darbas užsienyje

Persikėlus gyventi į kitą šalį vis tiek reikia mokėti sąskaitas, tad darbas yra neišvengiamas. Kartais jį susirasti lengviau, kartais sunkiau, tačiau nuo kažko reikia pradėti. Žinoma, pirmiausia reikia gerai pagalvoti ko iš tikro norima – galbūt jūsų planuose tik laikinas darbas, galbūt norite darbo ne pilnu etatu. Taip pat gal turite kokį nors išsilavinimą, kuris padėtų lengviau gauti darbą pagal specialybę. Jei mokate tos šalies kalbą, kurioje gyvenate, bus daug lengviau, tačiau kitokiu atveju pradžioje darbų paieška gali būti nepalanki ar nuvilianti. Nemokantiems kalbos labiau siūlomi paprastesni darbai, kuriuose nereikia daug komunikuoti su kitais arba užtenka tik anglų kalbos.

Puiku, jeigu iki išsikraustymo į užsienį dirbote tarptautinėje įmonėje, kuri turi filialą ir toje šalyje, į kurią planuojate vykti. Tuomet bus daug lengviau, nes nereikės ieškoti darbo, svarstyti apie algą – viskas bus paprasta ir aišku. Dažnai tokiu atveju pati įmonė pasirūpina ir žmogaus perkėlimu į kitą filialą. Tuomet vienas iš didžiausių iššūkiu būna gyvenamoji vieta. Nors kuriam laikui gali tokią rasti ir įmonė, tačiau jei vykstama ilgam laikui ar net visam laikui, tuomet norisi, jog būstas būtų jaukus ir juose būtų galima jaustis kaip savuose.

Dar vienas puikus būdas susirasti laikiną ar nuolatinį darbą užsienyje yra pasikliaunant tam skirtomis agentūromis, kurios siūlo darbus ir net gyvenamąsias vietas. Nors gyvenama vieta dažnai nebūna pastovi, tačiau taip galima dirbti, pratintis prie naujos šalies ir ieškoti vis geresnio darbo arba vis geresnio būsto. Agentūros tikrai padeda lengviau rasti tai, kas jums gali tikti. Pavyzdžiui, darbą Danijoje galite nesunkiai rasti pasikliaudami www.balticworkforce.com agentūra.

Susirasti darbą galima ir patiems jau pradėjus gyvenimą užsienyje, žiūrinėjant skelbimus, klausiant draugų, pažįstamų ar tiesiog einant per įmones, tačiau tokiu atveju reikia atvykti į šalį su daugiau santaupų, įsikurti ir tikėtis, kad pavyks darbą gauti anksčiau nei pasibaigs santaupos. Žinoma, tokiu atveju tikrai protinga ieškoti ir laikino darbo iki kol pavyksta rasti jums tinkantį nuolatinio darbo pasiūlymą.

Ankstesnis straipsnisPatikimiausiomis įvardintos „Roquette Amilina“, „TD Baltic“ bei „Vičiūnai ir partneriai“
Kitas straipsnisJaponijos virtuvės idėjos lengvai vakarienei

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here