Patiekalai

Užsakytas kiekis

Šaltieji patiekalai

 

Krevečių salotos60 porcijų
Daržovių salotos60 porcijų
Ispaniškos moliuskų salotos35 porcijų
Lašiša su šviežiais krapais35 porcijų
Kalakutiena su kumpio vyniotiniu ir apelsinų  krepšeliais40 porcijos
Rūkyta upėtakio filė ir ungurys40 porcijos

Karštieji patiekalai

Kepta vištienos krūtinėlė su voveraičių padažu ir šviežiomis daržovėmis35 porcijos
Jautienos kepsnys su pipiriniu padažu25 porcijos

Desertai

Naujametinis tortas “Naujieji”10 kg
Vaisių rinkinys60 porcijų
Šokoladinis pyragas “Rojus”60 porcijų
Lazdyno riešutai krepšelyje50 krepšelių

Alkoholiniai gėrimai

“Bohilas Chardonnay”, sausas baltas vynas, Ispanija

“Fazi Battaglia Rosso Conerro”, raudonas sausas vynas, Italija

8 buteliai

5 buteliai

Šampanizuotas vynas „Alita“20 butelių
Brendis “Alita”7 buteliai

Gaivieji gėrimai

Apelsinų sultys200ml/65 porcijos
Vynuogių sultys200ml/65 porcijos
Mineralinis vanduo “Montavit”330ml/60 buteliukų

Karšti gėrimai

Kava su grietinėle60 porcijų
Arbata “Dilmah”60 porcijų

 

 

Pobūvio aptarnavimas

Pobūvio pradžia 21.00. Likus 30min iki pobūvio pradžios, padavėjai ant stalų sustato butelius su gėrimais grupėmis, arčiau krašto, vienodais intervalais per visą stalą etiketėmis į svečius. Ant duonos lėkštelių sudėlioja duoną ir šaltuosius užkandžius. Į ąsočius įpila gaiviųjų gėrimų ir padeda ant stalo. Paruošia saldųjį stalą, tik nededa ant stalo naujametinio torto „Naujieji“, jis bus atneštas vėliau (taip pat suderinta su užsakovu).

Nuo 21.00 iki 21.30 renkasi svečiai. Prie įėjimo, pirmas svečius pasitinka pobūvio organizatorius su žmona. Kiekvienai vakaro damai, pobūvio organizatorius įteikia po 1 raudoną rožę. Belaukiant visų svečių, 3 padavėjai ant padėklų nešioja ir siūlo svečiam aperityvo, balto sauso vyno “Bohilas Chardonnay”. Padavėjai tuščias, panaudotas vyno taures iš karto neša į plovyklą. Susirinkusius svečius  pobūvio užsakovas pakviečia visus sėstis prie stalo.

Šventinį vakarą sutarta vesti muzikantams. Jie aptarė pagrindinius šventės momentus su užsakovais ir kai kuriais svečiais. Šventinio vakaro vėdėjas turi žinoti, kuris svečias norės pasakyti kalbą ar sveikinimą. Viskas yra suderinta su užsakovu.

Muzikantams grojant malonią ir negarsią muziką, svečiai sėdasi prie stalo. Garbingiausius svečius palydžiu aš ir pasiūlau jiems garbingiausias vietas, stalo viduryje. Visiems susėdus žodį taria vakaro organizatorius. Tuo metu, kai visų dėmesys yra nukreiptas į jį, 6 padavėjai yra pasiruošę svečiams papilstyti gėrimus. Kai baigiasi kalba, užsakovui matant atidaromi vyno buteliai. Padavėjai, pagal svečio pageidavimą, įpila pasirinkto vyno. Papilsčius vyną, padavėjai išneša tuščius butelius. Garbingiausiems svečiams padavėjas pasiūlo vyno ir šaltų užkandžių. Kiti padavėjai siūlo svečiams šaltų užkandžių ir gėrimų. Svečiui pageidaujant padavėjas gali įdėti į lėkštę. Valgant svečiams, padavėjai išneša tuščius indus, ir įrankius, butelius, papildo gėrimus, duoną, gaiviuosius gėrimus.

