Kai biudžetas, skirtas reklamai, yra nedidelis, jauna įmonė dažnai bando apsieiti savo pačios jėgomis ir naudotis blogais kaip priemone pritraukti lankytojams. Blogai dažnai laikomi privalumu ir taip pat dažnai jais nusiviliama. Todėl kažkam viskas puikiai sekasi, tačiau dažnai tuo pat metu yra stebimi du diametraliai priešingi scenarijai, su tais pačiais rezultatais: kai rašantysis greitai išsikvepia ir kai rašytojas niakaip neranda laiko naujam straipsniui parengti.
Jei kalbėti apie pirmąjį scenarijų, tai tikėtis greito pelno iš blogo yra beprasmiška. Tai, žinoma, yra darbas ateičiai, kuris atsipirkti gali tiesiogiai ir netiesiogiai, bet ne akimirksniu.
Kaip dėl antro scenarijaus, dirbant bet kokį darbą yra svarbu išlaikyti ritmą. Jei neatnaujinsite savo įmonės blogo taip dažnai, kaip iš anksto nusprendėte, pvz., kartą per savaitę, paskui praleistą savaitę eina kita, po to dar kita, ir dar … Galiausiai, gimsta frazė „blogai neveikia“, po kurios iš esmės geras ir dirbantis rinkodaros instrumentas yra pašalinamas iš tinklalapio. Reiškia, esmė glūdi valios stiprybėje?
Atsakymą į šį klausimą galima rasti Alan‘o Kèzindorf‘o straipsnyje „10 bendrų klaidų atliekamų keičiant elgeso modelį“ („Top 10 Mistakes in Behavior Change“). Štai ką jis rašo: „neteisinga remtis valios jėga ilgalaikių pokyčių atveju. Kai mes matome gerai disciplinuotus, punktualius žmones, mes manome, „Tai bent, turbūt pas juos štai tokia valios jėga!“, nors iš tikrųjų jie neverčia savęs to daryti, tiesiog šie dalykai yra jiems įprasti. Valios stiprybė, kaip tokia, egzistuoja trumpalaikiams tikslams ir greitai išsenka.“
Kaip elgtis tuo atveju, jei nedidelės turimos jėgos bendrovėje yra mestos pagrinde kitų užduočių sprendimui? Svečių straipsnius kituose bloguose mes jau neseniai paminėjome viename iš ankstesnių numerių. Tai tikrai geras būdas pritraukti auditoriją ir dirbti su įmonės įvaizdžiu. Deja, tai dažnai yra susiję su būtinybe prasimušti į aikštelę su iš principo žymiai didesniu lankomumu negu jūsų svetainėje ir tai gali jus pastatyti į keblią padėtį.
Čia iškyla antroji galimybė, kurią siūlo vienas iš blogo „Search Engine Journal“ autorių straipsnyje „4 Link Building Strategies for Too Busy for Link Building“ Local Businesses“. Kalba eina apie bedro drauge su kompanijomis, pasižyminčiomis panašiais žmogiškais ištekliais kaip jūsų (t. y. minimaliais) ir užimančiomis rinkos nišas mišrias su jusiškėmis ir tuo pat metu nekonkuruojančias su jumis, informacinio projekto kūrimą.
Iš ties, straipsnio autorius siūlo apjungti pajėgas tam, kad traukti vienas kitą į viršų. Ši koncepcija idomiu būdu yra susijusi su dar vienu nesenu straipsniu „Are you a Social Media… Fire Ant?“ parašytu Brent‘o Karndaffom Echelon‘o leidiniui Echelon Business Solutions. Jame autorius praveda paraleles ugninės skruzdėlės instinktui: kai vienai jų iškyla pavojus nuskęsti, kitos skruzdėlės išsidėsto į grandinę, gebančią savaitėmis išsilaikyti ant vandens.
Net jei jūs galite rašyti ne daugiau nei vieną straipsnį per savaitę, kai projekte dalyvauja kelios įmonės, tai jau suteikia saikingą publikacijų aktyvumą. Jei turite gerą bendrą idėją, kuri vienija jūsų įmones, šis projektas gali puikiai padėti padidinti kiekvieno iš dalyvių populiarumą.
Žinoma, šis metodas turi savo svarstytinų momentų, į kuriuos nevertėtų žvelgti pro pirštus: kieno vardu yra registruojamas domenas ir kaip formuojami tarpusavio įsipareigojimai tarp visų dalyvių. Čia viskas paremta pasitikėjimu, sąžiningumu ir gerais bendravimo įgūdžiais, o pati idėja reiškia stiprių verslo ir net draugiškų santykių buvimą.
Be to, problemai, kylančiai leidžiant dažnus straipsnius, egzistuoja alternatyvus ir dėl tam tikrų priežasčių ne visiškai akivaizdus visiems sprendimas. Egzistuoja paplitusi ir visiškai gynčytina nuomonė, kad įrašas rimtos kompanijos bloge (nepriklausomai nuo jos tikrojo dydžio ir apyvartos) turi atrodyti kaip literatūros paminklas iškaltas granite. Iš tiesų, lankytojai retai kada domisi tokiais spausdiniais, tačiau paprastai susidomėję skaito nelabai ilgas praktiškas pastabas.
Žinutės bloge priežatimi gali būti, pavyzdžiui, klausimas, kurį klientai dažnai užduoda jums aptariant užsakymą. Dėmesys kreipiamas į tai, ar gauta informacija pasižymi praktine nauda, ar ji turi nuorodų potencialą. Tinklalapio lankytojas yra linkęs remtis glausta, naudinga, praktinio pobūdžio informacija, bet ne sukurptu monumentaliu darbu.
Čia jūs galite duoti dar vieną patarimą: klausykitės, kokia informacija dalinasi jūsų specialistai, ką jie pasakoja klientams. Tarkime, kad jūsų įmonė užsiima oro kondicionierių ar buitinės technikos diegimu. Puiku! Tikriausiai jūsų meistrai, kaip savo reikalo įgūdę žinovai, mėgsta patarti klientams vieną kitą patarimą. Tai puikiai galima panaudoti. Bet labiausiai vertinga yra tai, kad tinkamai įgūdus, tokius patarimus yra labai nesudėtinga susieti su paslauga arba produktu, tokiu būdu didinant ne tik lankomumą ir reitingų svetainėje, bet ir konversiją.
Nepamirškite apie dar vieną triuką – suvestinių spaudinius, kuriuose yra pateikiami mėnesio ar ketvirčio rezultatai. Jų rašymas tai yra iš esmės spaudinių istorijos apibendrinimas per pasirinktą laikotarpį ir trumpas apžvelgto aptarimas. Ką tai suteikia? Pirma, tai yra papildomas pranešimas, kuris gali sėkmingai pašalinti publikacijų stygių. Antra, tai patogus naudingos informacijos rinkinys tiems, kurie yra svetainėje pirmą kartą ir nelabai yra linkę gilintis į archyvus. Galiausiai trečia, tai yra papildoma priežastis tendencijoms ir pavyzdžiams nustatyti, tai gali būti atskiro leidinio tema. Skaitytojai dievina tendencijas.
Jei pageidaujate, visada galite rasti pakankamai temų eilei nedidelės apimties, įdomių žinučių, kurioms nereikia skirti daug laiko. Kaip pasakė savo paskutiniame interviu fotožurnalizmo klasikas Henri Cartier-Bresson’as nereikia norėti, reikia būti imliems.