termografine nuotrauka

Yra tokia paslauga – termografiniai tyrimai. Bet ji kažkokia miglota ir visai neaiški. Dėl to ir kilo mintis surašyti tiesiai šviesiai, kas tas termovizinis tyrimas yra ir kam jis reikalingas.

Kas ta termografija?

Termovizija yra technologija, kuri fiksuoja ir vizualiai parodo tam tikrų objektų šilumos pasikeitimus. Prietaisas, kuriuo objektas yra fotografuojamas – termovizorius. Termografija yra paslauga, kurios tikslas – nufotografuoti tam tikrus objektus ir juos analizuoti. Termografinės nuotraukos yra dažniausiai skaitmeninės ir gana neišvaizdžios ne specialistams. Jos atrodo štai taip:

termografine nuotrauka

Raudona spalva rodo karštas vietas. Mėlyna – šaltas. Žalia spalva – vidutinę šilumą.

Kam reikalingi matavimai termovizoriumi?

Termovizija taikoma keliose srityse. Dažniausiai ji naudojama karyboje ir medicinoje, taip pat moksliniuose tyrimuose. Atpigus technologijai, ji iš karto rado panaudojimo būdus statybos rinkoje. Būtent čia termografija dabar sutinkama dažniausiai.

Termovizinė analizė yra reikalinga kiekvienų namų šeimininkui, besiruošiančiam daryti renovaciją ir norinčiam įsitikinti, kuri namo vieta yra nesandariausia. Pagal dabartinius reikalavimus naujos statybos namams, būtina užtikrinti itin aukštą kokybę ir nepralaidumą, kad namas gautų A energetinės klasės sertifikatą. Termovizorius gali parodyti, kurias vietas reikia sutvarkyti, kad būtų pasiekti A klasės namams taikomi reikalavimai.

Ar termovizoriumi gali naudotis bet kas?

Kai kurios įrankių nuomos įmonės nuomoja termovizorius. Tai gali sukurti klaidingą įspūdį, kad termovizoriumi gali naudotis bet kas. Deja, yra ne taip. Vis dėlto reikia turėti specifinių žinių apie pačią technologiją ir jos panaudojimo būdus. Termovizorių galima išsinuomoti, padaryti juo keletą nuotraukų, bet ar tikrai suprasite, kas jose pavaizduota? Ar bus aišku, ką reikia daryti su jūsų sienomis ir stogu? Kokios spalvos dėmių jau nebegalima ignoruoti nė dienos? Deja, tokios žinios ir patirtis įgyjamos tik nuolatos naudojantis termovizoriumi. Termovizijos paslaugos turi būti profesionalios. Klaidos tikimybė labai didelė, o dėl to galite apsunkinti ne tik savo gyvenimą, bet ir galimybes savo būstą parduoti ateityje.

Termovizija – dar nauja paslauga, todėl apie ją žino labai nedaug žmonių. Dėl to galimos įvairios spekuliacijos ir mitai. Kaip ir su gydytoju, taip ir su termovizijos specialistais reiktų konsultuotis prieš „gydant“ sienas ir stogą.

Ankstesnis straipsnisMoteriškos kelnės: kokios turėtų rasti vietą jūsų spintoje?
Kitas straipsnisProgramavimo mokymai: kodėl verta rinktis?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here