Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) baigia mokėti tiesioginių išmokų avansą ūkininkams, šiais metais deklaravusiems žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. NMA pasiekė šiais metais išsikeltą prioritetinį tikslą – avansas išmokėtas 99,7 proc. pareiškėjų, kuriems gali būti skirta parama.

Spalio 17 d. – lapkričio 14 d. 131,5 tūkst. Lietuvos ūkininkų sulaukė per 270 mln. Eur tiesioginių išmokų avanso. Pažymėtina, kad išmokėta suma viršijo mokėjimų planuose numatytą paramos sumą daugiau kaip 18 mln. Eur. Avansinės išmokos už deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir pasėlius papildė sąskaitas 99,7 proc. ūkininkų, atitinkančių paramos teikimo sąlygas (tokių iš viso – 131,9 tūkst.). Tuo tarpu 2015 m. avansas buvo išmokėtas 94 proc. pareiškėjų.

Patobulintas paraiškų administravimo procesas padėjo paramos lėšas išmokėti ne tik didesniam pareiškėjų skaičiui, bet ir tai padaryti per trumpesnį laiką. 2016 m. tiesioginių išmokų avansas pasiekė ūkininkų sąskaitas per mėnesį.

Prie paraiškų administravimo didesnės spartos prisidėjo platesnis procesų skaitmenizavimas, greitesnis duomenų gavimas iš kitų institucijų, intensyvesnis komunikavimas su pareiškėjais šiuolaikinių technologijų pagalba, informacinio portalo atnaujinimas, patikrų vietoje paankstinimas bei jų skaičiaus sumažinimas, paankstintas deklaravimo pabaigos terminas, kitos priemonės. Taigi NMA specialistų sutelktos pastangos efektyvinti administravimo procesą padėjo ne tik pasiekti, bet ir viršyti užsibrėžtus tikslus.

NMA iš anksto atlikus parengiamuosius darbus, nuo gruodžio 1 d. bus pradėta mokėti ne tik likusi tiesioginių išmokų dalis, bet ir parama pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones. Praėjusiais metais nuo gruodžio 1 d. buvo mokama parama tik už ūkininkavimą mažiau palankiose vietovėse. Šiais metais parama bus pradėta mokėti ir kitiems su plotu susijusių KPP priemonių dalyviams, jei tik jie atitiks paramos teikimo reikalavimus ir bus įvykdę prisiimtus įsipareigojimus. Tarp jų –  ir ekologinių ūkių valdytojams,  jau pateikusiems informaciją apie realizuotą produkciją „Ekoagros“.

Lietuva priskiriama prie sėkmingiausiai mokančių avansus šalių Europos Sąjungoje.

Ankstesnis straipsnis„Citadele“ banko ir „OPAY“ sprendimas mažins mažų ir vidutinio dydžio internetinių parduotuvių sąnaudas
Kitas straipsnisPerkančiuosius būstą gali apgauti klaidinanti reklama

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here