Pradedant galvoti apie namo ar pavėsinės statybas, visuomet susiduriame su betonu ir gelžbetoniu, nes tai dvi stipriausios ir lengviausiai gaunamos medžiagos statyboms. Gelžbetonis ir betonas yra saugi ir ilgaamžė medžiaga, dėl to yra mėgiama daugumos žmonių, kurie domisi ar dirba statybų srityje. Gelžbetoninės konstrukcijos yra patikimos ir patvarios. Jų kokybė priklauso nuo technologijos laikymosi gamybos metu.

Surenkama gelžbetonio konstrukcija gaminama gamykloje prieš pristatant į statybvietę. Viena vertus, dėl išaugusio gamybos masto tai gali žymiai sumažinti produkto vieneto kainą, kita vertus, dizaineris turi nustatyti aiškius ateities produktų parametrus.

Ką verta žinoti apie gelžbetonį?

Surenkama gelžbetonio konstrukcija gali užbaigti viso pastato statybą per trumpiausią laiką, tačiau produkto modifikavimo galimybė šiame procese yra labai ribotos ir reikalauja didelių finansinių išlaidų. Kai kurias gelžbetonines konstrukcijas galima gaminti tik gamyklose. Pavyzdys yra iš anksto pabrėžta FFA. Paprastai įmonė gamina tik tipinius produktus. Žinoma, galite rūšiuoti atskirus parametrus, tačiau už unikalumą reikia mokėti papildomai.

Kauno Gelžbetonis“, UAB — tai daugiau kaip penkis dešimtmečius sėkmingai dirbanti statybinių medžiagų ir konstrukcijų gamybos įmonė. Bendrovė gamina surenkamuosius betono ir gelžbetonio gaminius, prekinį betoną, armatūros ruošinius, betoninius aplinkos tvarkymo elementus. 1963 metai — tai įmonės veiklos pradžia. Bendrovė buvo sukurta kaip tuomet statomos Kauno dirbtinio pluošto gamyklos pagalbinė bazė. Iki 1978 m. įmonė vadinosi Kauno gelžbetonio konstrukcijų gamykla Nr.2, ji dalyvavo Kauno Žaliakalnio pramoninio rajono statyboje. Vėliau bendrovė buvo sudėtinė susivienijimo „Gelžbetonis“ dalis.

Šiuo metu UAB „Kauno gelžbetonis“ teikia šias paslaugas:

  • Gaminamų betono mišinių pristatymas į statybvietę automobilinėmis 6-10 m3 betono maišyklėmis.
  • Betono mišinių pristatymas automaišykle ir padavimas į klojinius betono siurbliu.
  • Aplinkos tvarkymo elementų (grindinio trinkelių, šaligatvio plytelių, kelio ir vejos bortų, tvoros elementų) pristatymas ir iškrovimas.
  • Nestandartinių surenkamų betono ir gelžbetonio gaminių gamyba pagal individualius užsakovų darbo brėžinius.

Betono privalumai, kuriuos verta paminėti:

  • Betonas ir gelžbetonis naudojami akmens namuose. Itin patikimas ir patvarus akmuo, tačiau reikalaujantis daug laiko, reikalingas klojinių paruošimas.
  • Greita gamyba ir montavimas. Surenkamojo gelžbetonio konstrukcijos montavimo greitis yra itin greitas. Statybos laikas yra 2 kartus trumpesnis nei kitų medžiagų, jis gali būti pastatytas šaltuoju metų laiku (temperatūra iki -10 C). Mažesnės statybvietės išlaidos ir mažesni atlyginimai darbuotojams (dėl trumpesnio jų darbo laiko). Kuo greičiau gyventojai persikels į namą, tuo greičiau grįš investicijos ir namo statyba.
  • Atsparus drėgmei. Betonas gali užtikrinti sausą konstrukciją. Surenkami gelžbetonio komponentai uždarose dirbtuvėse pilami aukštos kokybės betonu, kuris statybų metu nesugeria drėgmės. Stogas montuojamas iškart pastačius nešančią konstrukciją, todėl laikinų plastikinių dangų nereikia. Montavimo darbai ir drėgmei jautrios medžiagos (medis, gipsas) gali būti naudojami nerizikuojant dėl ​​pelėsių pažeidimo namuose ar aplinkoje, kurie kenkia sveikatai.
  • Statybos galimybė. Kiekvienas pastatas statomas pagal architekto ir statybininko pageidavimus. Perforuotų grindų plokščių naudojimas gali padengti angą iki 12 m, todėl gaunamas erdvus ir nedalomas namas – buto išplanavimas gali būti lanksčiai suplanuotas atsižvelgiant į gyventojų poreikius, o ateityje ši erdvė gali būti pakeista nedidinant išlaidų. Ilgesnis pastato tarnavimo laikas. Išorinėje sienų apdailoje galima rinktis klinkerį,  spalvotą betoną, todėl galima įgyvendinti įvairius architektūrinius sprendimus – namas atrodo gražiai ir unikaliai.
  • Komfortiškas mikroklimatas. Betonas yra puikus šilumokaitis, sugebantis į save sugerti didelius kiekius šilumos ir vėliau ją išspinduliuoti infraraudonųjų spindulių pavidalu. Tokiu būdu palaikoma pastovi patalpų temperatūra visą parą. Gelžbetonio sudėtis laikui bėgant išlieka stabili, nereikalauja apdorojimo cheminėmis medžiagomis, todėl neišsiskiria jokių kenksmingų medžiagų.
Ankstesnis straipsnisKo ieškoti lūpų balzame?
Kitas straipsnisKokie mediniai baldai ir kiti namams skirti gaminiai yra itin populiarūs šiais laikais?

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here