Ką tik baigusiems studijas – apmokama programa patirčiai įgyti ir galimybės gauti nuolatinį darbą

Startavo antrus metus Lietuvoje vykstanti apmokama „Danske Graduate“ programa universitetų absolventams. Projekto tikslas – ką tik studijas baigusiems specialistams sudaryti sąlygas įgyti patirties ir, sėkmingai užbaigus programą, likti dirbti „Danske Bank“. „Danske Graduate“ dalyviai pusmetį dirbs Lietuvoje, dar pusę metų Danijoje arba Indijoje ir vėl grįš į Lietuvą.

Paraiškas teikti ir programoje dalyvauti kviečiami informacinių technologijų ir socialinių mokslų srities specialistai. Ši programa yra apmokama, padengiamos apgyvendinimo, kelionės, mokymų išlaidos. „Danske Graduate“ dalyviai specializuosis operacijų valdymo, verslo plėtros ir IT srityse.

Galimybė tapti pilnaverčiu komandos nariu

Vienas praėjusių metų programos dalyvių, Rimantas Sagatas, šiuo metu stažuojasi Danijoje. „Ką tik baigusiam universitetą ir neturinčiam darbo patirties žmogui, ši programa yra geriausias žingsnis karjeros pradžiai. Jaunuoliai, kurie dar nelabai žino, kurioje srityje norėtų dirbti, rotacijos būdu turi galimybę iš arčiau susipažinti ir išbandyti save net trijose skirtingose veiklos srityse. Programos metu suteikiamos visos galimybės mokytis ir tobulėti“, – sako Rimantas Sagatas.

Baigęs moderniųjų technologijų fiziką ir vadybą Vilniaus universiteto Fizikos fakultete R. Sagatas, dalį programos laiko dirbo kompiuterinių tinklų komandoje, kur darbas daugiausiai buvo susijęs su tinklų priežiūra nuotoliniu būdu, dirbant prie kompiuterio. Šiuo metu Rimantas dirba duomenų centrų komandoje Danijoje. Pagrindinės užduotys apima bendrą bankų duomenų centrų priežiūrą, užklausų priežiūrą ir valdymą, gedimų šalinimą ir kita. Dabar jaunuolio pagrindinis tikslas – pasibaigus stažuočių programai likti dirbti Lietuvoje įkurtame „Danske Bank“ Grupės IT paslaugų centre (DGITL).

„Mano lūkesčiai pasiteisino su kaupu – per vienerius metus jaučiuosi labai daug išmokęs ir turintis tvirtą pagrindą tolimesnei karjerai. Tobulėti itin skatina ir kolegos – supratingi, gerbiantys vieni kitus ir linkę padėti mokytis jaunesniesiems kolegoms. Pastebiu, kad pagrindinis prioritetas čia yra darbuotojų tobulėjimas, tad ir resursų tam skiriama išties daug – vykdomi mokymai bei intensyvūs kursai, kurių metu susirenka programos dalyviai iš visų šalių, o mokymai apima ne tik techninę sritį, tačiau ir tokias temas, kaip derybos ar kultūriniai skirtumai. Čia nesu tik pagalbinis darbuotojas, o prisidedu prie realių projektų ir darbų – esu pilnavertis komandos narys“, – sako R. Sagatas.

Svarbiausia – norėti mokytis

„Tokia „Danske Graduate“ struktūra, kai programos dalyviai gali išbandyti ne vieną veiklos sritį ir dirbti ne vienoje šalyje, sukurta tam, kad jauni specialistai ne tik įgytų patirties pasirinktoje bankininkystės, įskaitant ir IT, srityje, bet ir suvoktų bendrą organizacijos ir savo vaidmens joje paveikslą. Darbe specialistai nori ne tik naudoti savo žinias ir kompetencijas, jie nori visapusiškos realizacijos, kitaip tariant, ne tik atlikti darbą, bet ir suvokti savo indėlį į organizacijos sėkmę“, – sako Lina Budrytė-Nugarė, „Danske Bank“ Grupės IT paslaugų centro mokymų koordinatorė.

Pasak L. Budrytės-Nugarės, programos dalyviai atrenkami ne tik remiantis jų kompetencijomis ir pažymių vidurkiais. Didelis dėmesys skiriamas ir jaunuolių asmeninėms savybėms: bendravimo ir komandinio darbo įgūdžiams, gebėjimui spręsti problemas bei analizuoti procesus, o, bene svarbiausia – norui mokytis.

Daugiau apie „Danske Graduate“ programą galima rasti čia.

Ankstesnis straipsnisĮ VDU Kauno botanikos sodą kviečia sužydusi turtinga bijūnų kolekcija
Kitas straipsnisVandens siurbliai