Žalieji kokteiliai yra puikus būdas suteikti organizmui būtiną daržovių porciją, ypač jei nemėgstate jų skonio arba dėl laiko stokos negalite jų pasigaminti kitu būdu. Lapinės daržovės – tai maistingųjų medžiagų lobynas. Trys dažniausiai kokteiliuose vartojamos daržovės – špinatai, lapiniai kopūstai ir gūžiniai kopūstai – yra pilnos vitaminų A, C ir K, turi daug vitamino B, geležies ir sunkiai pasisavinamo kalcio – mineralo, labai svarbaus mūsų kaulų sveikatai. Svarbiausia, kad apdorojimas trintuve, kurią galite įsigyti muresta.lt nepanaikina daržovių vertės. Juose išlieka skaidulinių medžiagų ir jie yra netgi lengviau virškinami nei salotos.

Žalieji kokteiliai turi ir kitų privalumų.

Į juos paprastai dedami vaisiai – bananai, papajos ir mangai – yra geras kalio mineralo, padedančio drėkinti organizmą šaltinis. Po fizinio krūvio labai svarbu papildyti kalio atsargas, todėl kokteiliai puikiai tinka kaip gėrimas po treniruotės. Be to, daržovėse, vaisiuose ir piene esantys cukrūs kartu su lapiniuose žalumynuose esančiais angliavandeniais užtikrina nuolatinį energijos tiekimą. Dėl to kokteilis yra puikus užkandis arba greiti pusryčiai.

Kokteilių privalumas neabejotinai yra tas, kad daržoves ir vaisius galima derinti su kitais naudingais ingredientais, pavyzdžiui, jogurtu ar baltymų papildais. Taip pat galima dėti tokių ingredientų kaip avokadas, chia sėklos ir žemės riešutų sviestas, kurie yra sveikų riebalų šaltiniai.

Ar kokteilis gali pakeisti valgį?

Tikrai taip, nes jis gaminamas iš daržovių ar vaisių, t. y. maistingų ingredientų, kurie yra neatsiejama mūsų mitybos dalis. Kokteilį paprastai reikėtų gerti ryte, pavyzdžiui, antriems pusryčiams (žalios daržovės ir vaisiai daug geriau virškinami tuščiu skrandžiu); jei į jį pridėta baltymų, jį reikėtų gerti po treniruotės. Vaisių ir daržovių kokteiliuose taip pat yra daug vertingų skaidulų, kurios teigiamai veikia žarnyno peristaltiką.

Kaip pasigaminti geriausią kokteilį?

Negaminkite kokteilių vien iš vaisių, nes tada ruošiate savotišką cukraus bombą. Be jogurto ar vandens, gerai įmaišyti, pavyzdžiui, sulčių, kokosų pieno, taip pat daržovių: burokėlių, kopūstų, špinatų ir kt. Vaisiai turi būti labai prinokę. Pavyzdžiui, bananai yra geriausi vaisiai su jau matomomis rudomis dėmėmis.

Ankstesnis straipsnisKai norisi greičio ir stabilumo – šviesolaidinis internetas
Kitas straipsnisAkcijos ir nuolaidos picų pristatymui Vilniuje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here