internetas

Šiuo metu žiniatinklis tampa populiariausia interneto informacijos paslauga. Populiarumo priežastis paprasta: čia vadinamuosiuose tinklalapiuose pateikiami įvairialypiai elektroniniai dokumentai (tekstinė, grafinė, garsinė, vaizdo ir kt. Informacija), tarpusavyje susieti nuorodomis. Leidžiančiomis sparčiai ir patogiai ,,vartyti“ šiuos puslapius. Pati vartotojo darbo aplinka priklauso nuo naudojamo kompiuterio pajėgumo ir programos, su kuria peržiūrima žiniatinklio informacija. Populiariausios žiniatinklio peržiūros programos – Internet Explorer bei Netscape Navigator.

            Hipertekstas – tai tekstas, turintis nuorodų į kitas to paties dokumento vietas ir į kitus dokumentus, nesvarbu, ar laikomų tame pačiame kompiuteryje, ar bet kuriame žiniatinklio kompiuteryje. Tokios nuorodos vadinamos hipersaitais.

            HTML – tai kalba, apibūdinanti žiniatinklio dokumento teksto apipavidalinimą: jo stilių, formatą, šriftus ir kt. Ja galima kurti įvairius hipersaitus, įterpti į dokumentą grafinius bei judančius vaizdus, garso įrašus ir pan.

Ankstesnis straipsnisInternetas – ,,tinklų tinklas“
Kitas straipsnisElektroninės konferencijos ir diskusijos UseNet