Multimedia projektoriai, jų konstrukciniai ypatumai

Multimedija projektoriai yra labai naudingi tuo kad jie gali tiesiogiai vaizda perkelti is kompiuterių ar namų kino sistemos į ekraną kuris yra primontuotas prie sienos. Tai labai naudojama paskaitose kai norima studentams parodyti tiesiogiai esamuoju laiku kas daroma kompiuteriu ar netgi tiesiog kai reikia pademonstruoti prezentacija apie tam tikra dalyka. Projektoriai taippat naudojami ir namų kino sistemai, bet tai dar nera labai populiaru ar bent jau šiuo metu nekiekvienam pasiekiama pramoga. Taigi pateiksiu pagrindinius duomenis kuriuos reiktų žinoti apie projektorius.

Projektoriai dažniausiai skirstomi į tokias rūšis:

  •  SVGA – tai 800×600 raiškos projektoriai.Tai vienas populiariausių projektorių nes jų kainos ir kokybės santykis geriausias.
  •  XGA – tai 1,024 x 768 raiškos projektoriai. Tai gan brangesni projektoriai, bet jų kokybė gėresnė už SVGA projektorius.
  • SXGA – tai 1,280 x 1,024 raiškos projektoriai. Šie projektoriai brangūs tačiau jų rezoliucija bei kokybė labai gera. Jie naudojami tuomet kai svarbios mažos rodomo vaizdo detalės.
  • UXGA – tai 1,600 x 1,200 raiškos projektoriai. Šie projektoriai patys brangiausi bet rezoliucija pati geriausia.

Taigi projektoriai kaip ir kompiuteriai. Turi daug parametrų, daug privalumų bei trūkumų. Tik projektorių renkantis reikia žiųrėti kokį kompiuterį prie jo jungsime ir į projektoriaus parametrus. Tai raiška, svoris, ar yra nuotolinio valdymo pultelis, dydis bei kaina. Bet jei norime rasti gerą projektorių už mažą kainą tai pavyks labai sunkiai.

 

   Web kameros, jų konstrukciniai ypatumai;

WEB kamera maža ir pigi. Ją labai paprasta įdiegti, vadinasi, tai technologija, iš esmės prieinama daugeliui žmonių, kurie turi kompiuterį.

Kamera – tai nedielė dėžutė, kurioje įmontuotas objektyvas ir mikrofonas. Kamerą valdo kompiuterio programinė įranga. Ji prijungiama prie kompiuterio USB kabeliu, kuris patogus kasdieniam darbui. USB kabelis iš kameros perduoda garso ir vaizdo duomenis kompiuteriui. Juo taip pat siunčiami iš kompiuterio programinės įrangos nurodymai kamerai:

   Elektroninės sekretorės (delninukai), jų konstrukciniai ypatumai;

 

 Interaktyvios grafinės lentos, jų konstrukciniai ypatumai;

 

  VIDEO KONFERENCIJOS

Video konferencijoms vesti labai patogu yra naudoti įvairius projektorius su įranga jiems valdyti ir lenta. Projektorių yra kelių rūšių: vieni jungiami prie kompiuterių kiti skaidriniai (plėveliniai, kai informacija užrašoma  ant specialios plėvelės). Dauguma šiuolaikinių projektorių yra pritaikyti labai įvairioms kompiuterinėms sistemoms (PC ir Apple Macintosh) ir suderinti su įvairiais videosignalais (PAL, SECAM, NTSC, S-VHS).Projektoriai yra vertinami pagal ryškumą ANSI liumenais(ANSI liumenas – standartinis pramoninis šviesos išeigos ekrane matavimo vienetas), skiriamąją gebą ekrane, spalvų kiekį, įvesties kanalų skaičių(gali būti keli įvesties kanalai –vieni kompiuteriams, kiti video signalams pajungti vienu metu), monitoriaus išvestį( monitoriaus jungtis suteikianti galimybę vienu metu stebėti projektuojamą vaizdą bei vaizdą monitoriaus ekrane),projektuojamo vaizdo dydį, dydį: aukštį, masę, plotį.projektoriuje gali būti įmonuota stereo erdvinio garso sistemabei audio išvesties kanalai išoriniams garsiakalbiams. Prie projektoriaus buna priedų: distancinio valdymo pultas, elektros tinklo laidų komplektas, kompiuterinis laidas( gali būti RGB ), video ir audio laidai. Kai kurie projektoriai be paprasto vaizdo perdavimo turi papildomų funkcijų, tokių kaip vaizdo uždengimas, laikmatis, vaizdo padidinimas, pelės emuliacija, vaizdo sustabdymas, ir tokia funkcija kaip „vaizdas vaizde”.  Reikalinga konferencijų įranga yra įvairūs ekranai : trikojai, sieniniai, paraboliniai, projektorių staliukai, magnetinės rašomosios lentos.Ekranai vertinami pagal matmenis, patogumą (išardyti, transportuoti, reguliuoti aukštį), projekcijos kampą, ekrano medžiagos kokybę.Tiems, kurie per susitikimus bendrovėje vaizdo kamera prifilmuoja daugybę juostų arba tiesiog nori perkelti į skaitmeninį formatą namų vaizdajuostes, daugialypės terpės (multimedia) plokštės yra tiesiog būtinybė. Galite sumontuoti filmo fragmentus, pridėti perėjimo efektus, o pasitelkę įrašantį CD-ROM perkelti savo vaizdo medžiagą į kompaktinį diską. Daugialypės terpės plokštės turi TV imtuvą, tad, kol dirbate, galite žiūrėti TV laidas atskirame lange. Šios plokštės taip pat turi įvairialypes įvesties ir išvesties jungtis beveik bet kokiam įrenginiui prijungti. Kai kurios plokštės gali „klausytis” transliuojamą vaizdą lydinčio teksto ir aptikusios jūsų nustatytus raktažodžius (pavyzdžiui, „rinkos žlugimas”) išsaugoti subtitrus tekstiniame faile arba įrašyti šio kanalo vaizdą.Norint  perkelti vaizdą iš skaitmeninės vaizdo kameros į kompiuterį, reikės nuosekliosios sąsajos IEEE 1394 („FireWire”) plokštės.Norint redaguoti skaitmeninius vaizdus, reikia galingo kompiuterio labai talpios operatyviosios atmintinės ir daug disko vietos.

