Nepatikėsite, tačiau maudynės kubiluose turi įdomią istoriją – toks prausimosi būdas buvo atrastas prieš kelis šimtus metų Azijoje, o vėliau tokios maudynės paplito visame pasaulyje. Lauko kubilai – tai ypač populiarėjantis maudynių būdas Lietuvoje. Mėgautis šilto vandens malonumais galima tiesiog po atviru dangumi, gamtos apsuptyje. Sparčiai populiarėjant lauko kubilams, didėja ir jų pasirinkimas, tad būtina atsižvelgti į keletą pagrindinių akcentų, padėsiančių Jums išsirinkti tinkamiausią lauko kubilą.

Kubilų populiarumo priežastys

Lauko kubilai puikiai tinka žmonėms, kurie sunkiai ištveria pirties karštį ar garinės saunos drėgmę. Dėl ypatingai įkaitusios patalpos sudaromų garų sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis pirtys apskritai yra malonumas, kurio reikėtų atsisakyti. Specialistai nustatė, jog maudymasis karštame vandenyje, kvepiančiame įvairiausiais augaliniais ekstraktais ne tik suteikia teigiamų emocijų, bet ir yra sveika sąnariams, endokrininei, nervų bei kraujagyslių sistemos veiklai, stiprina imuninę sistemą, net pagreitina susirgimų gydymą ir potrauminę reabilitaciją. Kubilai yra kompaktiški – juos lengva perkelti iš vienos vietos į kitą. Be to, lauko kubilai kaina yra prieinama visiems – ši maudynių priemonė nebrangi, tad tinkama net vidurines pajamas uždirbantiems žmonėms.

Kubilų gamyba ir komplektacija

Geriausi ir klientų labiausiai pageidaujami kubilai pasižymi patvarumu bei ilgaamžiškumu ir nereikalauja atidžios priežiūros. Lauko kubilų gamyba neturėtų kelti abejonių dėl praktiškumo, jei naudojamas aukštos kokybės polipropilenas. Tai itin patvari ir smūgiams, tempimui, karščiui, šalčiui ir net ultravioletiniams spinduliams atspari medžiaga, atitinkanti keliamus ekologinius reikalavimus, nekenkianti aplinkai ir nesukelianti jokių alergijų. Dėl polipropileno panaudojimo universalumo kintančioms oro sąlygoms, žemoms ar aukštoms temperatūros, plastikiniai kubilai gali būti naudojami bet kokiomis oro sąlygomis. Jei žavitės tradiciniais mediniais kubilais ir labiau pasitikite jų ilgaamžiškumo statistika, rinkitės iš plataus asortimento medienos. Populiarus pasirinkimas – ąžuolo medienos kubilai. Verta atkreipti dėmesį, jog nuo skirtingos rūšies medienos priklausys ir lauko kubilai kaina. Žinoma, visuomet naudinga pasidomėti – dauguma profesionalių lauko kubilų gamintojų bei įrengimo meistrų siūlo įvairias lauko kubilai akcija, tad norimą kubilą galite įsigyti ir įrengti numatytoje vietoje pigiau.

Kubilų eksploatacija ir priežiūra

Kokybiškai pastatyti lauko kubilai nereikalauja pernelyg atidžios priežiūros. Įsigijus kubilą, patartina jį statyti ant tvirto ir lygaus paviršiaus, sumontuoti tinkamą nuotekų sistemą. Būtina skirti dėmesio vandens pašildymui – jei vandenį šildysite naudodami krosnelę, prieš šildymą būtina pripildyti kubilą vandens, kitaip kils kubilo sienelių deformacijos pavojus. Vanduo, žinoma, priklausomai nuo krosnelės tipo, įšyla per porą valandų. Šildant vandenį reikėtų kelis kartus jį pramaišyti – taip jis ne tik greičiau įšils, bet ir greičiau pasklis į jį įbertos gydančios ir aromatingosios medžiagos. Jūsų pasirinktos krosnelės kūrenimui puikiai tiks įvairus kuras – tiek sausos malkos, tiek briketai. Aktualus patarimas taupantiems energiją – šildant vandenį uždenkite kubilą specialiu dangčiu. Uždengti kubilą naudinga ir juo nebesinaudojant. Taip užtikrinsite kubilo švarą – į jį nepateks įvairios šiukšlės, be to, apsaugosite vaikus nuo nelaimingų atsitikimų. Neprivalote vandens keisti po kiekvienų maudynių – net gi žiemą, nes daugumai kubilų (ypač mediniams) nepavojingas ne šaltuoju metu laiku susidarantis ledas. Domintis lauko kubilais ir skaitant lauko kubilai atsiliepimai galima pastebėti, jog lauko kubilai, kurie yra pagaminti iš plastmasės nekaupia bakterijų, jų vidų lengviau išvalyti, prireikus – dezinfekuoti, juos galima ilgesniam laikui palikti be vandens nebijant, jog kubilas gali perdžiūti ir suskilti.

Ankstesnis straipsnisRanka pasiekiama egzotika
Kitas straipsnisGreitas, patogus ir nemokamas – pirmas kreditas