Nežinote kaip gauti svajonių darbą? Klauskite darbdavių!

Geras organizacijos mikroklimatas lemia didesnį darbuotojų įsitraukimą į veiklą bei priklausymo komandai jausmą, kurie vedanta darbuotojus į produktyvumą, problemų sprendimą, bendradarbiavimą ir labiau džiuginančius rezultatus.

Kartais atrodo, kad mikroklimatą darbo vietoje turi sukurti kažkas kitas. Daugelis lyderių ir vadovų mano, kad negali sukurti tokio mikroklimato, kuris juos tenkintų, neįvykdę pokyčių platesnėje organizacijos veikloje ar net valdymo sistemoje. Iš tiesų tai nėra tiesa. Net ir vidurinės grandies vadovai sėkmingai gali sukurti atitinkamą mikroklimatą ir komandai vadovauti autentiškai. 

Kas sudaro organizacijos mikroklimatą

Šiuolaikinis žmogus savo gyvenimo neįsivaizduoja be darbo. Todėl gera savijauta organizacijoje charakterizuojama ne vien puikia fizine sveikata, bet ir moraline, socialine savijauta. Organizacijos mikroklimatas ir darbuotojų savijauta tiesiogiai susiję. Galima išskirti šiuos teigiamo mikroklimato požymius: 

  • gera komandos bendravimo atmosfera; 
  • aktyvumas svarstant įvairiausius klausimus ir problemas; 
  • pagarba kito nuomonei; 
  • galimybė laisvai reikšti savo jausmus ir nuomonę; 
  • protingas pareigų pasiskirstymas tarp komandos / organizacijos narių; 
  • dalinimasis bendromis kolektyvo narių vertybinėmis; 
  • vadovo autoritetas; 
  • veiksminga ir naši kolektyvo veikla. 

Minėtų sąlygų sudarymas paprastai padidina darbuotojų pasitikėjimą savimi, savo jėgomis ir skatina gerą savijautą. 

Kaip efektyviai kontroliuoti organizacijos mikroklimatą

Bet kuris lyderis gali susikurti asmeninį mikroklimatą savo komandai, atsižvelgdamas į šiuos du punktus:

  • Mikroklimatas egzistuoja dėl sąlygų, o tai susiję su darbų pasiskirstymu, tikslų išsigryninimu, bendra komandos kultūra ir darbuotojų elgesiu. Kai pasirenkami aiškūs prioritetai ir nustatoma kryptis, judėti tikslo link yra kur kas paprasčiau. Kūrybiškumui reikštis sukurta erdė, skaidrus ir empatiškas bendravimas sąlygas komandos bendravimo kultūrai ir mikroklimatui taip pat daro palankesnes. 
  • Nebūtina keisti visos organizacijos, pakanka pakeisti tik tai, ką galima kontroliuoti. Pakeisti visos organizacijos kultūros paprasčiausiai neįmanoma, jei neturite kitų elgesio ar sprendimų priėmimo reguliavimo svertų visoje platesnėje sistemoje. Tačiau kiekvienas komandos lyderis yra atsakingas už aspektus, kuriuos gali valdyti tiesiogiai, kad ir kokie maži jie būtų.

Kartais sąlygos gali peržengti konkretaus lyderio komandos ribas. Tai reiškia, kad sukūrus tinkamą mikroklimatą, kurį jaučia visi komandos nariai, ši komanda taps labiau produktyvi, motyvuota ir pasieks gerų rezultatų. Pokyčius pastebėjusios kitos komandos taip pat norės keistis. 

Kuriant teigiamą mikroklimatą į pokyčius negalima įtraukti kitų, bet galima sukurti sąlygas kitiems įsitraukti. Negalima pakeisti bendros organizacijos kultūros, bet galima tapti atsakingam už savo, kaip lyderio, tiesą. Tai sudarys sąlygas keistis, augti ir tobulėti.

UNLOCK testas padeda ištirti organizacijos mikroklimatą

UNLOCK testas – tai išsamus organizacijos mikroklimato tyrimas, kuris padeda įvertinti darbuotojų emocinę, psichologinę ir socialinę savijautą bei pasitenkinimą. Šis tyrimas padeda vykdant personalo paiešką ir atranką (plačiau skaitykite čia https://emplonet.lt/klientams/darbuotoju-paieska-ir-atranka/specialistu-atranka/), kadangi gauti rezultatai padidina organizacijos patrauklumą būsimų darbuotojų akyse.

Ankstesnis straipsnisStilius ir funkcionalumas: moteriškų striukių pasirinkimas
Kitas straipsnisNauji butai Vilniuje Vilkpėdėje – pasirinkimas kokybiškam gyvenimui

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here