Interneto puslapių kūrimas

Interneto puslapių kūrėjai dažnai juokauja prisimindami 80/20 taisyklę. Ji sako, kad 80 proc. darbo padaroma labai greitai, bet likęs 20 proc. projektą gali ištęsti keletą mėnesių. Kitaip tariant – kuo daugiau smulkmenų ir mažų darbų, tuo ilgiau užtrunką puslapį paleisti.

Interneto puslapių kūrimas susideda iš daugybės mažų darbelių, kuriuos kartais atlieka skirtingų specialybių profesionalai, neretai jie yra samdomi iš šalies, todėl tampa tikrais iššūkiais kūrėjų komandai.

Šiandien norime pasvarstyti, kokių darbų nevertėtų pasilikti projekto pabaigai. Juos geriau pasidaryti arba bent jau susiplanuoti iš karto.

  1. Tekstai.Tikriausiai 90 proc. visų laiku nepaleistų svetainių turėjo vieną bendrą trūkumą – nebuvo normalaus teksto, su kuriuo būtų galima paleisti puslapį viešai. „Lorem Ipsum“ pakaitinis tekstas tikrai negelbsti, todėl į projekto galą programuotojai pradeda bruzdėti: kada bus tekstai? Patarimas aiškus. Kai tik paruošiamas pirminis dizainas ir paaiškėja galutinė struktūra, tada ir užsakinėkite tekstus. Tol, kol bus „išdailintos“ kitos smulkmenos, turėsite bent keletą pilnų tekstų, kuriuos bus galima sudėti ir pasižiūrėti, kaip viskas veikia. Jei tekstais pradėsite rūpintis tik tada, kai viskas bus baigta, projektas gali užsitęsti mažiausiai 2 savaites.
  2. Kontaktų skyrelis. Taip jau nutinka, kad kontaktų skyrelį visi įsivaizduoja standartinį. Adresas, rekvizitai, užklausos forma, Google žemėlapis. Artėjant prie pabaigos, netikėtai paaiškėja, kad niekas nežino Google žemėlapio koordinačių, o galbūt tas žymeklis neatrodo labai gražiai. Taip pat kontaktinė forma neveikia, nes kažkas blogai su hostingo kompanijos nustatymais jų serveryje ir ją užpildžius laiškai neatsiunčiami. Kitas momentas – kokius el. pašto adresus naudoti? Gal nurodyti kelių skyrių kontaktus? O gal iš viso reiktų pridėti naują puslapį „Komanda“, kuri ir būtų atskirų žmonių kontaktai? Sumaištis garantuota. O tai tikrai nėra gerai. Kontaktų skyreliu pasirūpinkite iš karto.
  3. Naujienlaiškių sprendimai. Tiksliau sakant, būdai, kaip surinkti el. pašto adresus. Kur turi būti tas laukelis? Kas ten turi būti parašyta? Kaip padaryti viską efektyviau. Pradinėje užduotyje šiai sričiai buvo skiriama itin mažai dėmesio, tačiau į projekto pabaigą būtent naujienlaiškių sprendimai gali tapti viena iš svarbiausių rakščių „minkštojoj“…
  4. Socialinių tinklų paskyros. Paprastai joms vieta numatoma dizaine jau iš karto, tačiau bėda ta, kad ne visada jos būna sukurtos net ir paleidus puslapį, tad nuorodos į paskyras iš tikrųjų veda… niekur.
  5. Naujienos. Tie puslapiai, kurie užsisako skyrelį „Naujienos“ pirmąją naujiena dažnai pasirenka pora sakinių „Paleista naujoji mūsų svetainė“. Ir viskas. Tokiu būdu lankytojas, užėjęs į puslapį nepamato jokių naujienų. Jų galėtų būti bent trys. Kad ir atgaline data, nes tada lankytojas nesusidarys neigiamo įspūdžio apie verslo šviežumą. Kas jas parašys? Kreipkitės pagalbos į tuos, kas rašė puslapiui tekstus.

Interneto puslapių kūrimas – sudėtingas procesas, kur reikia daug numatyti į priekį. Tikimės, kad šie patarimai padės sutaupyti laiko ateityje.

Ankstesnis straipsnisVestuvių puokštės ir kitos dekoracijos
Kitas straipsnisAutomobilių nuoma gali praversti ir per šventes