Oro kompresoriaus užduotis yra skirtingais metodais (naudojantis elektriniu motoru, dyzeliu ar dujų įranga) kompresuoti energiją. Energiją laikant suspausto oro pavidalu, vėliau esant reikalui,  ji gali būti lengvai panaudojama.

Kompresorius gali būti panaudojamas oro vėsinimui, tačiau tai dažniausiai yra gana prabangus dalykas, nes sunaudojama daugiau energijos negu tada, kai oras kaitinamas. Mat dėl energijos naudojimo šiluma ir taip atsiranda, o oro vėsinimui tenka papildomai dirbti.

Paprastai kompresoriai yra klasifikuojami pagal savo veikimą ir naudojimą. Yra žemo slėgio oro kompresoriai, vidutinio slėgio oro kompresoriai, ir, atitinkamai, aukšto slėgio kompresoriai.

Komercinio tipo kompresoriai naudojami, kai pastovaus suslėgto oro tiekimo reikia kasdien. Pastarieji pasižymi pažangiausia technologija bei maksimaliu efektyvumu.

Kompresoriai gali būti stūmokliniai ir sraigtiniai. Stūmoklinis kompresorius – populiariausias ir autoservisuose plačiausiai paplitęs kompresorių tipas. Jis dažniausiai naudojamas, kai klientui būtinas slėgis – ne daugiau nei 10 arba 15 barų, arba kai oro poreikis neviršija 1600 – 2000 l/min.

Patys paprasčiausi stūmokliniai kompresoriai yra: tiesioginės pavaros oro kompresoriai, kompresoriai su diržine pavara.

Tiesioginės pavaros oro kompresoriais jie vadinami dėl to, kad kompresoriaus siurblys yra sujungtas tiesiai su elektros variklio ašimi. Šie kompresoriai pasižymi saugiu ir paprastu naudojimu, patogiu transportavimu. Didesnio našumo stūmokliniai kompresoriai retai būna su tiesiogine pavara. Stūmoklinių tiesioginės oro pavaros kompresorių pajėgumas – nuo 200 iki 300 l/min. Maksimali resiverio talpa iki 100 l. Slėgis – 8 – 9 barai.

 Kompresoriai su diržine pavara yra patikimesni, turi didesnį pajėgumą negu tiesioginės pavaros kompresoriai. Dėl sumažėjusių apsukų, ne tik šių kompresorių keliamas triukšmo lygis yra sąlyginai mažas, bet ir prailgintas tarnavimo laikas. Šių kompresorių pajėgumas – iki 2000 l/min. Resiverių talpa iki 500 l, nors stacionarūs rinktuvai gali būti ir didesni.

Sraigtiniai kompresoriai – tai kompresoriai, kurie naudojami nenutrūkstamai suspausto oro gamybai. Tai ilgai tarnaujantys, ekonomiški oro kompresoriai, turintys elektroninį valdymą, tiekiantys švaresnį orą ir dirbantys tyliau nei stūmokliniai kompresoriai. Šiuo metu tai pats tinkamiausias variantas dideliam autoservisui.

Sraigtiniuose kompresoriuose orą suspaudžia dviejų besisukančių sraigtų grupė. Šie kompresoriai gali dirbti nepertraukiamai, išjungiant tik planiniam techniniam aptarnavimui. Be to, dirba tyliai, pasižymi ilgaamžiškumu ir sunaudoja daug mažiau elektros energijos tam pačiam oro kiekiui suspausti negu stūmokliniai kompresoriai.

Oro kompresorius galima įsigyti visoje Lietuvoje. Įrangos pristatymo kaina nėra didelė. Internetu galima peržiūrėti siūlomos kategorijos įrangą, o esant poreikiui pasitarti su profesionaliais įmonės specialistais. Tam tikrais laikotarpiais vienai ar kitai įrangai yra skelbiama akcija ir tam tikrą įrangą galima įsigyti pigiai, todėl rekomenduojama rinktis įrangą iš akcijų skilties.

Naudojantis oro kompresoriumi būtina išsiaiškinti ir laikytis nurodytų naudojimosi instrukcijų.

Ankstesnis straipsnisNaudotos motociklų dalys – bene racionaliausia išeitis pastarajam sugedus
Kitas straipsnisP2P investavimas naujokams – nuo ko pradėti

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here