Maisto gaminimas atima nemažai laiko ir dažnai žmonės jaudinasi, kad nespėja kokybiškai pavalgyti, nes valgymai nesuplanuoti, gaminimui pritrūksta laiko ar net idėjų. Tam labai padeda savaitės meniu planavimas. Tai geras būdas, kuris padės sveikiau maitintis, o įvairios savaitės akcijos gali padėti dar ir sutaupyti. Tad kaip susiplanuoti savaitės meniu?

Naudokite turimus produktus

Savaitės meniu planavimas turi padėti sutaupyti produktų ir nenukrypti nuo mitybos grafiko. Tai puikus būdas susiplanuoti valgymus, kurie leis nebesukti galvos apie maistą. Jums nereikės kiekvieną dieną lankytis parduotuvėje ir galvoti, ką šiandien pasigaminti? Nes visas savaitės meniu bus jau suplanuotas.

Nuo ko pradėti? Pirmiausia, apžiūrėkite savo turimas atsargas ir šaldytuvo turinį. Pagalvokite, kokius patiekalus šią savaitę galite pagaminti iš produktų, kurie jau yra, kad reikėtų pirkti mažiau prekių. Pavyzdžiui, nepamirškite įtraukti įvairių kruopų, kurių, ko gero, nemažai rasite savo spintelėse ir stalčiuose. Taip dalį meniu suplanuosite iš jau turimų atsargų. Tai labai gerai, nes dažnai įvairūs likučiai, spintelių atsargos taip ilgai nenaudojamos, kad galiausiai pasensta.

Naudokitės akcijomis

Planuojant savaitės meniu, labai praverčia savaitės akcijos. Specialūs pasiūlymai gali pasufleruoti, kokius patiekalus gaminti šią savaitę. Tai labai patogu, nes padeda sutaupyti nemažai pinigų. Pabandykite savaitės meniu planuoti taip, kad jį būtų galima pagaminti naudojantis produktais, kuriuos šią savaitę siūlomi įsigyti pigiau. Taip būsite tikri, kad atėję į parduotuvę rasite Jums pagal sąrašą reikalingus produktus, o taip pat sumokėsite už juos mažiau nei įprasta.

Gaminkite kelioms dienoms

Savaitės meniu turi padėti Jums planuoti savo laiką ir neišleisti per daug maisto produktams bei negaminti chaotiškai. Tad negalvokite, kad savaitės meniu reiškia, jog turite susiplanuoti kasdien po tris skirtingus patiekalus, kuriuos visus reikia gaminti kasdien. Planuokite logiškai ir strategiškai. Nepamirškite gaminti kelioms dienoms. Pavyzdžiui, jeigu antradienio vakarienei gaminsite makaronus su vištiena, šio patiekalo likučiai gali būti puiki idėja trečiadienio pietums.

Įtraukite sveikesnius patiekalus

Maitinantis pagal savaitės meniu yra daug paprasčiau planuoti mitybą ir laikytis sveikesnių įpročių. Planuojant patiekalų gamybą, pagalvokite, kokių sveikesnių idėjų galite įtraukti. Čia taip pat gali padėti savaitės akcijos. Pasinaudokite specialiais pasiūlymais ir praturtinkite sveikesniais bei pigesniais patiekalais savo savaitės meniu.

Ankstesnis straipsnisThe Cypriot Haven: A Spotlight on the Island’s Luxurious Villas
Kitas straipsnisVU Kauno fakulteto atstovai po CTF varžybų Estijoje: Lietuvoje trūksta jaunimo ugdymo kibernetinio saugumo srityje

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here