Pastaraisiais metais eksportas ir importas yra vienas sparčiausiai augančių ekonomikos sektorių. Pažangių informacinių technologijų dėka eksporto ir importo įmonės kasmet sulaukia vis daugiau verslo entuziastų. Į šį ekonomikos sektorių įsitraukė ne tik stambūs žaidėjai, bet ir vidutinio dydžio bei mažosios įmonės.

Vis dėlto, tai nereiškia, kad dėl pažangių technologijų šiame ekonomikos sektoriuje pelną gauti lengviau. Yra nemažai eksporto ir importo įmonių, kurios galiausiai bankrutuoja, nes nekreipia dėmesio į rinkos tendencijas ir tarptautinius politinius aspektus. Tačiau nerimauti nereikia – turime jums kelis paprastus patarimus, kaip pagerinti savo verslą.

Verslo vykdymas pasauliniu laiku

Daugelis žmonių sako, kad vadovauti eksporto ir importo įmonei reikia nuo 8:00 iki 17:00. Kai jūs miegate, jūsų klientai kitose šalyse būna ką tik pradėję savo darbo dieną. Tačiau nebūtina savo įmonę valdyti 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę. Jums tereikia sukurti geriausią strategiją, kad galėtumėte patenkinti savo klientų iš kitų šalių poreikius.

Pirmas žingsnis – valdykite darbo srautus debesyje. Pavyzdžiui, galite naudotis atsargų valdymo sistema su debesų serverio funkcija arba tiekimo grandinės valdymo programinę įrangą ir lengvai sekti savo siuntas. Antras žingsnis – naudokite tą pačią pokalbių platformą, kaip ir jūsų pardavėjai ar klientai. Jei jie yra Kinijoje, būtinai įsidiekite „WeChat“, jei JAV – „Facebook Messenger“, o jei Pietryčių Azijoje ar Europoje – „WhatsApp“.

Tokiu būdu jums bus lengviau bendrauti su savo tiekėju ar klientu, ir galėsite apsieiti be seno gero elektroninio pašto. Dalytis nuotraukomis ir rinkmenomis dabar paprasčiau naudojant šias pokalbių programėles. Prireikus galite lengvai, iš bet kurios vietos ir bet kuriuo laiku susisiekti su jums reikalingais žmonėmis naudodamiesi vaizdo ryšiu.

Verta susipažinti su kitų šalių kultūra

Suprasti klientų ar tiekėjų darbo valandas – tik pirmas žingsnis. Ne mažiau svarbu yra būti susipažinus su savo tiekėjo ar kliento šalies kultūra. Taip bus kur kas lengviau sukurti ilgalaikius ir tvirtus santykius su tiekėju. Pavyzdžiui, jei vienas iš jūsų tiekėjų yra iš Japonijos, susitikę venkite rankų paspaudimų – vietoje to mandagiai nusilenkite arba apsikeiskite vizitine kortele. Japonijos gyventojai žvilgsnį laiko agresyviu ir nemandagiu veiksmu, todėl su jais bendraujant šito nereikėtų pamiršti.

Kai kuriose kitose Azijos šalyse vizitinė kortelė laikoma ypač svarbia. Paduodami žmogui savo vizitinę kortelę, laikykite ją abiem rankomis. Kito žmogaus jums duodamą vizitinę kortelę taip pat paimkite abiem rankomis ir nedėkite jos iš karto į kišenę ar piniginę, nes daugelis azijiečių tai laiko nemandagiu elgesiu. Atidžiai perskaitykite gautą vizitinę kortelę ir elkitės su ja pagarbiai.

Siekite didesnio savo eksporto ir importo veiklos efektyvumo

Eksporto ir importo veikla reikalauja spartaus darbo. Kiekvienas užsakymas turi būti įvykdytas greitai, o atsargos – užsakytos laiku, kad jų nesusidarytų per daug ir netrūktų. Tai tik keli kasdienių užduočių, kurias turite atlikti, pavyzdžiai, be to, nepamirškite, kad pasirinkę jas atlikti rankiniu būdu sugaišite kur kas daugiau laiko.

Todėl būtina įsidiegti programinės įrangos sistemą, kad visas šias užduotis automatizuotumėte. Naudodamiesi programine įranga, galėsite skirti daugiau pastangų savo verslui tobulinti, užuot gaišdami laiką rankiniu būdu atliekamoms užduotims. Labai svarbu, kad pasirinktą programinę įrangą būtų galima pritaikyti prie jūsų verslo proceso, o ne atvirkščiai.

Naudokitės keliomis valiutomis

Savaime suprantama, kad savo eksporto ir importo veikloje turėsite dirbti su daugybe valiutų, nes jūsų tiekėjai ir klientai yra iš įvairių šalių. Tačiau neapribokite savo verslo galimybių sandorius vykdydami tik eurais.

Padarykite taip, kad jūsų klientui ir tiekėjui būtų lengviau su jumis bendradarbiauti naudojant jų valiutą. Tačiau jei vis dar vykdysite verslą rankiniu būdu, paskęsite skaičiuoklėse arba dokumentuose. Jums reikia programinės įrangos, turinčios kelių valiutų funkciją, kad bet kokį sandorį būtų galima atlikti lengviau ir greičiau. Naudojant kelių valiutų funkciją, darbas su tiekėjais ar sandorio su klientu užbaigimas vyks sklandžiau.

Visada tikrinkite savo verslo pinigų srautus

Savo verslo pinigų srautams laikas nuo laiko turite skirti pagrindinį dėmesį. Teigiami pinigų srautai rodo, kad jūsų verslas veikia gerai ir be jokių reikšmingų trikdžių. Neigiamas pinigų srautas rodo, kad jūsų verslo veikloje kažkas negerai ir į tai reikia nedelsiant atkreipti dėmesį. Verslo savininkas turi turėti greitesnę prieigą prie savo verslo pinigų srautų. Tai padarius, jis bet kuriuo metu galės priimti optimaliausią sprendimą.

Išvada

Šias rekomendacijas verslui nėra taip sunku įgyvendinti. Tačiau būtina labai gerai įvertinti savo galimybes, suderinti visus pagrindinius procesus, kartu užtikrinant ir sklandžias prekių importo bei eksporto procedūras muitinėje.

Daugiau informacijos apie eksportą ir importą rasite Deklarantai.lt.

Ankstesnis straipsnisVadovas, kaip pagreitinti svetainės įkėlimo laiką
Kitas straipsnisKaip per paskutinius 10 metų pasikeitė statymų gyvai kategorija?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here