Neigiama patirtis, daugelio sukaupta metų metais naudojantis internetu verčia atsargiai žiūrėti į asmeninės informacijos pateikimą. Ar bendrovė neprašo pateikti per daug asmeninės informacijos? Ar svetainė kelia pasitikėjimą? Ar ne bus taip, kad jūsų elektroninio pašto dėžutė bus kiekvieną dieną užverčiama neįdomiais jums pasiūlymais?Cory Èridon blogo Hubspot bendraautorė siūlo keletą patarimų, kaip padidinti lankytojų pasitikėjimą pagrindiniais puslapiais.
Įsitikinkite, kad tai, dėl ko siūloma imtis veiksmų ir pagrindinio puslapio esmė sutampa Kai lankytojas spragsi ant mygtuko su raginimu imtis veiksmų ir patenka į pagrindinį puslapį, jis turi kai kurių lūkesčių, kuriuos suformavo tekstas esantis ant mygtuko.Deja, labai dažnai šie lūkesčiai nepasiteisina: raginimas imtis veiksmų skamba labai perspektyviai, bet pagrindinis puslapis su juo nesutampa ir vartotojas pasišalina jausdamasis apgautu.Patikrinkite ar sutampa kiekvienos poros – nukreipimo puslapis ir raginimas imtis veiksmų – pažadas su jo įgyvendinimu.
Rašykite tekstus suprantamai apibūdinančius pasiūlymo esmę Pasitikėjimas daugiausia yra apibrėžiamas suvokimu. Net jei pagrindinis puslapis suteikia tai, ką pažadėjo, tačiau tai yra aprašyta painiai, nelabai suprantama kalba, vartotojas gali pamanyti, kad jūs bandote jį apdumti. Todėl jis paliks puslapį, net neįsiminęs formuliaro.Rašykite tekstus, taip, kad vartotojui nekiltų abejonių dėl to, kas būtent jam yra siūloma. Atskirai įsitikinkite tuo, kad pasiūlos pavadinimai būtų standartizuoti ir visur būtų rašomi taip pat.
Nurodyti kontaktinę informaciją Visai įmanoma, kad jūsų lankytojai niekada nepasinaudos kontaktine informacija, esančia pagrindiniame puslapyje. Bet kaip nebūtų keista, ji nurodoma ten visai kitu tikslu.Kontaktinės informacijos buvimas lankytojams sako, kad jūs esate reali įmonė su realiais žmonėmis, kurie čia dirba, nes ten nurodytas adresas, telefonas ir net biuro vieta Yandex žemėlapyje. Kaip papildomą kontaktinę informaciją galite nurodyti savo koordinates socialiniuose tinkluose.Vartotojams gali neprireikti jūsų kontaktinės informacijos, bet jie jausis patogiau todėl, kad ji yra.
Įsitikinkite, kad formuliaras ne per daug įkyrus Daugelis lankytojų vis dar bijo netekti privatumo ir nebando pateikti kokios nors informacijos, išskyrus elektroninio pašto adresą arba telefono numerį. Nebandykite gauti visų duomenų iš karto. Palikite minimalų laukelių kiekį, būtiną konversijai atlikti, kad neatbaidytumėte lankytojų.Tam, kad nustatyti laukelių skaičių, reikia atsakyti į klausimą, kas yra jums svarbiau: klientų kiekis ar jų kokybė. Dalykas tas, kad kuo daugiau laukelių jūs prašote užpildyti, tuo didesnis yra kompromisas tarp apsilankančių vartotojų kiekio ir kokybės. Jei laukelių yra visai nedaug, formą sugebės užpildyti daugiau žmonių. Bet kai laukelių yra daugiau, juos pildys tie, kurie yra labiau suinteresuoti pirkti.
Egzistuoja keli scenarijai. 1) Jei pardavimų skyrius sako, kad jie iš esmės gauna mažai paraiškų, greičiausiai, reikia suteikti jiems daugiau klientų, o tai reiškia, kad formą būtina sumažinti iki minimumo: vardas, elektroninio pašto adresas, telefonas. Atliekant A/B testavimą, atkreipkite dėmesį į tai: jei sumažinus laukelių skaičių, paraiškų netampa daugiau, vadinasi pagrindiniame puslapyje yra problemų apibūdinamų kitomis charakteristikomis (teksto, maketo, pasiūlymo esmės).2) Jei pardavimų skyrius sako, kad per daug laiko praleidžia darbui su nelabai suinteresuotais klientais, tai ženklas, kad reikia papildyti formą keletu laukelių, kurie padėtų atmesti neperspektyvius klientus. Šių laukelių pobūdis skiriasi skirtingose įmonėse, ir remtis čia reikėtų anksčiau sukurtu vartotojo personažu, kuris buvo naudojamas projektuojant tinklalapį ir rašant tekstą. Papildomi klausimai turėtų išaiškinti būdingus bruožus, iš anksto atskiriančius gerą klientą nuo prasto: ne tas geografinis išsidėstymas, ne ta pramonės šaka, ne toks vaidmuo bendrovėje. Atliekant A/B testavimą, išbandykite skirtingas laukelių kombinacijas, o tam, kad nustatyti derinius pasitarkite su pardavimų skyriumi.Jei kai kuriuos laukelius pildyti neprivaloma, nepamirškite aiškiai paženklinti. Paprastai, laukeliai, kuriuos privaloma užpildyti yra pažymimi raudona žvaigždute.
