PIRMINĖ REKLAMA

Neseniai buvo paskelbta gana įdomi ataskaita apie darbą atliktą išankstinio naujos platformos, skirtos interneto prekybai mahifx.com, reklamavimo srityje.Projekto ypatybė yra ta, kad užsakovas sutiko, jog tam, kad atkreiptų dėmesį, reikia atidaryti projekto tinklalapį su vienu promo-puslapiu likus keliems mėnesiams iki oficialiaus platformos pristatymo. Tai buvo padaryta siekiant pritraukti ne visiškai tikslinę, bet socialiai aktyvią auditoriją. Ekspertai pasinaudojo šia galimybe, o taip pat suteiktu finansavimu, kad sukurtų interaktyvią infografiką.Infografikos esmė yra ta, kad lankytoją prašo įvesti jo metinį biudžetą, o po to yra generuojamas puslapis, kurio pagalba aiškiai rodo, kaip greitai visiškai realus, žinomas prekybininkas uždirba tą sumą. Jei įvesite pagrįstus skaičius, rezultatas gali šiek tiek šokiruoti ir tikrai sukelti norą užsiimti prekyba.Po savaitės nuo nuorodos darbo pradžios rodikliai buvo tokie:• daugiau nei 25 tūkstančių apsilankymų iš 130 valstybių;• daugiau nei 250 atsakomųjų nuorodų, įskaitant labai respektabilių šaltinių nuorodas;• 697 tvitų;• daugiau negu 1000 laikų („like“)  „Facebook’e”;• daugiau nei 450 užsisakiusių pakvietimus. Toliau publikacijos autorius ir vienas iš projekto vykdytojų Sam‘as Croker‘is, pasidalino savo mintimis apie tai, kodėl taip gerai vyko reklamos kampanija socialinėje terpėje.Pirma, informacija jau egzistuojančiuose tinklalapiuose, susijusiuose su prekyba, pateikta labai nuobodžia technine kalba. Kad promo-puslapis išsiskirtų iš kitų jų fone, buvo kreiptas dėmesys įspūdžiui, o koncepcija buvo sukurta žmonėms, kurie nesisuka finansiniuose sluoksniuose ir, atitinkamai, kurie nėra susipažinę su naujove Forex. Komentaruose apie straipsnį vienas iš skaitytojų gana tiksliai pastebėjo, kad puslapio patrauklumas priklauso ne tik nuo sėkmingo dizaino, bet ir nuo to, kad sudėtinga tema buvo „išrengta” iki suprantamos pagrindinės koncepcijos, ir tai, beje, buvo padaryta gana linksmomis priemonėmis.Paslaugų kainodara

Kūrėjai nepagailėjo pinigų išties kokybiškam dizainui. To paseka yra ne tik tai, kad pati prekybininkų bendrija palankiai priėmė projektą, bet ir tai, kad puslapis pasirodė daugelyje tinklalapių, skirtų interneto dizainui. Kas ir buvo suplanuota.Išties sėjimas buvo atliktas pakankamai aukštame lygyje. Techniką Sam’as atskleidė  komentuodamas straipsnį, ir ji pasirodė iki koktumo paprasta: tvitai (plepalai) ir žinutės „Facebook” puslapiuose. Be to, komanda išsiuntė nuorodas savo pažįstamiems, kurie užsiima dizainu ir interneto plėtra, ir paprašė juos pasiremti puslapiu Twitter‘yje, jeigu tai jiems patiktų. Be to, keliose svetainėse buvo paskelbtas specialiai parengtas pranešimas spaudai, tačiau didžioji dalis natūralių nuorodų buvo gauta tvitų ir laikų „Facebook’e” dėka.Ši patirtis pateikia tokias pamokas.

1. Darbą su užsakovo prekybininkų komanda reikia pradėti gerokai prieš oficialų prdukto arba naujos svetainės pristatymą. Tai yra pats patikimiausias būdas, siekiant užtikrinti, kad CMS  atitiktų tikruosius poreikius, įskaitant paieškos sistemos optimizavimą, kad svetainėje bus skyrius su įdomia informacija, susijusia su naujovėmis ir skirta lankytojams pritraukti, kad svetainės struktūra bus apmąstyta ir t. t.

2. Padarykite kažką unikalaus. Net gera statinė infografika nesuteiks tokio kiekio natūralių atsakomųjų nuorodų, kurį gali suteikti gerai apmąstyta neįprasta idėja. Šio projekto pagalba vykdytojai turėjo kaip reikiant papurtyti rinką, kad siūloma platforma galėtų konkuruoti su tais, kurie dirba šioje rinkoje nuo dotcom‘ų bumo laikų.

3. Nebijokite imtis rizikos. Atlikėjai negalėjo pažadėti klientui tikslaus atsakomųjų nuorodų skaičiaus, klientų ar srauto, tačiau pažadėjo, kad rezultatai nenuvils. Tai, kad užsakovas sutiko su tokiomis sąlygomis sako apie jo atvirumą, kas jam yra šiek tiek nebūdinga. Kad ta rizika, sprendžiant iš CA reakcijos buvo pagrįsta, savo ruožtu, pasako daug apie vykdytojus.

