Šiandien dronų panaudojimo galimybės tampa vis universalesnės. Dabar dronai ypatingai dažnai naudojami atliekant tyrimus iš oro, kurie iki tol būdavo įgyvendinami ant žemės paviršiaus arba naudojant pilotuojamus sraigtasparnius ar lėktuvus.

Dronų privalumai

  • Sumažinamas rizikos lygis. Naudojant dronus įvairioms stebėjimo ir tikrinimo užduotims iš oro, kurias iki tol fiziškai atlikdavo žmonės, gerokai sumažinama rizika, susijusi su dideliu aukščiu.
  • Sunkiai prieinamų arba visai neprieinamų vietų apžiūra. Šiuolaikinis dronas gali skraidyti ten, kur žmonės ar transporto priemonės negali patekti, pvz., virš pelkėtų vietovių, virš tankiai apaugusių miškų, įtariamų nesprogusių sprogmenų buvimo vietų ir kt. Bepiločių orlaivių pagalba tokias vietas galima labai lengvai ir saugiai pasiekti, iš oro atliekant reikalingus tyrimus.
  • Geresnės apžvalgos galimybės. Skrisdami skirtingame aukštyje, dronai geba užfiksuoti ir perteikti (ar netgi transliuoti) labai ryškius vaizdus ir suteikti galimybę labai aiškiai apžvelgti skirtingas teritorijas bei aktyviai stebėti ir tikrinti vykdomą veiklą, įrenginius, infrastruktūrą ir pastatus.
  • Greitesnis duomenų gavimas. Dronų dėka tyrimai ir objektų apžiūros – nepaisant to, ar jie būtų paviršiuje, ar aukštesniame lygyje, gali būti atlikti per daug trumpesnį laiką.
  • Mažesnės sąnaudos. Dronai daugelį užduočių gali atlikti ne tik per trumpesnį laiką, tačiau taip pat ir mažesnėmis sąnaudomis, kas paverčia juos labai ekonomiškais technologiniais įrenginiais.
  • Aukštesnė surenkamų duomenų kokybė. Dronai, lyginant su pilotuojamais sraigtasparniais ir lėktuvais, gali priartėti daug arčiau tikslo, todėl duomenų tankis, skiriamoji geba ir bendra tyrimo kokybė yra daug geresnė.

Ir, žinoma, tai nėra vieninteliai dronų privalumai, kuriuos būtų galima paminėti. Juolab, kad kiekvienais metais rinkoje atsiranda vis daugiau naujų ir pažangesnių dronų modelių, kurie siūlo dar didesnes galimybes.

Pavyzdžiui, vieni sparčiausiai populiarėjančių dronų šiandien yra DJI Mavic dronai, pasižymintys ypatingai aukšta kokybe. Šio prekės ženklo dronų asortimentas yra labai platus, lengvai tinkantis tiek profesionaliam, tiek ir mėgėjiškam naudojimui. Be to, kad pasižymi skirtingais modeliais, atitinkančiais kiekvieno naudotojo poreikius, DJI Mavic dronai yra lengvai transportuojami, labai atsparūs ir patvarūs.

Taip pat DJI Mavic dronai leidžia fiksuoti vaizdus ir įrašinėti vaizdo įrašus 4K raiška, priartinti ir fiksuoti panoraminius vaizdus neprarandant aukščiausios kokybės, o skrydžio trukmė yra net iki 34 minučių! Kiekviena nauja dronų serija pasižymi skirtingomis specifikacijomis, todėl kiekvienas vartotojas be didesnių sunkumų gali išsirinkti geriausiai jo poreikius atitinkantį droną.

Ankstesnis straipsnisStogo dangos pasirinkimas: kai norisi kokybės ir estetikos derinio
Kitas straipsnisKaip išsirinkti tinkamą automobilių nuomos įmonę

Komentuoti

Please enter your comment!
Please enter your name here