 

   Palydovinė kompiuterinė įranga ir jos panaudojimas;

Skaitmeninis radijas. – tai švarus ir kokybiškas garsas be trukdžių, didelis stočių pasirinkimas, programavimo galimybė. Nepriklausomai nuo to, kur yra imtuvas – kalnuose, mieste, kaime, automobilyje ar namie, garsas yra kokybiškas arba jo visai nėra. Daugeliu aspektų skaitmeninis radijas vis dar vystosi.

Palydovinė televizija per kompiuterį 

                Naujausia technologija jūsų kompiuteriui. Žiūrėk palydovinę TV per savo kompiuterį! SkyStar1 Lengvai įdiegiamas su Plug & Play. Skaitmeninė televizija (Digital Video Broadcasting). Gali priiminėti koduotas TV programas. Greitas vaizdo perdavimas per PCI Bus. Maksimalus vaizdo dydis 768×576 PAL/DSECAM. Audio ir SVHS video išėjimai. Automatinis greitas kanalų skanavimas. Galimybė prijungti distancinį valdymą. Hardware iškodavimas, kas sumažina reikalavimus kompiuteriui.

 

   Mobiliojo interneto techninė įranga;

Mobilusis internetas  – tai paslaugos, suteikiančios galimybę

per mobilųjį ryšį prisijungti prie interneto ir neribojant

savo judėjimo naudotis įprastomis paslaugomis

naršyti po internetą, persiųsti elektroninį paštą ir kt.

Per mobilų telf. inerteta galima pasiekti 2 būdais :

1) Mobilųjį telefona prijungti prie delninuko, laptopo, pc, naudojant mob. telf. kaip modemą

2) Arba tiesiog pačiame mobiliąjame telefone WAP-o pagalba

2 standartai:

¤ GSM

¤ UMTS

GSM

Diapazonas 1805-1880 MHz

GPRS (General Packet Radio Service) – tai technologija,

suteikianti galimybę per GSM mobilųjį tinklą naršyti po internetą

GPRS leidžia perduoti duomenis 115 kb/s, o kartu su

EDGE – 384 kb/s sparta

WAP protokolas „išverčia” internete esančią informaciją

į mobiliesiems telefonams suprantamą formatą

UMTS

3G naudoja nuo 2110 iki 2170 MHz dažnių diapazoną

W-lan

¤ IEEE 802.11a

¤ HiperLAN 2

 

   Automobilinės kompiuterinės sistemos;

Pagrindinės signalizacijos „Akcent” funkcijos:

