Paskutiniu metu apie šį būdą galima išgirsti vis dažniau. Kadangi jau gana įprasta, jog praktiškai visi metaliniai gaminiai yra dažomi būtent taip. Kas leidžia paviršių padengti tolygiu dažų sluoksniu ir tuo pačiu garantuoja ilgaamžiškumą. Ir visa tai dėka unikalaus proceso. Kurio metu naudojami ne skysti dažai, kaip įprasta, tačiau kieti miltelių pavidalu. O maksimalų sukibimą su paviršiumi garantuoja elektrinės sąveikos tarp įelektrintų dažų dalelių ir metalo. Vėliau paviršius dar yra apdorojamas temperatūra, kuri ištirpdo dažus ir suteikia norimą blizgesį. Taigi, iš esmės šis būdas visiškai skiriasi nuo tradicinio varianto, kuomet naudojami skysti dažai bei tirpikliai.

Kaip teisingai paruošti paviršių?

Nuo paruošimo labai priklauso ir tolimesni darbai bei galutinio rezultato kokybė. Jeigu viskas bus atlikta tinkamai, tai ir miltelinis dažymas duos nepriekaištingą rezultatą. Tačiau kitu atveju gali kilti tam tikrų problemų. Todėl geriausias paruošimo variantas yra paviršiau smėliavimas. Kas taip pat gana inovatyvus būdas nuo metalo pašalinti praktiškai bet ką. Tiesa, kiek sudėtingiau su tepalais ar kitais naftos produktais. Todėl jais ištepti paviršiai prieš tai turėtų būti valomi papildomai. O daugiau kažkuo papildomai rūpintis tikrai nereikės. Tuo labiau, kad dažymu užsiimančios įmonės neretai gali pasiūlyti ir paviršiaus paruošimo paslaugas. Kas labai patogu, kadangi vienoje vietoje galima gauti viską iki galutinio rezultato.

Kas dažniausiai taip dažoma?

Iš esmės tai gali būti praktiškai bet koks metalinis paviršius. Tačiau galima išskirti ir tam tikras tendencijas, kam dažniausiai pasitarnauja miltelinis dažymas. Ir tai būtų vienareikšmiškai susiję su transportu bei automobiliais. Kadangi tokiu būdu dažais padengiami ratlankiai bei kitos dalys. Aišku, šis būdas naudojamas ir gerokai plačiau. Pavyzdžiui, baldų gamyboje, atnaujinant senas duris ar kitus metalinius daiktus. Kadangi šiai medžiagai nudažyti kažkokio kito geresnio varianto paprasčiausiai nėra. O norint dažyti kažkokį specifinį gaminį geriausia būtų pasitarti su šioje srityje dirbančiais specialistais, jie įvertins situaciją bei pasiūlys optimaliausią sprendimą. Tuo labiau, kad tokių atvejų pasitaiko gana dažnai.

Ankstesnis straipsnis6 Common Mistakes to Avoid When Choosing a Web Hosting Provider
Kitas straipsnis15 priežasčių, kodėl verta rinktis įtempiamas lubas

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here