paieskos langelis

Pagal apimtį paieškos serverius galima skirstyti į dvi grupes. Vieni jų stengiasi rinkti informaciją, klaidžiodami hipertekstu po viso pasaulio svetaines, kiti- tik konkrečioje šalyje ar šalių grupėje. Lietuva, kaip ir kitos pasaulio šalys, turi kelis veikiančius paieškos serverius, tačiau jie kol kas duoda blogesnius rezultatus, nei didieji, aprėpiantys visą pasaulį. Galima tikėtis, kad tie rezultatai žymiai pagerės, kai paieškos serveriai padės atsižvelgti į kalbos ypatybes: linksnius, galūnes, sinonimus ir pan. Taip daro Rusijos paieškos serveriai ir jie sėkmingai konkuruoja su Google. Didieji paieškos serveriai buvo sukurti angliškai kalbančiose šalyse. Šios kalbos gramatika paprastesnė nei lietuvių ar kai kurių kitų kalbų, todėl ir paieškos serveriai dažniausiai ieško tokios formos žodžių, kaip jie parašyti.

Didžiausieji paieškos serveriai savo bazėse turi sukaupę milijardus adresų, tačiau nei vienas neaprėpia viso pasaulio. Be to, vieni turi sukaupę daugiau adresų iš vienos pasaulio dalies, kiti- iš kitos.

 

www.google.lt

Paieškos serveris ir katalogas, >8,1 mlrd. Adresų, nėra trukdančių priedų, yra lietuviška sąsaja, supranta ne tik hipertekstinius bet ir .doc, rtf, xls, ppt, pdf, ps formatus. Galima pasirinkti ieškomo dokumento kalbą, IP adresų sritį. Specializuota paieška: paveiksliukai, teminės diskusijos, naujienos.

 

www.msn.com

Paieškos serveris, > 5 mlrd. adresų, yra lietuviška sąsaja, dokumento kalbos  pasirinkimas. Specializuota paieška: paveiksliukai, laikraštinės naujienos anglų kalba.

Įdomios papildomas paslaugos: paieška jūsų kompiuterio diske ir paieška enciklopedijoje Encarta.

 

www.yahoo.com

Paieškos serveris ir interneto katalogas, > 4,2 mlrd. adresų. Išplėstinė paieška panaši į Google. Specializuota paieška: paveiksliukai, filmukai, naujienos anglų kalba.

 

www.ask.com

Seo optimizavimas
Seo optimizavimas

Paieškos serveris, > 2,5 mlrd. adresų, tik html dokumentai, daugiausiai angliškų resursų adresai (beveik nėra lt.), blogai ieško, kai užduotis lietuviškomis raidėmis.

Paieškos serveriai vertinami ir pagal tai, kokio dydžio dokumentuose galima paieška. Jei dokumentas užima kelis megabaitus, paieškos serveriai dažniausiai leidžia ieškoti teksto tik jo pradžioje. Daugelio ekspertų vertinimu, geriausia galima laikyti paieškos serverį Google.

Apie seo skaitykite seopaslaugos.com bloge.

Ankstesnis straipsnisMAŽIAU POPULIARIOS PAIEŠKŲ SISTEMOS
Kitas straipsnisSeifai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here