Mindaugas Šilkūnas: kuriant verslą nereikia tikėtis greito pelno

Ketverius metus veikianti siuntų siuntimo paslaugas teikianti internetinė svetainė „Siuskpigiau.lt“, šiandien – viena stipriausių rinkoje. Platformos vadovo Mindaugo Šilkūno teigimu, pasiekti gerus rezultatus padėjo investicijos ir supratimas, jog sėkmei reikia laiko.

Mindaugai, papasakokite, kaip gimė idėja įkurti „Siuskpigiau.lt“ ir su kokiomis problemomis susidūrėte?

Šešerius metus gyvenau Jungtinėje Karalystėje. Netrukus po to, kai grįžau į Lietuvą, 2005 metų spalio 17-ąją su draugu įsteigėme įmonę „Technologijų era“. Pradėjome nuo internetinės parduotuvės. 2011 metais jau galėjome džiaugtis rezultatais – per dieną išsiųsdavome iki 100 siuntų. Toks rezultatas atrodė labai geras. Jau tada dirbome su kurjerių bendrovėmis, kurios ir šiandien yra mūsų partneriai, jų paslaugomis naudojomės labai geromis kainomis, dėl to vis daugiau draugų ir kolegų ėmė prašyti jų siuntas išsiųsti mūsų vardu. Tuomet ir kilo mintis įsteigti „Siuskpigiau.lt“, taip tampant oficialiais kurjerių brokeriais.

Tokios paslaugos yra plačiai paplitusios Vakarų Europoje, tačiau Lietuvoje didieji kurjeriai iš pradžių į mus žiūrėjo skeptiškai, dirbti kartu nenorėjo. Tik po ilgų derybų pavyko pasirašyti sutartį su DHL ir tapti pirmaisiais tokio pobūdžio paslaugų teikėjais Lietuvoje.

Didžiausia problema, kurią turėjome išspręsti – nuolatinis internetinės svetainės funkcionalumo tobulinimas, procesų automatizavimas. Ilgą laiką vieninteliai Baltijos šalyse naudojome automatinį užsakymų vykdymą. Būdami pirmieji, neturėjome draugų ar konkurentų, kurių naudojamus sprendimus galėtumėme pritaikyti savo reikmėms, viską sugalvojome patys.

Koks yra „Siuskpigiau.lt“ investicinis kapitalas ir kada galėjote džiaugtis pirmaisiais rezultatais?

Jau minėta „Technologijų era“, kurią pakeitė „Siuskpigiau.lt“, pradėjo nešti pelną po dvejų veiklos metų. Šiam verslui skyriau visas Junginėje Karalystėje sukauptas santaupas. Įkūrus „Siuskpigiau.lt“ prekės ženklą per ketverius metus į jį investavome jau apie 290 tūkst. Eur – tai yra 1 mln. litų. Suma iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nedidelė, tačiau ji skirta internetinės svetainės atnaujinimui, tobulinimui, todėl investicija – pakankamai solidi. Šiuo metu visą dabartinį pelną skiriame įmonės stiprinimui Lietuvoje ir plėtrai kaimyninėse šalyse.

Kaip keitėsi Jūsų teikiamos paslaugos?

Iš pradžių turėjome vieną kurjerį – DHL, perparduodavome „Express“ paslaugas. Atsiradus poreikiui pradėjome teikti ir importavimo iš viso pasaulio į Lietuvą paslaugas. Vėliau pasirašėme sutartį su „Venipak“, siuntas pristatančiais Lietuvoje ir Baltijos jūros regiono šalyse. Pernai prie mūsų partnerių prisijungė „Itella-GLS“. Visi šie kurjeriai teikia siuntos sekimo paslaugas, todėl klientai žino, kur yra jų siuntinys. Tai – mums labai svarbu.

Kaip manote, kokie sprendimai padeda užtikrinti įmonės augimą?

Mūsų atveju labai padėjo tai, jog buvome pirmieji rinkoje pasiūlę tokias paslaugas. Negana to, rimtai žiūrėjome į savo idėją, daug dirbome. Yra daug idėjų autorių, manančių, jog sukurti gerą internetinę svetainę – labai paprasta, tačiau susidūrę su sunkumais ir investicijų poreikiu jie dažniausiai nuleidžia rankas, priima skubotus sprendimus ir verslo nevysto toliau. Taip, tai – sunkus darbas, tačiau ilgainiui nudžiugina jo rezultatai. Augimą taip pat paskatino tai, jog stengiamės kaip įmanoma labiau reaguoti į vartotojų poreikius. Pavyzdžiui, jeigu atsiranda siuntų srautas į Japoniją ar Pietų Ameriką – ieškome partnerių, kurie galėtų padėti patenkinti tokius poreikius. Apibendrinant, galėčiau pasakyti, jog mūsų sėkmės „raktas“ buvo ir yra dėmesys klientams bei nuolatinis jų informavimas apie paslaugas, pokyčius, pasiūlymus, mažiausias kainas.

Taip pat, stengiamės būti socialiai atsakinga įmonė – jau 8-erius metus remiame Kauno vaikų namus. Visas kolektyvas aktyviai padeda tiems, kam to labiausiai reikia. Lankydami vaikus ir galvodami ką jiems nupirksime, kas jiems būtų vertingiausia, gyvename šia idėja. Tokie projektai vienija kolektyvą.

Kokie yra „Siuskpigiau.lt“ ateities planai?

Šiuo metu planuojame ir tikimės, jog 2016 metais jau turėsime padalinius Estijoje, o 2017 metais pradėsime plėtrą ir į Latvijos rinką.

Ką patartumėte žmonėms, turintiems verslo idėjų, tačiau nedrįstantiems jų įgyvendinti?

Žinoma, visų pirma, reikia gerai pagalvoti, ar kilusi idėja yra tik hobis, ar ją galima išvystyti į sėkmingą verslą. Jeigu žmogus tiki savo vizija – jis turėtų iš visų jėgų stengtis ją įgyvendinti ir suprasti, jog greito pelno nereikia tikėtis. Taip pat, visada reikia įvertinti savo pranašumus, juos lyginant su konkurentais, žinoti, ką būtų galima padaryti kitaip nei daroma dabar, pasinaudoti įvairiose veiklos srityse sukaupta patirtimi. Idėjas turinčių žmonių yra daug, tačiau tik labai maža dalis ryžtasi jas įgyvendinti. Be to, kaip sakoma, susiradus mėgstamą darbą – niekada nereikės dirbti.

Ankstesnis straipsnisSpecialistai: karštuoju metų laiku svarbu išgirsti širdies siunčiamą SOS signalą
Kitas straipsnisKaip atliekamas SEO internetinei parduotuvei?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here