Draudimo paslaugų paskirstymas

„Lietuvos draudimo” istorija siekia XX amžiaus pradžią. Kompanija turi sukaupusi turtingos patirties, eidama nuo tuometinės valstybinės draudimo įstaigos iki šiuolaikiškos ir modernios kompanijos.
„Lietuvos draudimas” – draudimo rinkos lyderis Lietuvoje ir didžiausia draudimo bendrovė Baltijos šalyse. Tai sparčiai auganti ir moderni draudimo kompanija, kurią renkasi kas trečias besidraudžiantis gyventojas. Svarbiausi faktai apie „Lietuvos draudimo“ įmonę:

 • Priklauso vienai didžiausių pasaulyje draudimo grupių RSA;
 • Aptarnauja apie 0,7 mln. privačių ir verslo klientų;
 • Valdo vieną didžiausių draudimo paslaugų tinklų – beveik 90 padalinių visuose šalies miestuose ir miesteliuose;
 • Yra pelninga ir patikima – per praėjusius metus uždirbo 38 mln. litų pelno;
 • Sparčiai auga – per metus kompanijos pasirašytų įmokų padaugėjo 10 proc. – iki 510 mln. litų;
 • Valdo didžiausią šalies ne gyvybės draudimo rinkos dalį – 35 procentus;
 • Atlygina milžiniškus nuostolius – vien pernai klientams atlygino nuostolių už 252 milijono litų – 22 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

Pagal vairuotojų privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą yra atlyginama žala avarijos kaltininko sudaužytam automobiliui, apgadintam turtui ar sužalotam žmogui. Nukentėjusius avarijoje vairuotojų privalomasis draudimas išgelbsti nuo papildomų išlaidų.

 • Sužinoti vairuotojų privalomojo draudimo įmoką ir apsidrausti galima paskambinus telefonu 1828, taip pat visuose „Lietuvos draudimo“ skyriuose.
 • Kartu su šiuo draudimu galima gauti ir Europoje galiojantį tarptautinį „žaliosios kortos“ draudimą.
 • Jeigu jau vairuotojai turi galiojančią „Lietuvos draudimo“ privalomojo draudimo sutartį, pratęsti ją gali gavę pasiūlymą paštu.
 • Sumokėti už draudimo paslaugą galima „Lietuvos draudimo“, bankų, pašto skyriuose, „Lietuvos spaudos“ kioskuose arba internetu.
 • Vairuotojų privalomojo draudimo liudijimą galima atspausdinti „Lietuvos draudimo“ skyriuje“ bei atsiųsti paprastu arba elektroniniu paštu („žaliosios kortos“ draudimo liudijimas elektroniniu paštu nesiunčiamas).
 • Būdamas “Lietuvos draudimo“ klientu apie žalą galima tiesiog pranešti telefonu 1828.

