sukurti cv

Puikiai žinote, kokia yra Jūsų svajonių profesija, tačiau kažkas Jus stabdo, kažkodėl nesryžtate jos siekti… Galbūt tai baimė nepereiti darbo atrankos? Darbo patirties trūkumas? Priežasčių gali būti galybė. Nustebsite, tačiau daugelį metų darbuotojų atrankoje dirbantys specialistai teigia, kad darbuotojo priėmimas į tam tikrą poziciją kartais absoliučiai nepriklauso nuo jo patirties ar to, kad jis/ji 100% atitinka kitus kandidatūros reikalavimus. Pasirodo, kad raktas į Jūsų sėkmę slypi tinkamai parašytame Jūsų gyvenimo aprašyme! Dėl šios priežasties pasakojame kaip sukurti CV, kuris būtų tikras Jūsų karjeros sėkmės garantas.

Visų pirma, turite suvokti, jog nėra vieno gero pavyzdžio, kaip turėtų atrodyti Jūsų CV – tai absoliučiai priklauso nuo Jūsų pasirinkimo ir darbo vietos į kurią pretenduojate. Kita vertus, egzistuoja keli informacijos blokai, kuriuos visada privalu paminėti savo gyvenimo aprašyme. Tai yra jūsų asmeninė ir kontaktinė informacija, išsilavinimas, darbo patirtis, įgūdžiai, pomėgiai ir pasiekimai. Naudinga būtų įtraukti ir kelis darbuotojų atsiliepimus, tačiau tai nėra būtina.

CV kūrimas – tai ne tik išsamus ir aiškus informacijos išdėstymas, bet ir sugebėjimas konkrečią informaciją pritaikyti konkrečiai darbo pozicijai. Tai reiškia, kad vieną kartą gerai parašę CV, deja, negalėsite jo naudoti pretenduodami ir į kitas pozicijas. Kodėl? Priežastis paprasta – jei jūsų CV sukurtas tikrai gerai, jis turi būti orientuotas į konkrečią poziciją, jame turi būti pabrėžtos atitinkamos Jūsų savybės ir atitinkama patirtis, tuo tarpo neesminė informacija turėtų būti minima mažiau. Jei gerai žinote į kokią poziciją pretenduojate, sukurti CV tikrai nėra sunku, paprasčiausiai rašydami visada turėkite omenyje darbo skelbimą ir net jei 100% neatitinkate keliamų reikalavimų, stenkitės pabrėžti kitas savybes, kuriomis, galbūt, galėtumėte sužavėti darbdavį.

Egzistuoja viena ypač svarbi gyvenimo aprašymo dalis, kurią dažnas kažkodėl nuvertina ir skiria jai mažai dėmesio. Tai – turimi įgūdžiai ir asmeninės savybės. Retai susimąstoma, kad priimdamas galutinį sprendimą darbdavys vertina ne tik Jūsų darbo patirtį bet ir tai, koks esate žmogus – kaip bendraujate, kaip elgiatės komandoje, ar mokate dirbti kompiuteriu, ar vairuoti automobilį. Nors iš pažiūros tai yra antraeiliai klausimai, tačiau galite būti tikri, kad jie darbdaviui ne ką mažiau svarbūs.

Sukurti CV tikrai nėra sunku, paprasčiausiai reikia tam skirti šiek tiek daugiau dėmesio ir laiko. O jei jo neturite pakankamai visada galite pasinaudoti išmaniuoju CV kūrimo įrankiu Wozber.com. Taigi, prieš sėsdami prie popieriaus lapo ar kompiuterio paklauskite savęs – koks aš esu darbuotojas? Kuo galėčiau pasitarnauti tam tikroje darbo pozicijoje? Kuo galėtų būti naudinga mano ankstesnė patirtis? Atsakę į šiuos klausimus bei gerai suvokdami darbo, į kurią pretenduojate, pobūdį, galite būti tikri, kad sukursite tikslų ir informatyvų gyvenimo aprašymą, kuris neabejotinai padės gauti svajonių darbą!

Ankstesnis straipsnisKaip gauti kreditą, kai neduoda
Kitas straipsnisIšmanieji įrenginiai

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here