„Citadele“ bankas, siekdamas stiprinti pozicijas mažų ir vidutinio dydžio įmonių segmente, pradėjo bendradarbiauti su internetinėms parduotuvėms mokėjimų surinkimo paslaugas teikiančiu partneriu „OPAY“. Bendrovės sukūrė sprendimą, kurį įsidiegusios el. parduotuvės galės iš klientų priimti mokėjimus debeto ir kredito kortelėmis ir patirti iki 30 proc. mažiau sąnaudų, nei naudojant įprastus atsiskaitymo internetu būdus.

„Mes esame suinteresuoti bendradarbiauti su partneriu, kuris specializuojasi internetinių mokėjimų srityje bei siūlo novatoriškų ir paprastų sprendimų, kurie yra itin lengvai pritaikomi mažų ir vidutinių el. parduotuvių versle. Smulkūs el. verslai steigiasi ir dirba kitokiu tempu nei stambūs. Šiais laikais, esant technologinėms galimybėms, nesudėtinga atsidaryti elektroninę parduotuvę nors ir tą pačią dieną, todėl labai svarbu, kad galimybė priimti mokėjimus būtų suteikiama kuo greičiau ir paprasčiau“, – sako Gintarė Sakalauskaitė – Radionovienė, „Citadele“ banko Mokėjimo kortelių departamento direktorė.

„Šis naujas sprendimas atveria galimybę Lietuvos mažoms ir vidutinio dydžio el. parduotuvėms parduoti savo prekes ir paslaugas priimant atsiskaitymus iš viso pasaulio pirkėjų kredito arba debeto mokėjimo kortelėmis paprastai ir ypač patraukliomis sąlygomis. Iki šiol tokią galimybę turėjo tik didžiosios el. parduotuvės, o mažosioms ji buvo praktiškai neprieinama ar techniškai per sudėtinga. Bendradarbiaudami su „Citadele“ banku sukūrėme sprendimą, kurį būtų paprasta įsidiegti net ir smulkiausioms parduotuvėms internete bei kuris leistų joms sutaupyti“, – teigia „OPAY Solutions“ direktorius Saulius Norkaitis.

Anot jo, šiuo metu daugiau nei 95 proc. interneto parduotuvių Lietuvoje priskirtinos smulkaus ar vidutinio verslo segmentui. Tokios parduotuvės neturi galimybių pačios kurti ir nuolat plėtoti patikimų ir saugių mokėjimo sistemų, todėl joms aktualu turėti tokius mokėjimų surinkimų paslaugos teikėjus kaip „OPAY“, kurie leidžia įdiegus vieną įskiepį internetinėje parduotuvėje iškart priimti mokėjimus iš pirkėjų visais populiariausiais atsiskaitymo būdais Lietuvoje.

„Lietuvoje interneto parduotuvėse pirkėjai dažniausiai atsiskaito tiesioginiu bankiniu pavedimu, vadinamuoju „banklink“, arba susimoka grynaisiais, atsiimdami prekes. Mūsų tikslas – mažinti grynųjų pinigų dalį, juolab, kad mokėjimo kortelės šalyje itin paplitusios, daugelis gyventojų jų turi daugiau nei vieną. Priimti mokėjimus kortelėmis suinteresuotos ir pačios internetinės parduotuvės, nes tuomet jos gali plėstis ir priimti atsiskaitymus iš užsienio. Be to, mokėjimai kortelėmis sumoms iki maždaug 100 Eur verslui atsieina apie 30 proc. pigiau, nei įprastais mokėjimo būdais, tad sutaupytas lėšas verslas gali investuoti į plėtrą ar konkurencingumo didinimą“, – teigia „OPAY“ vadovas.

Tris internetines parduotuves ­– iphonedalys.lt, nokiadalys.lt, samsungdalys.lt – valdančios įmonės „Peisas“ direktorius Jonas Žičkus įsitikinęs, kad „Citadele“ ir „OPAY“ partnerystės rezultatas yra svarbus signalas elektroniniam verslui šalyje. „Ši naujiena rodo apie konkurencijos didėjimą mokėjimo paslaugų kortelėmis sektoriuje, o tai yra naudinga ir prekybininkams, ir galutiniam vartotojui. Mes stebime atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis augimą ir prognozuotume, kad atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis po trijų metų sudarys apie 30 proc. visų mūsų gaunamų atsiskaitymų“, – sako J. Žičkus.

Lietuvos banko duomenimis, debeto ir kredito kortelių skvarba Lietuvoje siekia 145 proc., t.y. vienam pilnamečiui šalies gyventojui tenka 1,45 mokėjimo kortelės. 2016 m. antrąjį ketvirtį per mėnesį įvairiose prekybos vietose (tiek įprastose, tiek ir internetinėse parduotuvėse) gyventojai atliko apie 18 mln. operacijų (15 proc. daugiau nei atitinkamą 2015 m. ketvirtį), atsiskaitymų vertė išaugo ketvirtadaliu – iki 312 mln. eurų, o vidutinė išleidžiama suma – 1 euru, iki 17 Eur.

Ankstesnis straipsnisPiko mėnesiais Lietuvos oro uostai – tarp Europos lyderių
Kitas straipsnisIšmokėta rekordiškai daug tiesioginių išmokų avansų

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here