Įdėkite nuorodą apie puslapį aprašantį privatumo išsaugojimo politiką Beveik kiekvienas interneto vartotojas susiduria su nepageidaujamu elektroniniu šlamštu; niekas nenori perduoti savo pašto adreso žmonėms, kurie gali įtraukti jį į išsiuntinėjamą šlamštą arba perduoti trečiosioms šalims.Tiesiog įdėkite matomoje vietoje nuorodą apie puslapį, kuriame aprašoma, kaip būtent jūs naudojatės perduota asmenine informacija. Kaip ir kontaktinės informacijos atveju, tai greičiau yra žaidimas su vartotojo psichologija. Dauguma neperskaitys šio puslapio, bet jo buvimo faktas nuramins juos ir nuteiks palankiai jūsų atžvilgiu.
Suteikite pirkėjui galimybę dar kartą pamatyti transakcijos duomenis Jei jūs parduodate prekes arba paslaugas tiesiogiai svetainėje, pildant formą dažnai atliekamas piniginis sandoris. Šiuo atveju prieš konvertavimą aptarkite išlaidas: kokios prekės ar/ir paslaugos perkamos, kokios yra papildomos išlaidos.Parduotuvių aprašams tai yra visiškai būdinga funkcija, bet prieš įsigydami vis dėlto įsitikinkite, kad ji yra ir kad įtraukta pagal žodinį susitarimą. Priešingu atveju, jei vartotojai aptiks papildomas išlaidas, kurios pradžioje nebuvo paminėtos, jie pradės atsisakinėti jūsų paslaugų, o jums tada reikės gaišti savo laiką sprendžiant konfliktines situacijas.
Įtraukite atsiliepimus į puslapio maketą Atsiliepimai nurodant vardą, pareigas ir įmonės pavadinimą suteikia papildomo svorio pagrindiniams puslapiams. Kaip pavyzdį originalaus straipsnio autorius pateikia puslapio maketo dalį, kurioje be mygtuko skirto tyrimo atsiuntimui yra patalpintas grafinis interfeiso elementas „Jums reikia eksperto pagalbos” („Have an Expert Contact You „) ir patenkinto kliento, užimančio leidyklos generalinio direktoriaus pareigas, atsiliepimas. Poveikį galima sustiprinti, pateikiant atsiliepimus apie konkrečius pasiūlymus (jei, žinoma, jūs jų turite). Ieškant atsiliepimų, galima peržiūrėti pastabas savo adresuose socialiniuose tinkluose ar netgi tiesiog pasinaudoti naršykle. Raskite įdomų komentarą, susisiekite su jo autoriumi ir paprašykite leidimo naudotis tekstu.
Tikrinkite teksto klaidas Daugelis lankytojų ramiai reaguoja į atsitiktines klaidas ir spausdinimo broką, bet jei tekstas yra jų perpildytas, tai sukelia nepasitikėjimą svetaine. Straipsnio autorius kaip pavyzdį pateikia tinklalapį HubSpot (kuriame paskelbta originali medžiaga), kur kiekvieną tekstą pirmiausia perskaito redaktorius, o po to korektorius. Paprastai klaidos pašalinamos abiejose patikrinimo fazėse.
Stenkitės visada būti profesionalu Ne tik tekstas, bet ir išdėstymas, taip pat puslapio dizainas daro įtaką lankytojo pasąmonei. Atskiri elementai gali sukelti jiems diskomforto jausmą, šį požiūrį taip pat būtina išbandyti ir nušlifuoti. Ypatingą priešiškumo jausmą gali sukelti spalvų, šriftų ir animacijos perteklius. Kaip taisyklė, struktūriškai paprasti pagrindiniai puslapiai, be blaškančių dėmesį elementų suteikia didesnes apyvartas.