ERGO draudimo grupė Lietuvoje yra viena iš draudimo rinkos lyderių savo šalyje. Grupė vienintelė Lietuvoje teikia visas draudimo paslaugas: ne gyvybės, gyvybės, sveikatos draudimo ir pensijų fondų.
ERGO draudimo grupė Lietuvoje priklauso tarptautinei ERGO grupei, kuri yra viena didžiausių Europoje. Ji vienija tokias bendroves kaip VICTORIA, DKV, D.A.S., ERV, MEAG ir kt. ERGO draudimo grupė veikia 31 pasaulio šalyje ir turi 40 mln. klientų. 2008 m. grupės apyvarta siekė 17,7 mlrd. eurų. Pagrindinis grupės akcininkas – didžiausia pasaulyje perdraudimo kompanija „Münich Re”.
ERGO draudimo grupė Lietuvoje yra ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse narė. Centralizavus valdymą, šiuo metu ERGO yra vienintelė tarptautinė kompanija, turinti bendrą Valdybą Lietuvoje,                Latvijoje ir Estijoje. ERGO šiose šalyse aptarnauja daugiau nei 400 tūkst. klientų.
ERGO pardavimų tinklas Lietuvoje apima visus didžiausius šalies miestus ir miestelius. Grupei priklauso 8 regioniniai centrai ir 65 atstovybės visoje Lietuvoje. Šiuo metu tai vienas iš universaliausių pardavimo tinklų šalyje.
ERGO draudimo grupė Lietuvoje vienija bendroves ERGO LIETUVA, ERGO LIETUVA GYVYBĖS DRAUDIMAS ir ERGO Invest filialą.
ERGO LIETUVA sėkmingai veiklą vykdo jau nuo 1991 m. Tai yra antra pagal dydį Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė, turinti tvirtas pozicijas transporto, turto, civilinės atsakomybės ir kitose draudimo rūšyse.
ERGO LIETUVA GYVYBĖS DRAUDIMAS yra seniausias draudimo tradicijas turinti ir ilgiausiai Lietuvos rinkoje veikianti gyvybės draudimo įmonė. Bendrovė įsteigta 1995 metais. Ilgametė patirtis ir finansinis stabilumas suteikia galimybę ERGO LIETUVA GYVYBĖS DRAUDIMAS išlaikyti lyderio pozicijas Lietuvoje klasikinio kaupiamojo gyvybės draudimo srityje.
ERGO Invest veiklą pradėjo 1999 metais. Pagrindinė bendrovės veikla – ERGO draudimo grupės Lietuvoje ilgalaikio turto valdymas, administravimas, nuoma, informacijos apie padėtį nekilnojamo turto rinkoje rinkimas ir analizė.
Per daugelį veiklos metų ERGO draudimo grupė Lietuvoje sukaupė nemenką įstatinį kapitalą, solidžius draudimo rezervus, kitą turtą, užtikrinantį įmonės mokamąjį pajėgumą ir garantuojantį klientų saugumą.
Finansinis patikimumas, išskirtinis dėmesys klientui, kokybiškos paslaugos ir profesionalumas – kertiniai akmenys, suteikiantys galimybę ERGO draudimo grupei Lietuvoje siekti puikių rezultatų ir būti viena iš lyderių šalies draudimo rinkoje.

Tarptautinė draudimo bendrovė „Seesam Lietuva” įsteigta 1998 m. Tai ne gyvybės draudimo bendrovė, teikianti draudimo paslaugas privatiems ir verslo klientams.
Pagrindiniai draudimo produktai – tai savanoriškasis transporto priemonių draudimas (casco), privalomasis motorinių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimas, turto, kelionių, asmens nuo nelaimingų atsitikimų draudimas, bendrosios civilinės atsakomybės ir verslo nutrūkimo draudimas bei kitos su verslu susijusių rizikų draudimo rūšys. Seesam Lietuva – profesionali partnerė, padedanti įvertinti ir apsisaugoti nuo rizikos bei suteikianti klientui saugumo ir ramybės pojūtį.
Seesam Lietuva priklauso „Pohjola Insurance Ltd“ (Suomija) bendrovei ir mes remiamės laiko patikrinta įmonės-akcininkės patirtimi ir žiniomis, todėl galime Jums pasiūlyti kokybišką draudiminę apsaugą įvairiems gyvenimo ir verslo atvejams, tinkamai įvertinę rizikas.
Mūsų centrinė būstinė yra Vilniuje. 2006 metais įsteigti mūsų skyriai kituose 9 Lietuvos miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Utenoje, Tauragėje, Marijampolėje ir Alytuje.
Seesam Lietuva siūlo visapusę draudiminę apsaugą Jūsų transporto priemonėms: tiek privalomąjį transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimą, tiek savanoriškąjį transporto priemonių draudimą (kasko).
Privalomasis transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimo ir savanoriškojo transporto priemonių draudimo esminis skirtumas glūdi tame, kas yra  naudos gavėjas. Jeigu transporto priemonė, apdrausta pagal privalomąjį transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimą, padaro žalos trečiajai šaliai (pvz., atsitrenkia į kelio ženklą, kito automobilio galą, sužeidžia pėstįjį ir pan.), tą žalą trečiajai šaliai ir atlygina draudimo bendrovė, kurioje buvo sudaryta transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės draudimo sutartis. Tačiau  įvykio kaltininko transporto priemonei padaryta žala nėra atlyginama. Savanoriškojo transporto priemonės draudimo atveju atlyginama būtent įvykį sukėlusio asmens transporto priemonei padaryta žala.

Ankstesnis straipsnisTRANSPORTO PRIEMONIŲ DRAUDIMAS
Kitas straipsnisDraudimo istorija