GĖLIŲ ĮTEIKIMAS
GĖLIŲ ĮTEIKIMAS

Vyniojamasis popierius prieš įteikiant turi būti nuimtas; vėliau šeimininkas ar šeimininkė tą popierių iš svečio paims; jei gėlės suvyniotos į permatomą foliją, tai ji nenuimama.

Šiandien vis madingiau tampa pasiųsti gėles į šeimininko namus jau pirmojoje pakvietimo dienos pusėje. Prie šios puokštės reikėtų pridėti vizitinę kortelę, kur ranka parašoma, pavyzdžiui, kad jūs iš anksto džiaugiatės šiuo vakaru. Jei nebuvo galimybės pasiųsti gėlių iš anksto ar atnešti pačiam, visai gražu pasiųsti jas šeimininkei kitą dieną (jokiu būdu ne vėliau), pridėjus laišką  ar vizitinę kortelę su  trumpa, ranka rašyta padėka.

Asmeniškai įteikiamos tik smulkesnės puokštės, dideli gėlių krepšiai per parduotuvės pasiuntinį ar firmos agentą siunčiami gavėjui į namus su savo vizitinėje kortelėje įrašytais sveikinimais. Išsiruošus į didesnes iškilmes — vakarienę, vestuves ir kt., taip pat pravartu gėles pasiųsti iš anksto. Jei gėlių krepšelis siunčiamas vyro tarnybinio ar mokslinio paaukštinimo proga, jis adresuojamas jo žmonai.

Norint šeimininkams padėkoti už malonius pietus arba vakarienę, gėlės nusiunčiamos namo kitą dieną.

Eidami tiesiog pasisvečiuoti pas draugus, gimines, pasiimkite gėlių puokštelę.

Lankant ką nors ligoninėje galima nunešti ne tik vaisių ar sulčių, bet ir mažą puokštelę gėlių. Sergančiam žmogui negalima dovanoti svaigiai kvepiančių žiedų, didelių puokščių. Jei asmeniškas lankymas nepageidautinas ar neįmanomas, ligoniui gėlių galima perduoti.

Gėlės tinka ir liūdną netekties valandą. Gėles, krepšelius, vainikus priimta nešti į šarvojimo vietą. Perduoti juos per ką nors ar siųsti į namus, kuriuos ištiko nelaimė, nemandagu.

Ankstesnis straipsnisVAZONINIŲ GĖLIŲ DOVANOJIMAS
Kitas straipsnisGĖLIŲ PRIĖMIMAS IR PADĖKA

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here