skaitmeninės spaudos bei kopijavimo aparatas yra pranašesnis nei konkurentų, pasižymintis dideliu apdorojimo greičiu, gera spalvų kokybe.
 • Vienos spalvos braižytuvais galima skenuoti ir spausdinti net A0 formato dokumentus (skenuojant maksimalus formatas – 1066 mm x 30 m, dokumento storis – iki 12 mm, spausdinant maksimalus formatas – 914 mm x 24 m).
 • Reklaminių plėvelių pjaustymo įrenginio maksimalus pjaustymo plotis – 1200 mm.
 • Plačiaformačiu skaitmeniniu rašaliniu spausdintuvu galima spausdinti net iki 2600 mm pločio plakatus bei kitą reklaminę produkciją.
 • Naujausiai skaitmeninei tekstilės marginimo technologijai naudojami sublimacinės spaudos spausdintuvas ir terminis presas suteikia galimybę užnešti įvairius užrašus ant tekstilės gaminių, gaminti vėliavas.
 • Rašaliniu spausdintuvu spausdinamos labai aukštos kokybės fotografijos, galima spausdinti ant kompaktinių diskų.
 • Neseniai pirkta freza praplėtė agentūros teikiamų paslaugų spektrą, suteikdama galimybę pjaustyti kietas medžiagas, išpjauti reikiamas detales, graviruoti.

Visa turima įranga, kvalifikuoti darbuotojai, aukšta teikiamų paslaugų kokybė daro UAB „PICO line“ išskirtine reklamos agentūra Lietuvos rinkoje.

Per mėnesį laiko trukusią gamybinę praktiką turėjau puikią galimybę susipažinti su reklamos agentūros „PICO line“ teikiamomis paslaugomis, gamybiniais technologiniais procesais, turimais technologiniais įrengimais, pritaikyti jau turimas teorines žinias praktiškai ir įgyti naujų žinių.

Ankstesnis straipsnisKAINŲ NUSTATYMAS „MAŽEIKIŲ NAFTOJE“
Kitas straipsnis„Canon Inc.“ įmonės verslo rizika ir jos mažinimo galimybės

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here