4. Turėkite omenyje tikslinę auditoriją. Autorius mano, kad sėkmingas atsakomųjų nuorodų masės kaupimas yra užtikrinamas darbu su pagrindine auditorija plius su dar viena papildoma. Šiuo atveju, tokia papildoma auditorija buvo aktyviai besinaudojantys internetu dizaineriai, kurie ypač linkę pasidalinti įdomiais atradimais. Bet tuo pat metu buvo svarbu būti išties ištikimais šiai publikai. Sam’as pažymi, kad neįmanoma dirbti su nišų bendruomenėmis tokiomis, kaip dizaineriai ir interneto kūrėjai, turint užantyje tik bet kaip sulipdytą puslapį. Kampanijos esmė buvo ne gauti atsakomąsias nuorodas,  bet sukelti susidomėjimą projektu.

5. Jokio broko. Patirtis parodė, kad tas vienintelis puslapis puikiai atidirbo jam skirtas lėšas vienais tik klientais. Sam’as mano, kad nėra jokios prasmės gaminti pusfabrikatį. Geriau pasinaudoti biudžetu iš peties, kad suderinti visas smulkmenas, nes kai viskas padaryta teisingai, atliktos išlaidų apsimoka. Tai ypač svarbu, jei jūs tikitės natūralios reklamos socterpėje.

6. Nereikia stenktis tik dėl nuorodų. Žinoma, atsakomosios nuorodos yra svarbios. Tačiau šiuo atveju buvo daug svarbiau sudominti vartotojus ir pasirengti juos naujam įdomiam produktui, kuris dar nėra paruoštas išleisti į rinką. Tai buvo pagrindinis tikslas; nuorodos užtruko ne ilgai.

7. Paprasta ne taip jau ir baisu. Nebūtina nieko neveikti, kai svetainės plėtra atidedama. Šį laiką galima sėkmingai panaudoti naujovės reklamai ir tą patį galima daryti ir po pristatymo, tačiau tai jau susiję su naujais svetainės skyriais.

Sam’o raštus verta papildyti. Vienas iš komentatorių plėtoja autoriaus mintį, kad vertėtų pradžioje pasitelkti rinkodaros specialistus ir papildo, kad reklamos strategija turi būti dar prieš pristatymą peržiūrėta SEO specialistų. Kampanija, atlikta nuosavų pastangų dėka, dažnai baigiasi tuo, kad ji atneša daugiau žalos nei naudos taip, kad galiausiai verslo savininkai vis tiek eina pas reklamos specialistus. Tik jie tai daro ne tam, kad pagerinti jau ir taip gerus rezultatus, o tam, kad pataisyti nevykusių veiksmų padarytą žalą.Kitas komentatorius pažymi tris pagrindinius veiksnius, kurie skatina tokio požiūrio į projekto realizavimą sėkmę:• atviras naujoms idėjoms užsakovas;• tam tikras įtaigumas būtinas norint įtikinti užsakovą, kad jūsų idėjos = jo idėjoms.• pasiruošimas laužyti jau nustatytas žaidimo taisykles.Atskirai būtina pakalbėti apie konversiją. Paskelbus straipsnį, ji buvo mažiau nei 2 %, jei įvertinti ir užsiprenumeravusius pakvietimus. Komentaruose to negalėjo nepaminėti ir Sam’as sąžiningai prisipažino, kad jis nežino, nuo kokio procento pradedant galima kalbėti apie gerą konversiją būtent šiame rinkos segmente. Drauge, jis pasiūlė dvi priešakines tezes. Pirma,  ankstyva reklamos kampanijos pradžia buvo nukreipta į visiškai naują auditoriją, su kuo gali turėti įtakos atidėtas efektas. Antra, tai ne vienintelė rinkodaros specialistų darbo kryptis, ir, artėjant platformos pristatymui, bus pradėta kampanija jau tikslingai sutelkusi dėmesį į  prekybininkų bendriją, kas turėtų suteikti didesnę konversiją.Apibendrinant, reikia pasakyti tai. Nepaisant to, kad pagrindinės straipsnio prielaidos gali pasirodyti specifinėmis Amerikos rinkai, iš tikrųjų autorius apeliuoja į iš esmės sveiką protą. Esant dabartiniam tinklų išteklių ir platformų kiekiui, neįmanoma išsiskirti, sukūrus projektą truputį panašų į tai ir dar šiek tiek į tai. Reikia tikrai stengtis, sugalvoti originalią koncepciją, tyrinėti rinką ir kaip reikiant investuoti į dizainą. Kitaip tariant, galima tikėtis vietos tik vieno iš  daugelio, ir ar jūs esate tuo pasiruošę pasitenkinti spręsti jums.

Ankstesnis straipsnisKAIP SUSTIPRINTI PASITIKĖJIMĄ PAGRINDINIU PUSLAPIU
Kitas straipsnisBIZNIO BLOG’AS

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here