  1. Autoįsijungimas – jeigu, praėjus 1 minutei po signalizacijos išjungimo, neįlipsite į automobilį, signalizacija įsijungs (ir užrakins duris, jei yra centrinis užraktas) automatiškai.
  2. Variklio blokavimas- įjungus signalizaciją, užblokuojamos trys (po 20A) variklio valdymo elektrinės grandinės.
  3. Autoblokavimas- praėjus penkioms minutėms po „degimo” išjungimo automatiškai (net ir tada, kai užmiršote įjungti signalizaciją) blokuojamos trys elektrinės variklio valdymo grandinės.
  4. Programuojamos trukmės centrinio durų užrakto valdymo impulsas (0.3 – 4 sek.).
  5. Panikos funkcija: paspaudus abu distancinio valdymo pultelio mygtukus, sukeliamas panikos aliarmas.
  6. Bagažinės, kapoto ir visų durelių apsauga.
  7. Smūginis ir ultragarsinis davikliai (tik CA-320). Automatiškai susireguliuojantis savo jautrumą pagal automobilio salono dydį ir akustines charakteristikas ultragarsinis daviklis ir programuojamas (perspėjimas ar aliarmo sukėlimas) smūginis daviklis.
  8. Įtampos kritimo daviklis- sukels aliarmą, jeigu, esant įjungtai signalizacijai įsijungs koks nors elektros vartotojas (tampa aktyviu praėjus 10min. po signalizacijos įjungimo).
    1. Galimybė įjungti signalizaciją be smūginio, ultragarsinio ir įtampos kritimo daviklių.
  9. Du įėjimai papildomų daviklių prijungimui- neigiamas aliarminis įėjimas ir programuojamo poliaringumo (neigiamas/teigiamas) ir reakcijos (tik perspėjimas arba aliarmo įjungimas) įėjimas.
  10. viejų lygių aliarmo atmintis (indikatorius rodo, kuris daviklis sukėlė aliarmą).
  11. Salono apšvietimo valdymas.
  12. Garsinis ir šviesinis aliarmo ir įjungimo/išjungimo patvirtinimas.
  13. Prailgintas (60 sek.) impulsas elektra valdomų langų (liuko), valdymui.
  14. Signalizacijos būsena ir visi parametrai saugomi elektriškai keičiamoje (EEPROM) atmintyje.
  15. Papildomas +12V išėjimas išorinių daviklių maitinimui (+12, kai signalizacija saugojimo režime).
  16. Galimybė „ištrinti” pamestą pultelį ir „užprogramuoti” naują. „Užprogramuotų” pultelių skaičiaus parodymas.
    1. Perspėjimas apie blogai uždarytas duris (bagažinę/variklio dangtį).

GSM – tai  apsaugos sistema valdoma per mobilų telefoną. Ji informuojanti šeimininką apie įsilaužimą į jo automobilį per mobilųjį telefoną. Tai patikimiausias būdas apsaugoti automobilį , kai esate toli nuo jo ar kokioje triukšmingoje vietoje (pvz: kine , kavinėje …) ir negalite girdėti sirenos kaukimo. Be to jums nebereikės spėliote ar kaukia jūsų automobilio sirena ar kaimyno.

” Ši informacija automobilio savininką pasiekia mobiliojo ryšio pagalba. Suveikus apsaugos sistemai, šeiminkas gaus skambutį į savo mobilųjį telefoną. ” Pranešimas bus gaunamas visoje Lietuvoje ir užsienyje, kur veiks mobilus GSM ryšys.Šis apsaugos modulis gali būti prijungtas prie bet kurios automobilių apsaugos sitemos jau anksčiau įmontuotos jūsų automobilyje. Jai nebūtina papildoma apsaugos sistema. Gali būti naudojami durų davikliai, smūgio jutiklis.
” Apsaugos sistema leidžia automobilio savininkui valdyti apsaugos sistemą per didelį atstumą. Jis, surinkęs reikiamą telefono numerį gali užblokuoti savo automobilio variklį.

Fleetrac sistema įgalina realiame laike stebėti transporto priemonių dislokaciją, gauti/siųsti GSM GPRS / DATA / SMS ryšiu patikimą telemetrinę informaciją iš/į transporto priemones bei reaguoti į pavojaus signalus.

 

Apsauga:

  1. Patikima sąsaja su automobilyje įrengta apsaugos sistema
  1. Automobilio stebėjimas realiame laike
  2. Pavojaus signalų siuntimo mygtukas
  3. Automobilio agregatai valdomi per atstumą
  4. Variklio darbo stabdymas
  5. Stabdžių sistemos blokavimas
  6. Durų atidarymo blokavimas ir pan.

Automobilinių signalizacijų priedai. Smūginiai davikliai, ultrgarsiniai davikliai, mikrobanginiai davikliai, relės, relių komplektas centrinio užrakto valdymui, relių lizdai, saugiklių laikikliai, jungikliai (durelėms, variklio dangčiui, bagažinei), šviesos diodai ir kt.

 

Ankstesnis straipsnisLoginiai kompiuterio veikimo principai
Kitas straipsnisISDN paslaugos įvertinimas iš vartitijo pozicijos