Tuo metu, kai muzikantai kviečia svečius šokti, padavėjai ruošia stalą karšto patiekalo patiekimui. Kai kurie svečiai lieka prie stalo, įrankiai ir lėkštės keičiamos ir stalas ruošiamas prie jų. Kadangi padavėjai yra patyrę, viskas vyksta tiksliai, be triukšmo, neatkreipiant į save dėmesio. Padavėjai nuima tuščius butelius, naudotas lėkštes, įrankiai keičiami švariais, karštųjų patiekalų įrankiais. Užsakovas pageidauja, kad ant stalo liktų užkandžių, padavėjai juos perdeda taip, kad indai nebūtų pustuščiai.

Prieš patiekiant karštą patiekalą tostą atsistoja pasakyti garbingiausia ponia. Pasibaigus kalbai, pasiūloma išgerti šampano. 6 padavėjai, papilsto svečiams šampano.

Karštas patiekalas 22.30. Padavėjai į salę įneša karštus patiekalus didlėkštėse, kiekvienam svečiui individualiai. Kadangi, karštuosius patiekalus iš anksto suderinus su užsakovu, buvo žinomas jų porcijų kiekis, padavėjams teks kiekvieno svečio paklausti, kokį patiekalą svečias buvo užsisakęs iš anksto. Aptarnavimas vyks greitai ir pagal planą. Tuoj aptarnavus svečius, pasiūloma svečiams gėrimų, balto ar raudono vyno, ar stipresnių alkoholinių gėrimų.

Svečiams pavalgius karštą patiekalą, muzikantai kviečia šokti ir pažaisti naujametinių žaidimų. Tuo tarpu, padavėjai tvarko stalą, nuima tuščias, panaudotas lėkštes ir įrankius. Įrankiai ir lėkštės keičiamos švariais užkandžių įrankiais ir lėkštėmis, nes stalas dar pilnas šaltųjų užkandžių. Svečiai gali bet kada prisėsti ir valgyti toliau šaltuosius užkandžius. Kadangi, jau patiektas karštas patiekalas, aš paliksiu tik 4 padavėjus.

Svečiai gali vaišintis desertais. Yra atskiras deserto stalas, prie kurio svečiai gali prieiti iš visų pusių. Valgyti gali stovėdami. Padavėjai padeda svečiams pasirinkti desertus. Įdeda juos į desertines lėkšteles, kiekvienam norinčiam svečiui individualiai. Svečiai linksminasi, šoka.

Likus 20 min iki Naujųjų Metų, iš anksto suderinus su užsakovu, 3 padavėjai vaikšto su padėklais ir siūlo svečiams šampano. Kai šampanas jau svečiams pasiūlytas ir kiekvienas svečias turi taurę šampano , 1 padavėjas įveža ant pagalbinio staliuko naujametinį tortą „Naujieji“ su jau ką tik uždegtais fejerverkais.

Naujieji Metai! Susirinkę svečiai sveikina vieni kitus. Kelia šampano taures, vaišinasi skaniu „Naujųjų“ tortu, linksminasi.

Karštuosius gėrimus nešioja padavėjai ant padėklų, siūlo jiems svečiams.

Svečiai pradeda skirstytis apie 2.00 val. nakties. Su užsakovu buvo sutarta, kad šventinis vakaras vyks iki 2.30 val.

Pasibaigus pobūviui, indai, įrankiai, stalo aptiesalai nurenkami tam tikru nuoseklumu: buteliai, salotinės, įrankiai, taurės, gėlių kompozicija. Nuo stalo šepetėliu ant padėklo nuvalomi trupiniai. Staltiesės susukamos į ritinėlius.

Kadangi įmonė atsiskaitys pavedimu, kitą dieną pobūvio užsakovui yra išrašoma sąskaita ir atiduodama asmeniškai arba išsiunčiama paštu. Po apmokėjimo yra išrašoma sąskaita-faktūra.  Aš paklausiu užsakovo, ar viskas buvo gerai, ar kilo kokių nesklandumų, ar skanus buvo maistas, ar patiko aptarnavimas ir sekančiam kartui kokių pageidavimų turėtų? Atsiprašau jei kas buvo negerai ir kitą kartą pasistengsime  jas ištaisyti.

Pobūvio pagrindinis akcentas

Pobūvio pagrindinis akcentas būtų gėlių įteikimas damoms. Jas įteiks pats pobūvio organizatorius. Taip pat naujametinis tortas “Naujieji”, keptas pagal firminį kavinės receptą.

Ankstesnis straipsnisRenginio organizavimas
Kitas straipsnisRenginių klasifikacija

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here