7. GĖLIŲ DOVANOJIMO TRADICIJOS ĮVAIRIOSE EUROPOS ŠALYSE IR ŠALIŲ ATSTOVAMS

 

Kaip įteikti dovaną partneriui užsienyje?

Kiekvienoje šalyje skirtingai žiurima į dovanojamas gėles. Kardeliai ir chrizantemos beveik visur simbolizuoja gedulą, o Prancūzijoje ir Vokietijoje raudonos rožės dovanojamos tik mylimiesiams. Tolimuosiuose rytuose baltos gėlės skirtos laidotuvėms. Žiurėkite, kad gėlių skaičius būtų nelyginis, bet tik ne trylika. Japonijoje gėlės dažnausiai teikiamos meilinimosi, ligos ir mirties atveju; Vokietijoje gėlės visuomet teikiamos tik neįvyniotos. Pietų šeimininkei gėles geriausia įteikti prieš sėdant prie stalo, kad galėtų jas pamerkti.

Anglija. Prancūzija.

Dovanos teikiamos už viešus renginius, ypač kaip padėka  už privačiai rengtas vakarienes. Šiuo atveju geriausia dovana — gėlių puokštė — ir geriausiai ją nusiųsti vakarienės dieną kiek ankščiau. Niekada nesiųskite chrizantemų ar raudonų rožių, nes kaip ir žemyne, jos turi tas pačias reikšmes. Puokštėje turi būti nelyginis žiedų skaičius (sena europietiška tradicija). Jeigu gėles i pobūvį nešite pats, prieš įteikdami būtinai jas išvyniokite. Prie dovanos tiks (savaime suprantama, netgi būtina, jeigu nesiunčiate iš anksto ar nesinešate su savimi) kitą dieną po pobūvio pasiųstas ranka rašytas padėkos raštelis ar atvirutė; geriausia ją iteikti per pasiuntinį, o ne paštu.

Vokietija.

Dovanas teikti dera per socialinius renginius, atsidėkojant už surengtus pietų vakarėlius. Jeigu nuspręsite teikti gėles, atsineškite jas su savimi į pobūvį, prieš įteikdamas šeimininkei, jas išvyniokite. Niekada nesiuskite chrizantemų, viržių ar kalijų (jos dažniausiai tinka laidotuvėms); dar venkite raudonų rožių ir orchidėjų (jos reiškia romantinius ketinimus); puokštėje turi būti nelyginis žiedų skaičius.

Norvegija ir Danija.

Jei dovanojate gėles, venkite baltų gėlių ir gvazdikų, nes Norvegijoje — laidotuvių gėlės. Visokių rūšių vainikai taip pat skirti laidotuvėms (tai ne Kalėdų papuošalas, tad jų nedovanokite).

Suomija.

Priešingai nei kitose Šiaurės šalyse, gėles labai tinka dovanoti einant į svečius pietų. Tik žiurėkite, kad nenuneštumėte didelės puokštės — ji turi būti nedidelė, gal net lauko gėlių. Visa, ko pernelyg daug, laikoma nesaikinga ir iš tikrųjų nedera. Reikia vengti raudono vyniojamojo popieriaus, nes raudona spalva praeityje buvo siejama su Rusija.

Ispanija.

Dovanos dovanojamos per draugiškus pobuvius, ypač atsidėkojant už privačias pietų vaišes. Šiuo atveju geriausia dovanoti brangias gėles — vaišių dieną nusiuskite jas iš anksto (paprasta gėlių puokštė nevertinama). Chrizantemos ir raudonos rožės turi tokias pat reikšmes kaip ir anksčiau paminėtose šalyse.

Graikija.

Dovanos dera ir per pobūvius, ypač kaip padėka už pietų vaišes namuose. Šiuo atveju geriausia dovana būtų vazonėlyje auganti gėlė — ne skintų gėlių puokštė — ir ją reikia atsinešti ateinant. Ji turi būti suvyniota ir ją išvyniokite tik šeimininkės akivaizdoje.

Lenkija. Vengrija.

Dovanojamos skintų gėlių puokštės. Gėles atsinešame ateidami. Išvyniojame puokštę tik šeimininkei matant.

Rusija.

Dovanų laukiama visuomeninių įvykių proga, ypač  atsidėkojant už nakvynę ar pietus kolegos namuose. Šiuo atveju labiausiai tinka asmeninio naudojimo daiktai. Venkite gėlių. Jos nenaudingos ir pernelyg simboliškos.

Ankstesnis straipsnisGĖLIŲ PRIĖMIMAS IR PADĖKA
Kitas straipsnisBALDŲ GAMYBOS PROCESO SAMPRATA

1 KOMENTARAS

  1. Įdomų tai, kad Graikijoje geriausia dovana būtų vazonėlyje auganti gėlė — ne skintų gėlių puokštės. :)) Įdomu.

Comments are closed.