Ginučių piliakalnis

 Ginučių piliakalnis yra prie Linkmeno ežero. Spėjama, kad ant pailgos, 20-30 m aukščio stačiašlaitės kalvos stovėjusi Linkmenų pilis, kuri XIII-XV a. įėjo į bendrą Lietuvos ginybinę sistemą. Pilį 1433 m. sudegino kalavijuočiai. Greta stūksantis Papiliakalnės piliakalnis ir gausybė archeologinių radinių rodo, kad čia žmonių čia gyventa jau II-I a. pr. m. e.

Archeologinis paminklas. Rytiniai ir vakariniai šlaitai statūs, pietiniai ir šiauriniai – nuožulnūs. Piliakalnius skiria loma. Ginučių piliakalniai tankiai apaugę mišku.

Piliakalnyje rasta lipdytinės keramikos liekanų. Manoma, kad IX–XII a. čia stovėjo medinė Linkmenų pilis, minima Vartbergės kronikoje 1373 metais. Pilį 1433 m. sudegino kryžiuočiai.

Vieno iš piliakalnių viršūnėje seniau buvo prezidento A. Smetonos 1934 m. savo 60-mečio proga pasodintas ąžuolas, greta pastatytas paminklinis akmuo. 1956 m. ąžuolas nukirstas, o akmuo nuridentas į Linkmeną. 1997 m. atstatyta paminklinė lenta apie A. Smetonos viešnagę šioje vietoje, o ąžuoliukas pasodintas Ladakalnio šlaite.

Ankstesnis straipsnisSecrets of preparing of advertisement in newspaper
Kitas straipsnisLadakalnis

1 KOMENTARAS

  1. Buvau ten 2011-ųjų vasarą. Pasivaikščiojome po Ladakalnį, nuo kurio viršūnės matosi septyni ežerai ir aplankėme Ginučių piliakalnį. Apžiūrinėjome A.Smetonos paminklą ir stebėjomės kraštovaizdžio grožiu. Labai patiko 🙂

Comments are closed.