Krikstynu dovanos

Krikštas mena labai senus laikus. Tai yra labai svarbi krikščionių tikėjimo dalis. Nors bėgant šimtmečiams tradicijos pamažu keitėsi, iki šiol krikštijimo ceremonija yra labai panaši į anuometinę, kartu nepamirštant ir po ceremonijos vykstančios šeimos šventės bei krikšto tėvų pasirinkimo. Taigi, kadangi krikštijimas ir Lietuvoje yra labai dažnas reiškinys, verta pateikti keletą įdomių faktų apie krikštą.

Krikštas krikšto tėvams yra įsipareigojimas visam gyvenimui

Prašymas tapti krikšto tėvais nėra tik garbė – tai taip pat yra ir didžiulė atsakomybė. Krikštatėviai turi pareigą padėti, nukreipti tinkama linkme ir mokyti savo krikšto vaikus (ir visa tai yra labai tiesiogiai siejama su pačia religija). Tačiau šiomis dienomis krikštatėviai savo pareigų pernelyg nesieja su pačia religija ir jos mokymu – dabar tai daugiau siejama su meile, atsidavimu, pagalba ir draugyste.

Krikštijimo ceremonija yra kupina simbolių

Vaikas yra pakrikštytas tuomet, kai ant jo galvos yra užpilamas pašventintas vanduo. Tai simbolizuoja išvalymą (nuplauna gimtąją nuodėmę) ir naują gyvenimą (suteikia naują pradžią). Tuomet ant kaktos yra padaromas kryžiaus ženklas (krikščioniško identiteto simbolis), o vaiko krūtinė patepama katechumenų aliejumi, kuris suteikia apsaugą ir stiprybę bei užgydo nuodėmių žaizdas sieloje. Tuo tarpu krizmos aliejus yra tepamas ant vaiko kaktos – jis prilyginamas išrinkimo ženklui. Krikšto ceremonijos metu taip pat yra kalbamos maldos ir uždegama krikšto žvakė, kuri simbolizuoja naują gyvenimo šviesą.

Krikštynų šventė yra svarbi krikšto dalis

Krikštynų šventė yra puikus būdas supažindinti savo vaikelį su jūsų giminaičiais ir draugais. Po atliktos krikštynų ceremonijos įprastai vyksta krikštynų šventė. Dažnai ši šventė yra organizuojama šeštadienio arba sekmadienio ryte. Krikštynų šventės vieta dažniausiai yra dekoruojama atsižvelgiant į iš anksto numatytą tematiką, kartu pasitelkiant ir įvairius religinius elementus. Krikštynų šventės metu pakrikštytam vaikeliui taip pat būna dovanojamos ir krikštynų dovanos (https://www.ekolje.lt/krikstynu-dovanos – tik UAB „Kolje“ kuriami rankų darbo pakabukai angeliukai, su ES patentų biure registruotu dizainu), daromos profesionalios fotosesijos ir organizuojamos įvairios pramogos.

Taigi, jei neužilgo esate numatę savo vaikelio krikštynas, iš anksto pagalvokite apie jums tinkamiausią datą, bažnyčią, krikštynų ceremonijos vietą, šventės programą, dalyvių skaičių, krikštynų dovanas ir kitus šiai šventei svarbius veiksnius.

Ankstesnis straipsnisAtnaujintas „Audi A4“: dar sportiškesnis ir pažangesnis
Kitas straipsnisGeros kosmetikos paieškos: ar brangiau tikrai yra geriau?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here